Home > Užitkové vozy > TRANSIT CUSTOM > Výbava > Užitná hodnota

Ulehčí vám práci

Transit Custom se vyznačuje mnoha důmyslnými a praktickými detaily, které vám usnadní a zefektivní práci. Manipulace s nákladem je snazší díky velkoryse dimenzovanému nakládacímu otvoru. Transit Custom je navíc navržený tak, aby celkové náklady na jeho vlastnictví byly co nejnižší.

Funkce představené na této stránce nemusí být k dispozici u všech nabízených variant. Pokud jsou k dispozici, může se jednat o příplatkovou výbavu na přání. Aktuální specifikaci naleznete v ceníku, který si můžete stáhnout.

New Orange Ford Transit Custom rear load space

Unikátně řešený nákladový prostor s bezkonkurenčním přístupem

Nákladový prostor Transitu Custom se pyšní excelentními parametry: délkou ložné plochy, šířkou mezi podběhy i využitelnou výškou. Díky tomu snadno pojme i standardní stavební desky 240x120 cm uložené naplocho či svisle, tři euro palety nebo – díky jedinečnému průvlaku v přepážce – předměty dlouhé až 3 m. Celkově má nákladní prostor kratší verze (L1) s instalovanou přepážkou kapacitu úctyhodných 6 metrů krychlových. Verze s dlouhým rozvorem (L2) nabízí 6,8 metrů krychlových. Přístup do nákladového prostoru usnadňuje široký otvor bočních dveří, optimalizovaná výška dveří a nízko položená zadní nakládací hrana. Posuvné boční dveře jsou dále opatřeny aretačním mechanismem, který je při nakládání drží bezpečně otevřené.

Praktický průvlak na dlouhé předměty 

Nákladový prostor Transitu Custom lze zvětšit díky jednomu důmyslnému řešení. Nákladový prostor je od kabiny oddělen celoplošnou přepážkou. Tato přepážka má však u podlahy výklopný panel. Proto lze i do verze s krátkým rozvorem naložit zadními dveřmi předměty dlouhé až 3 m, které protáhnete otvorem v přepážce pod zdvojené sedadlo spolujezdce. Díky tomuto chytrému vylepšení můžete cenné materiály bezpečně zamknout ve voze, místo aby byly na střeše všem na očích. 

New Transit Custom Load Space
New Orange Ford Transit Custom side door

Boční dveře se zapuštěnou drážkou

Zapuštěná vodící drážka bočních dveří má důmyslnou konstrukci se skrytým mechanismem. Výsledkem je lepší aerodynamika a nižší hlučnost. 

Maximální ochrana díky mimořádně tuhé karoserii

Bórová ocel a další vysokopevnostní oceli tvoří přes 40 % karoserie, a to včetně dílů tvořících ochrannou buňku okolo prostoru pro cestující. Díky tomu je karoserie velmi lehká a současně robustní. Celá konstrukce karoserie byla optimalizována s využitím více než 4500 počítačových simulací a reálných 30 bariérových zkoušek celého vozu. 

New Transit Custom bodyshell
New Blue Ford Transit Custom with roof rack

Integrovaný střešní nosič zvyšuje praktičnost a snižuje spotřebu i hlučnost.

Inovativní střešní nosič lze prostě sklopit, když není zrovna zapotřebí. Odpadá tak pracná opakovaná montáž a demontáž jako u běžných nosičů. Sklopením také snadno snížíte celkovou výšku vozu pod 2 metry (kromě modelů s celkovou hmotností 3400 kg). A protože se současně sníží odpor vzduchu, klesne spotřeba paliva i aerodynamický hluk. 

Speciálně navržená ochrana podlahy nákladového prostoru

Na přání se dodává snadno omyvatelná podlahová krytina, takže nemusíte instalovat vlastní kryt podlahy. Speciální krytina odolává opotřebení, snadno se po ní posouvá náklad a jednoduše i rychle se čistí. Navíc pomáhá udržet hodnotu vašeho vozu.

New Transit Custom load liner
New Transit Custom with load ties

Praktičtější a bezpečnější ukotvení nákladu

Úchyty pro ukotvení nákladu se často nacházejí na podlaze. Při zajišťování nákladu k nim však není vždy snadný přístup. Transit Custom má proto úchyty těsně nad podlahou na stěnách nákladového prostoru. Snadněji se k nim dostanete, nepřekážejí na podlaze a nezůstávají v nich nečistoty. A podlahu lze ochránit novým celoplošným, snadno omyvatelným krytem. Další úchyty se nacházejí ve výšce pasu a ramen. Jsou zabudovány do karoserie vozu a každý má nosnost 30 kilogramů.

Zásuvky, vstupy a přípojky: vše na dosah ruky

Ve voze Transit Custom naleznete spoustu praktických prvků na dosah ruky – USB vstup či například 12 V zásuvku.

Objednat si lze dokonce i elektrickou zásuvku na 230 V/150 W.  

New Transit Custom with power ports
Top