Home > Užitkové vozy > TRANSIT CONNECT > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Důmyslné zabezpečení

Ford Transit Connect byl navržen tak, aby chránil vás, vaše pasažéry i váš náklad. K tomu slouží celá řada bezpečnostních a zabezpečovacích technologií. Některé technologie, včetně předkolizního asistenta s detekcí chodců a brzdového asistenta pomáhají zmírnit závažnost následků dopravní nehody, případně jejich vzniku úplně zabránit. Jiné technologie, jako například zámky odolné proti odvrtání nebo vylomení a alarm s ochranou vnitřního prostoru, pomáhají zajistit maximální bezpečnost vašeho majetku.

Předkolizní asistent s detekcí chodců

Systém pomáhající ochraně chodců

Systém pokročilého nouzového brzdění detekuje vozy a chodce na vozovce před vámi. Dokonce dokáže rozpoznat chodce s úmyslem vstoupit do vozovky do dráhy vozidla. Prostřednictvím varování upozorní na potenciální kolizi a v případě nereagování ze strany řidiče automaticky aplikuje brzdové systémy. Tato technologie pomáhá snížit závažnost nehod nebo umožňuje jim dokonce úplně zabránit, přičemž funguje při rychlostech do 80 km/h.

Lepší stabilita v nepříznivých podmínkách

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Zaznamená-li počínající ztrátu přilnavosti, cíleným přibrzděním jednotlivých kol obnoví směrovou stabilitu vozu. ESC sleduje chování auta prostřednictvím vyspělých senzorů protiblokovacího a protiprokluzového systému.

Elektronický stabilizační systém
Systém kontroly trakce

Maximální záběr s minimálním úsilím

Vyspělý systém regulace prokluzu kol eliminuje nadměrné protáčení kol a zajišťuje nejlepší možnou přilnavost, dynamiku a stabilitu právě tehdy, když to nejvíce potřebujete. Systém nepřetržitě monitoruje a reguluje distribuci točivého momentu na jednotlivá kola, čímž zajišťuje optimální záběr pneumatik při akceleraci.

Aby přívěs zůstal bezpečně ve stopě

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Systém stabilizace přívěsu
Asistent nouzového brzdění

Pokročilé systémy pro vyšší kontrolu brzdění

Protiblokovací systém brzd (ABS) a systém elektronického rozdělování brzdné síly (EBD) společně napomáhají kontrolovanějšímu brzdění. Elektronický brzdový asistent pomáhá dosáhnout maximálního brzdného účinku v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESC sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě. Signalizace prudkého brzdění začne při intenzivním zpomalování automaticky blikat brzdovými světly, čímž varuje řidiče za vámi.

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém detekce poklesu tlaku v pneumatikách vás prostřednictvím ikony na přístrojové desce okamžitě upozorní, jakmile v některé z pneumatik klesne tlak.

Ford Transit detail of tyre
Ford Transit with visible airbags

Zdokonalená soustava airbagů

Transit Connect je k dispozici se stropními, čelními i bočními airbagy. Na důležitých místech ve voze jsou rozmístěné vyspělé senzory, které zajišťují rychlou a kontrolovanou reakci airbagů.

Nikdy si nezapomenete zapnout bezpečnostní pás

Připomenutí nezapnutého bezpečnostního pásu řidiče vás upozorní, pokud se někdy zapomenete připoutat. Dodává se standardně do všech verzí.

Ford Transit seat belt reminder logo
Ford Transit door lock detail

Dálkově ovládané centrální zamykání se zámky odolávajícími pokusům o násilné vniknutí

Transit Connect má dálkově ovládané centrální zamykání, které je ještě lépe zabezpečené než dosud. Můžete se totiž rozhodnout, že odemknete pouze jedny dveře. Všechny ostatní zůstanou zamknuté, dokud neaktivujete spínač na dveřích řidiče. Tento spínač řídí odemykání a zamykání všech dveří vozu. Zámky všech dveří jsou opatřeny ochranou proti odvrtání nebo vylomení.

Dvě možnosti špičkového alarmu

Transit Connect lze na přání vybavit obvodovým alarmem, který se rozezní při násilném otevření dveří nebo kapoty. K dispozici je i pokročilejší alarm s ochranou vnitřního prostoru. Ten se uvede do chodu automaticky uzamčením vozu a jeho silná siréna se spustí při pokusu o násilné vniknutí do vozu, pokusu o odtažení vozu nebo při pohybu v kabině.

Nezávislý záložní alarm navíc

Zvukový alarm s vlastní záložní baterií slouží jako přídavný, sekundární alarm. Dodává se jako výbava na přání. Rozezní se při spuštění alarmu. Protože má svůj vlastní zdroj, aktivuje se i v případě, že někdo odpojí hlavní akumulátor vozu.

Ford Transit with beepy lines around singling alarm
Ford Transit with emergency lights on

Upozornění na prudké brzdění

Signalizace prudkého brzdění začne při intenzivním zpomalování automaticky blikat brzdovými světly, čímž varuje řidiče za vámi.

Top