Home > Užitkové vozy > TRANSIT COURIER > Výbava > Zážitek z jízdy

Promyšlená konstrukce

Transit Courier je neuvěřitelně šikovný – nejen pokud jde o přepravu nákladu. Kabina je plná inteligentních technologií, které vám pomohou využít každý den na maximum. Díky tempomatu s nastavitelným omezovačem rychlosti budou dlouhé cesty méně únavné a také hospodárnější. Zadní kamera a parkovací senzory pak usnadní parkování a manévrování.

Cruise Control with Adjustable Speed Limiter Device

Méně únavná a úspornější jízda

Tempomat umožňuje nastavit požadovanou rychlost, kterou potom automaticky udržuje, dokud nezačnete sami brzdit nebo zrychlovat. Tlačítka na volantu umožňují úpravu nastavené rychlosti i během jízdy.

Nechybí ani nastavitelný omezovač rychlosti, který pomáhá dodržovat přednastavenou maximální rychlost. Pomáhá tak šetřit palivo a snižuje pravděpodobnost neúmyslného překročení povolené rychlosti. Vedle praktických výhod přispívají obě technologie ke snížení vaší únavy na dlouhých cestách.

Parkování bez stresu

Přední a zadní parkovací senzory vám pomohou odhadnout vzdálenost mezi vaším vozidlem a překážkami vpředu a vzadu . Pokud senzory odhalí přepážku, aktivují vizuální a hlasité upozornění, které se bude zesilovat se zmenšující se vzdáleností od překážky.

Ford Transit Courier rear view camera
New Ford Transit Courier in motion going uphill

Více jistoty při rozjíždění v kopci

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Senzory pro jednodušší parkování

Parkovací senzory vám pomohou posoudit vzdálenost mezi vaším automobilem a nejbližší překážkou. Jakmile zaznamenají nějaký objekt, upozorní vás na něj zvukovým signálem, který bude postupně nabývat na intenzitě v závislosti na zkracující se vzdálenosti od překážky.

New Ford Transit Courier parking distance sensors
Ford SYNC with Emergency Assistance

Ford SYNC s funkcí Emergency Assistance

Důležitou částí systému Ford SYNC je funkce nouzového asistenta. V případě dopravní nehody, dojde-li ke spuštění airbagů nebo vypnutí přívodu paliva, umí tato technologie automaticky zavolat na tísňovou linku. Hovor můžete zrušit nebo jej převzít a mluvit s operátorem sami. Nejdůležitější je to, že systém poskytne záchranářům zásadní informace jako např. GPS souřadnice i v případě, že jste v bezvědomí.

Snadnější parkování

Sloupy, jízdní kola, nízké zídky... zadní parkovací kamera ukáže, co se děje za vozem. Aktivuje se automaticky při zařazení zpátečky a její obraz se přenáší přímo na centrální obrazovku na středové konzole. Systém také zobrazuje virtuální pomocné čáry, které vám usnadní zaparkovat i na těch nejmenších místech.

Snadné parkování
Top