Home > Užitkové vozy > TRANSIT CUSTOM > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dokonalá rovnováha mezi dynamikou a spotřebou

Transit Custom přináší nekompromisní kombinaci kultivovaného výkonu s mimořádnou hospodárností a nízkými emisemi.

Funkce představené na této stránce nemusí být k dispozici u všech nabízených variant. Pokud jsou k dispozici, může se jednat o příplatkovou výbavu na přání. Aktuální specifikaci naleznete v katalogu, který si můžete stáhnout.

New Ford Transit Custom charging

Technologie geofencingu

Technologie geofencingu dostupná pro Custom Plug-in Hybrid je navržena pro zlepšení kvality ovzduší. Transit Custom PHEV dokáže rozeznat průjezd nízkoemisní zónou a automaticky přepnout jízdní režim na ,EV nyní', který neaktivuje spalovací motor. Uživatel vozidla může také nastavit vlastní zóny k docílení snížení emisí například v okolí škol nebo v zastavěných oblastech.

Vozy s touto technologií umožňují také sběr dat spojený s jízdou v režimu ,EV nyní' v nízkoemisních zónách. Takto shromážděná data lze sdílet s příslušnými úřady k potvrzení dodržování podmínek vjezdu do nízkoemisní zóny.

Pokud Transit Custom PHEV nízkoemisní zónu opustí, automaticky přepne jízdní režim zpět na odpovídající aktuálnímu stylu jízdy.

Budoucnost užitkových automobilů plug-in hybrid

Pokročilé elektrifikované hnací ústrojí lze nabíjet z rozvodné sítě a kratší trasy je možné absolvovat bez aktivace spalovacího motoru. Díky podpoře v podobě oceňovaného motoru 1.0 EcoBoost nicméně tato dodávka nabízí vynikající hospodárnost i na delších trasách. Kola jsou však vždy poháněna výhradně elektromotorem, spalovací motor pouze v případě potřeby dobíjí akumulátor. Transit Custom Plug-In Hybrid pomůže snížit znečistění ovzduší v místě provozu, přičemž se stále vyznačuje stejnou flexibilitou, všestranností a spolehlivostí jako konvenční Ford Transit Custom.

Ford Transit Custom PHEV technology
New Ford Transit Custom charging

Ve městě je nejúspornější

Plně nabitý ujede nový Transit Custom Plug-In Hybrid až 56 kilometrů čistě na elektrický pohon. Ideální je na krátké jízdy po městě, při nichž mají konvenční vozy naopak nejvyšší spotřebu paliva. Na delších trasách přijde ke slovu motor 1.0 EcoBoost, který dobíjí akumulátor a prodlužuje tak dojezd. S dobíjením akumulátoru mu pomáhá i rekuperační brzdění, po dostatečném nabití můžete opět přepnout na čistě elektrický pohon. Šetříte tak nejenom peníze ale i životní prostředí.

Vyspělá technologie motorů

Transit Custom je poháněn vyspělými vznětovými motory 2.0 EcoBlue, které jsou ještě výkonnější a úspornější než dříve. Vybírat můžete ze čtyř pohonných jednotek o výkonu až 136 kW (185 k) a točivém momentu 415 Nm. Určitě tak najdete vůz, který bude vyhovovat vašim konkrétním potřebám. Ať se rozhodnete jakkoliv, všechny motory plní přísné emisní normy Euro 6.2. V nabídce je dokonce i mild-hybridní (mHEV) pohon, se kterým má Transit Custom ještě nižší spotřebu i emise.

Ještě lepší dynamika

Motory z řady Ford 2.0 EcoBlue mají vyšší výkon i točivý moment a splňují přísné emisní normy Euro 6.2. Jedná se o konstrukčně vyspělé pohonné jednotky, které těží z řady pokročilých technických řešení zaměřených na snížení spotřeby.

Aditivum, které likviduje zplodiny

Systém selektivní katalytické redukce (SCR) využívá činidlo AdBlue®. Jedná se o kapalinu na bázi močoviny a vody, která rozkládá oxidy dusíku ve výfukových plynech na dusík a vodu. Filtr pevných částic pak zachytí více než 99 procent všech prachových částeček ve výfukových plynech. Aby vznětový motor Ford 2.0 EcoBlue pracoval správně, nesmí dojít k úplnému vyprázdnění nádrže na aditivum AdBlue®. Na pokles hladiny pod bezpečnou hodnotu vás upozorní kontrolka na palubní desce.

New Ford Transit Custom fuel cap
New Ford Transit Custom with Auto Start-Stop

Díky systému Stop-Start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí světlomety, klimatizaci, rádio nebo systém Ford SYNC.) Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle, popřípadě u vozů s automatem jen sešlápnout pedál plynu. Motor ihned sám naskočí. Automatický systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

Regulace zrychlení vám pomůže jezdit úsporněji

Tato inovativní, na přání dodávaná funkce reguluje úroveň zrychlení na základě toho, zda je vůz Ford Transit naložený plně, nebo jen částečně. Díky tomu se můžete v závislosti na svém stylu jízdy dočkat snížení spotřeby paliva až o 15 %. Tato technologie zároveň snižuje míru opotřebení motoru, brzd, pneumatik i dalších částí hnacího řetězce.

New Ford Transit Custom pedals
New Ford Transit Custom with SelectShift automatic transmission

Automatická převodovka SelectShift

K motorizacím 96 a 125 kW lze objednat novou šestistupňovou samočinnou převodovku SelectShift. Ta se postará o klidnou a uvolněnou jízdu, zejména v rušném městském provozu. Jedná se o vhodnou volbu pro širokou řadu karosářských variant a nosností. Rychlostní stupně lze volit i manuálně pomocí páky voliče na palubní desce. Převodovka také umožňuje uzamknout v náročnějších provozních situacích zvolený rychlostní stupeň. Příkladem může být jízda po kluzkém povrchu nebo do prudkého stoupání.

Top