Home > Užitkové vozy > TRANSIT COURIER > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Inteligentní, bezpečný a dobře zabezpečený

Transit Courier je vybaven i celou řadou pokročilých technologií, které chrání vás, samotný vůz i ostatní účastníky provozu. Systémy jako elektronický stabilizační program a regulace prokluzu kol zlepšují jízdní stabilitu ve složitých situacích. A systém hlídání tlaku v pneumatikách vás upozorní, pokud z některého kola začne unikat vzduch.

New Ford Transit Courier in motion on a street

ESP vám pomůže udržet vůz pod kontrolou

Elektronický stabilizační systém byl navržen tak, aby prostřednictvím zásahů do řízení pomáhal zvládnout extrémní jízdní podmínky. Nepřetržitě monitoruje vaši jízdu a zaznamenává jakékoliv vychýlení vozidla. Automatickou regulací brzdění a výkonu motoru pak udržuje zvolený směr a pomáhá vám udržet si kontrolu nad vozidlem.

Maximální záběr s minimálním úsilím

Vyspělý systém regulace prokluzu kol eliminuje nadměrné protáčení kol a zajišťuje nejlepší možnou přilnavost, dynamiku a stabilitu právě tehdy, když to nejvíce potřebujete. Systém nepřetržitě monitoruje a reguluje distribuci točivého momentu na jednotlivá kola, čímž zajišťuje optimální záběr pneumatik při akceleraci.

New Ford Transit Courier showing the Traction Control System
Tyre Pressure Monitoring

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS) vás prostřednictvím kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne tlak.

Pokročilý systém pro více kontroly při brzdění

Elektronický brzdový asistent pomáhá vozu dosáhnout maximální účinnosti brzd v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESC sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě. Systém navíc při rozpoznání nouzového brzdění automaticky zapne přední a zadní směrová výstražná světla, což poskytuje ostatním řidičům včasné varování před hrozícím nebezpečím.

New Ford Transit Courier at pedestrian crossing
Transit Custom Protection against roll-over

Nepřetržitá ochrana proti převrácení

Systém ochrany před převrácením s unikátním snímačem rychlosti naklánění pomáhá udržet všechna kola bezpečně na zemi. Užitečný je zejména při jízdě s vysokým těžištěm nebo v zatáčkách se sklonem vozovky k vnější krajnici.

Zdokonalená soustava airbagů

Transit Courier může být vybaven čelními, bočními a okenními airbagy se zdokonaleným aktivačním systémem.

Red Ford Transit Courier showing the airbags
New Ford Transit Courier side view

Dálkově ovládané centrální zamykání

Transit Courier má dálkově ovládané centrální zamykání, které je ještě bezpečnější než dosud. Můžete se totiž rozhodnout, že odemknete pouze jedny dveře. Všechny ostatní zůstanou zamknuté, dokud neaktivujete spínač na dveřích řidiče. Tento spínač řídí odemykání a zamykání všech dveří vozu.

Dvě možnosti špičkového alarmu

Transit Courier lze na přání vybavit obvodovým alarmem, který se rozezní při násilném otevření dveří nebo kapoty. K dispozici je i pokročilejší alarm s ochranou vnitřního prostoru. Ten se uvede do chodu automaticky uzamčením vozu a jeho silná siréna se spustí při pokusu o násilné vniknutí do vozu, pokusu o odtažení vozu nebo při pohybu v kabině.

Nezávislý záložní alarm navíc

Zvukový alarm s vlastní záložní baterií slouží jako přídavný, sekundární alarm. Dodává se jako výbava na přání. Rozezní se při spuštění alarmu. Protože má svůj vlastní zdroj, aktivuje se i v případě, že někdo odpojí hlavní akumulátor vozu.

New Ford Transit Courier showing the alarm options
Top