Home > Užitkové vozy > TRANSIT COURIER > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Aby byla vaše firma ještě efektivnější

Úsporný, agilní a řidičsky atraktivní. Transit Courier kombinuje příjemnou jízdní dynamiku s mimořádně příznivou spotřebou a nízkými emisemi CO2. Oceňovaný zážehový motor Ford 1.0 EcoBoost je nabízen se šestistupňovou manuální převodovkou. Výsledkem je plynulá, ale energická akcelerace.

New Ford Transit Courier 6-speed manual transmission

Se šestistupňovou převodovkou ušetříte palivo

Transit Courier je vybaven šestistupňovou manuální převodovkou, která umožňuje pohodlnější a úspornější jízdu. Po dosažení dostatečné rychlosti stačí přeřadit na šestý stupeň a můžete si začít užívat jízdu a zároveň šetřit palivo. Řazení mezi jednotlivými stupni je také hladší a rychlejší.

Získejte ze svého motoru více

Revoluční zážehový tříválec 1.0 Ford EcoBoost dosahuje výkonu, který byste čekali u tradičního 1.6 l motoru. Narozdíl od něho je ale motor EcoBoost o 24% úspornější a dosahuje o 25% méně emisí. Jeho emise CO2 jsou na úrovni pouhých 119 g/km.

New Transit Courier powerful and fuel-efficient diesel engines
Ford New Transit Courier Active grille shutter

Dokonalejší aerodynamika snižuje spotřebu paliva

Při pomalé jízdě ponechává aktivní maska chladiče otevřený přístup vzduchu do motorového prostoru. Jakmile zrychlíte, automaticky se uzavře. Tím se zlepší aerodynamika vozu, což vede k nižší spotřebě. Postupem času může tato technologie ušetřit nemalé množství paliva.

Díky systému Stop-Start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí světlomety, klimatizaci, rádio nebo systém Ford SYNC.) Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle, popřípadě u vozů s automatem jen sešlápnout pedál plynu. Motor ihned sám naskočí. Automatický systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

New Ford Transit Courier auto Start Stop
Ford Transit Courier turning circle

Manévrování je hračka

Na rozdíl od větších dodávek má Transit Courier průměr otáčení pouze 10,5 m. Díky tomu se s ním snadno manévruje a parkuje i v těch nejužších uličkách.

Zpětná zrcátka, která se chrání sama

Elektricky nastavitelná a sklopná vnější zpětná zrcátka se po zaparkování automaticky sklopí, aby byla chráněna před náhodným poškozením. Navíc jsou i vyhřívaná, což vám usnadní vyjet na cestu i při mrazivých ránech.

zpetna-zrcatka
motory

Motory, které odpovídají přísným normám

Všechny motory pro Transit Courier splňují emisní normu Euro 6.2. Pro zážehové motory stanovuje norma Euro 6.2 následující limity škodlivin: 1,0 g/km oxidu uhelnatého, 0,10 g/km uhlovodíku, 0,06 g/km oxidů dusíku a 0,005 g/km pevných částic.Tooltip

 

Top