Home > Užitkové vozy > TRANSIT CUSTOM > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Inovativní bezpečnostní systémy 

Transit Custom nastavuje mezi užitkovými vozy měřítka ochrany cestujících i nákladu. V potenciálně nebezpečných situacích řidiči pomáhá řada vyspělých asistenčních systémů včetně systému Pre-Collision Assist s detekcí chodců a nouzovým brzděním. K vyšší bezpečnosti dále přispívá mimořádně pevná karoserie, systém ochrany před převrácením nebo propracovaný alarm.

Funkce představené na této stránce nemusí být k dispozici u všech nabízených variant. Pokud jsou k dispozici, může se jednat o příplatkovou výbavu na přání. Aktuální specifikaci naleznete v ceníku, který si můžete stáhnout.

New Blue Ford Transit Custom with tow

Aby přívěs zůstal bezpečně ve stopě

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Nepřetržitá ochrana proti převrácení

Systém ochrany před převrácením s unikátním snímačem rychlosti naklánění pomáhá udržet všechna kola bezpečně na zemi. Užitečný je zejména při jízdě s vysokým těžištěm nebo v zatáčkách se sklonem vozovky k vnější krajnici.

New Blue Ford Transit Custom with Roll Stability

Systém, který pomáhá chránit chodce

Systém Pre-Collision Assist s detekcí chodců rozpoznává vozidla vpředu, popřípadě chodce a vozidla, která by vám mohla zkřížit jízdní dráhu, a upozorní vás na ně. Pokud nezareagujete na varování, systém začne automaticky brzdit. Účelem této technologie je snížit závažnost nehod nebo jim dokonce úplně zabránit.

Pětihvězdičková bezpečnost

O schopnosti ochránit vás i vaše spolucestující svědčí pět hvězdiček, které Transitu Custom udělila organizace Euro NCAP. 

New Ford Transit Custom Euro NCAP

Systémy aktivní bezpečnosti, které se přizpůsobí rozložení nákladu

Jedinečný senzor monitorující náklon vozidla pomáhá udržovat pneumatiky v kontaktu se silnicí v případě, že je těžiště vozu vysoko nebo při jízdě klopenými zatáčkami

Zdokonalená soustava airbagů

Transit Custom je vybaven čelními, bočními i stropními airbagy u řidiče a spolujezdce. Airbagy mají zdokonalený systém aktivace. 

New Blue Ford Transit Custom airbags
Top