Soubory cookie jsou nezbytné k plnému využití všech možností naší webové prezentace. Používá je naprostá většina internetových stránek. V cookies se ukládají vaše předvolby a další informace, které nám pomáhají naše webové stránky zlepšit. Můžete ale být bez obav. Žádná z informací, které takto ukládáme, vás nijak neidentifikuje. Více o cookies a o tom, jak můžete upravit jejich používání v nastavení svého prohlížeče, se dozvíte v našem průvodci soubory cookies.

Více informací

Ford Transit pro JSDH

Hasičské vozy pro investiční dotace JSDH obcí

Robustní Ford Transit je dodáván na evropské trhy již od roku 1965, a za tuto více než padesátiletou tradici si 7 generací Transitu našlo více než 8 miliónů zákazníků. Značka Ford je spolehlivým partnerem hasičů po celém světě, velkou tradici má i v ČR, kde její vozy získaly status velmi oblíbených dopravních či lehkých zásahových automobilů. V poslední době se stal u českých hasičů velmi úspěšným i terénní pick-up Ford Ranger, který byl certifikován v ČR jako velitelský vůz.

Větší model Transit i menší Transit Custom jsou tak logickou volbou pro právě probíhající program Generálního ředitelství hasičského záchranného sporu ČR „Dotace obcím“. Ford si plně uvědomuje náročnost a procesní komplikovanost čerpání této účelové dotace pro SDH JPO 5, proto nabízí také konzultace a poradenství při čerpání této dotace tak, aby mohlo být maximální množství schválených vozů dokončeno a předáno včas. Naši specialisté jsou připraveni poskytnout odborné poradenství v procesu čerpání dotací.

Písek Auto Vinkler Štěpánka Smíšková, prodej@autovinkler.cz
Brno BRNOCAR Zdeněk Štěpánek, stepanek@brnocar.cz
Trutnov Auto Trutnov
Petr Kašpar, kaspar@autotrutnov.cz, http://hasici.autotrutnov.cz
Pardubice,
Hradec, Liberec,
Ostrava
AUTO IN Tomáš Kouba, koubat@autoin.cz
Praha Carent Praha Petr Slavník, petr.slavnik@carent.cz, http://www.vesta-auto.cz
Brno CARent Jan Sobotka, jan.sobotka@carent.cz
Děčín/Ústí Rudolf Homolka Tomáš Betka, betka@auto-homolka.cz
Praha Ořech AMB Praha Martin Vodvářka, vodvarka.martin@fordamb.cz
Opava MALÝ A VELKÝ Dušan Lindovský, lindovsky@fordopava.cz
Valašské Meziříčí Auto Kora top Jaromír Hrabal, jaromir.hrabal@autokora.cz
Pelhřimov FOPO II. Miroslav Houška, prodej@fopo.cz
Třebíč HLOUCH MOTORS Michal Makovec, michal.makovec@hlouch.cz
Plzeň AUTOBOND GROUP Milan Horna, milan.horna@autobond.cz
Zlín Auto Viki Břetislav Vyoral, sale@autoviki.cz
Uherské Hradiště Autospol,spol. s r.o. Michal Černý, cerny@ford-uh.cz

Manažer projektu společnosti Ford Motor Company: Petr Šimůnek, psimunek@ford.com

Nejvhodnější verzí splňující vypsané podmínky je devítimístné provedení Transit Kombi v provedení  L2H2 nebo L3H2 ve výbavě Trend se zcela novým motorem EcoBlue o objemu 2,0 l a o výkonu 96kW / 130 k s mimořádným točivým momentem 385 Nm. Jeho výbava obsahuje mimo jiné přední klimatizaci, centrální zamykání, parkovací senzory, ABS/ESP, 12letou záruku proti prorezivění, mlhové světlomety, autorádio, 12V zásuvky, 6 úchytných bodů s únosností 5kN (každý), celoroční pneumatiky a tažné zařízení. Může být vybavena i nezávislým topením, zadní klimatizací nebo elektricky vyhřívaným čelním sklem.

Ford Transit je certifikován jako dopravní automobil Technickým ústavem požární ochrany (TUPO).

Ford je partnerem Ankety dobrovolný hasiči roku. Transity jsou využívány například u SDH Městys Frymburk, SDH Rokytnice, Dobrovolní hasiči Prlov a Dobrovolní hasiči Dolní Bečva.