Home > Užitkové vozy > TRANSIT CONNECT > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Pracujte efektivněji

Můžete si vybrat ze zážehových motorů EcoBoost nebo vznětových motorů EcoBlue. Ford Transit Connect je díky nim výkonný, efektivní a navíc s dlouhou životností. S šestistupňovou manuální nebo osmistupňovou automatickou převodovkou, které jsou zárukou dokonalého pocitu z jízdy, je tento vůz ideálním partnerem pro vaše podnikání.

Vznětové motor 1.5 EcoBlue

1,5litrový vznětový motor EcoBlue

Vznětové motory EcoBlue o výkonu 75, 100 nebo 120 k (55, 74 nebo 88 kW) na vás udělají dojem svým vyladěným výkonem a vynikající hospodárností se spotřebou od 4,5 l/100kmTooltip a emisemi CO2 od 117 g/km. Ve městě i na dálnici dodávají plynulý točivý moment, který oceníte při stoupání a předjíždění.

Litrový zážehový motor Ford EcoBoost

OceňovanéTooltip přeplňované motory EcoBoost s přímým vstřikováním benzínu a proměnlivým časováním ventilů dodávají výkon srovnatelný s mnohem objemnějšími motory, ale při nižší spotřebě paliva a emisích.

Zážehové motor 1.0 EcoBoost
Automatická převodovka SelectShift

Propracovaná 8stupňová automatická převodovka

Transit Connect je vybaven novou automatickou převodovkou. Nová převodovka byla od základu vyvinuta tak, aby zvyšovala zážitek z jízdy a zajišťovala maximální úsporu paliva i jízdní dynamiku vozu. Nabízí hladké řazení a lepší akceleraci.

Díky systému Stop-Start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí spotřebiče, jako jsou světlomety, klimatizace, rádio nebo systém Ford SYNC.) Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle, popřípadě u vozů s automatem jen sešlápnout pedál plynu. Motor ihned sám naskočí. Systém Stop-Start je nejefektivnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 % (městský cyklus).

Interior of Ford Transit with Auto start stop detail
Interior of Ford Transit with A 6-speed transmission

Šestistupňová převodovka šetří palivo

Transit Connect je vybaven šestistupňovou manuální převodovkou, která přispívá k menší spotřebě paliva. Jakmile dosáhnete dostatečné rychlosti, stačí zařadit šestku, a cestovat tak s menší spotřebou. Zjistíte také, že samotné řazení je rychlé a hladké.

Regulace zrychlení vám pomůže jezdit úsporněji

Tato nová volitelná funkce reguluje úroveň zrychlení na základě toho, zda je Transit naložený plně, nebo jen částečně. Díky tomu se můžete v závislosti na svém stylu jízdy dočkat snížení spotřeby paliva až o 15 procent. Tato technologie zároveň snižuje míru opotřebení motoru, brzd, pneumatik i dalších částí hnacího řetězce.

Interior of Ford Transit with feather on acceleration pedal
Top