JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Home > Užitkové vozy > RANGER > Výbava > Zážitek z jízdy

Pracuje chytřeji a pilněji

Ford Ranger je zkonstruovaný tak, aby odvedl svou práci. A protože je nabitý technikou ještě víc než dosud, pomůže nejprodávanější pick-up v Evropě chytřeji pracovat i vám. Pokročilé systémy od rozpoznávání dopravních značek přes systém udržování v pruhu až po parkovací senzory vám pomáhají udržet si přehled o situaci a zvyšují vaši řidičskou jistotu. Asistent rozjezdů ve svahu, asistent sjíždění svahů a aktivní parkovací asistent vám pak pomohou v konkrétních situacích.

Ford Ranger transmission close up

Zdolá každý terén

Ford Ranger umožňuje přepínat za jízdy mezi pohonem zadních (2WD) a všech čtyř kol (4WD). Díky tomu se za jeho volantem můžete cítit vždy bezpečně bez ohledu na momentální terén a podmínky. Při plynulé jízdě na kvalitních silnicích můžete nechat vůz v režimu 2WD. Jakmile však vyrazíte do terénu nebo se silnice zhorší, můžete snadno přepnout na 4WD.

Parkování a vyjíždění z parkovacích míst bez stresu

Aktivní parkovací asistent vás navede do parkovacího místa. Jednoduše stiskněte tlačítko a senzory tohoto inovativního systému vyhledají vhodné parkovací místo, až okolo něj projedete. Poté do něj vůz automaticky navede. Na vás zůstane jen obsluha pedálů a řazení. Řídíte se přitom pokyny na obrazovce a zvukovými signály.

Orange Ford Ranger leaving parking bay
Orange Ford Ranger headlight close up

Přední světlomety, které se samy rozsvítí v případě potřeby

Ranger má výkonné LED světlomety, které zaznamenají změny světelných podmínek. V takovém případě se automaticky aktivují přední světlomety. Jízda je pak snazší a bezpečnější.

Tempomat, který se automaticky přizpůsobí

Adaptivní tempomat umožňuje zvolit si rychlost jízdy, kterou potom samočinně udržuje. Pokud ale jeho radarové senzory zaznamenají vpředu jiné vozidlo, váš vůz zpomalí, aby zachoval bezpečný odstup. Jakmile se silnice opět uvolní, systém znovu zrychlí na nastavenou rychlost.

Ford Ranger interior cabin view
Orange Ford Ranger rear view driving on wet road

Pomůže vám dodržovat rychlost

Inteligentní omezovač rychlosti se postará o dodržování rychlosti, abyste se vy mohli soustředit na sledování provozu. Čelní kamera systému rozpoznávání dopravních značek nejprve detekuje aktuální omezení rychlosti. Je-li systém aktivní, upraví maximální rychlost jízdy tak, aby nedošlo k překročení rychlostního limitu.

Všimne si dopravních značek, které jste mohli přehlédnout

Systém rozpoznávání dopravních značek zaznamená značky umístěné vedle vozovky nebo nad ní i stálé nebo dočasné dopravní značení. Na přístrojovém štítu se rovněž zobrazují ikony maximální povolené rychlosti a zákazu předjíždění, které vás upozorňují na změny těchto omezení.

Orange Ford Ranger rear view with traffic sign recognition
Orange Ford Ranger front view with lane keeping graphic

Pokročilý systém, který vám pomůže zůstat v jízdním pruhu

Systém udržování v jízdním pruhu kamerou sleduje, zda nevědomky nevyjíždíte z jízdního pruhu. Asistent pro jízdu v pruzích vyvine slabý tlak požadovaným směrem, aby vám pomohl vrátit se zpět do správného pruhu. Najedete-li již kolem na dělicí čáru nebo na krajnici, upozorní vás systém vizuálním upozorněním a vibracemi volantu. Tento systém se automaticky vypne při rychlosti pod 64 km/h. Lze jej také vyřadit z činnosti manuálně.

Více jistoty při rozjezdech v kopci

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Blue Ford Ranger ascending off road
Top