TRANSIT COURIER VÝBAVA

Ford Transit Courier je plný inteligentních funkcí a technologií, které pomáhají vaší firmě prosperovat bez ohledu na to, zda jedete na dlouhou cestu, nebo popojíždíte po rušném městě. Systém SYNC 3 umožňuje ovládat telefon intuitivními hlasovými pokyny, abyste i za volantem mohli zůstat v kontaktu se zákazníky. Zadní kamera usnadňuje parkování ve stísněných místech. A díky nákladovému prostoru o objemu až 2,3 m3 máte k dispozici veškerý prostor, který vaše firma potřebuje.

Delivery driver removing parcels from Transit Courier

PRAKTIČNOST

 

PŮSOBIVÝ A DOBŘE PŘÍSTUPNÝ NÁKLADOVÝ PROSTOR

Nákladový prostor Transitu Courier se pyšní excelentními parametry: délkou ložné plochy, šířkou mezi podběhy i využitelnou výškou. Jeho objem činí
2,3 m3 a ložná plocha má délku 1620 mm. A pokud je ve voze namontovaná standardní přepážka, otevřením posuvných bočních dveří vznikne nakládací otvor o šířce 453 mm.

PRAKTICKÝ PRŮVLAK NA DLOUHÉ PŘEDMĚTY

Transit Courier je k dispozici s několika typy přepážek, které oddělují kabinu od nákladového prostoru. Na přání dodávaná sklopná mřížová přepážka v kombinaci se sklopným sedadlem spolujezdce umožňuje naložit předměty o délce až 2,59 m.

Cargo tie-down points

PRAKTIČTĚJŠÍ UKOTVENÍ NÁKLADU

Úchyty pro ukotvení nákladu se často nacházejí na podlaze. Při zajišťování nákladu k nim však není vždy snadný přístup. Transit Courier má proto úchyty těsně nad podlahou na stěnách nákladového prostoru. Snadněji se k nim dostanete, nepřekážejí na podlaze a nezůstávají v nich nečistoty.

Cargo area lighting

ABYSTE MOHLI PRACOVAT I ZA TMY

LED osvětlení nákladového prostoru, dodávané jako výbava na přání, usnadní nakládku a vykládku potmě.

Ford Transit Courier Multi-Piece Rear Bumper

VÍCEDÍLNÝ NÁRAZNÍK PRO SNAZŠÍ OPRAVY

Na rozdíl od jiných dodávek v této třídě není nutné vyměňovat celý nárazník, pokud dojde k jeho poškození pouze na jednom místě. A to proto, že se nárazník skládá ze tří samostatných dílů, které lze v případě potřeby vyměnit za zlomek ceny celého nárazníku.

New Ford Transit Courier parked in city street

MOTORY A PŘEVODOVKY

ZÍSKEJTE ZE SVÉHO MOTORU VÍCE 

Revoluční zážehový tříválec 1.0 EcoBoost dosahuje výkonu, který byste čekali u tradičního 1.6l motoru. Narozdíl od něj je ale motor EcoBoost úspornější a dosahuje menších hodnot emisí CO2

SE ŠESTISTUPŇOVOU PŘEVODOVKOU UŠETŘÍTE PALIVO

Transit Courier je vybaven šestistupňovou manuální převodovkou, která umožňuje pohodlnější a úspornější jízdu. Po dosažení dostatečné rychlosti stačí přeřadit na šestý stupeň a můžete si začít užívat jízdu a zároveň šetřit palivo. Řazení mezi jednotlivými stupni je také hladší a rychlejší.

Ford Transit Courier 6-speed manual transmission
Ford Transit Courier auto Start Stop

DÍKY SYSTÉMU STOP-START SPOTŘEBUJETE MÉNĚ PALIVA

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor (i nadále však napájí světlomety, klimatizaci, rádio nebo systém Ford SYNC). Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle, motor ihned sám naskočí. Automatický systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

Silver Ford Transit Courier in city lanes

JÍZDNÍ VLASTNOSTI 

Ford Transit Courier Steering Wheel

MÉNĚ ÚNAVNÁ A ÚSPORNĚJŠÍ JÍZDA

Tempomat umožňuje nastavit požadovanou rychlost, kterou potom automaticky udržuje, dokud nezačnete sami brzdit nebo zrychlovat. Tlačítka na volantu umožňují úpravu nastavené rychlosti i během jízdy.

Nechybí ani nastavitelný omezovač rychlosti, který pomáhá dodržovat přednastavenou maximální rychlost. Pomáhá tak šetřit palivo a snižuje pravděpodobnost neúmyslného překročení povolené rychlosti. Vedle praktických výhod přispívají obě technologie ke snížení vaší únavy na dlouhých cestách.

Ford Transit Courier rear view camera

SNADNĚJŠÍ COUVÁNÍ 

Sloupky, kola, nízké zdi... Parkovací kamera Transitu Courier ukáže vše, co se nachází za vámi, na obrazovce zabudované v palubní desce. Systém ukazuje nejen objekty, které byste mohli přehlédnout, ale také vituální linie, které vám pomohu zaparkovat i na stísněná místa. Kamera se aktivuje automaticky, jakmile zařadíte zpátečku. 

Ford Transit Courier parking distance sensors

SENZORY PRO JEDNODUŠŠÍ PARKOVÁNÍ

Parkovací senzory vám pomohou posoudit vzdálenost mezi vaším automobilem a nejbližší překážkou. Jakmile zaznamenají nějaký objekt, upozorní vás na něj zvukovým signálem, který bude postupně nabývat na intenzitě v závislosti na zkracující se vzdálenosti od překážky.

VÍCE JISTOTY PŘI ROZJÍŽDĚNÍ V KOPCI

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Ford Transit Courier in motion going uphill
Ford Transit Courier turning circle

MANÉVROVÁNÍ JE HRAČKA

Na rozdíl od větších dodávek má Transit Courier průměr otáčení pouze
10,5 m. Díky tomu se s ním snadno manévruje a parkuje i v těch nejužších uličkách.

Delivery driver with phone and clipboard

KONEKTIVITA A PŘIPOJENÍ

POKROČILÁ HANDS-FREE TECHNOLOGIE

Systém SYNC 3 s hlasovým ovládáním a dotykovou obrazovkou představuje novou úroveň komunikačních a zábavních systémů. Na přání je k dispozici s barevnou dotykovou 6“ obrazovkou. Tato obrazovka umožňuje intuitivní hlasové nebo dotykové ovládání nejdůležitějších funkcí jako je telefon, hudba nebo navigace.

Device Dock

BEZPEČNÉ MÍSTO PRO VAŠI ELEKTRONIKU

Držák na elektronická zařízení slouží k uložení přenosné navigace, chytrého telefonu či MP3 přehrávače. Jeho součástí je i vstup USB.

Ford Transit Courier detail of the seat with mobile connectivity

VAŠE DODÁVKA, VAŠE KANCELÁŘ

Díky vestavěnému mobilnímu připojení nebylo vyřizování pracovních záležitostí na cestách nikdy tak snadné jako dnes. Celý interiér byl navržen tak, abyste měli vše snadno po ruce. Je zde 12V zásuvka, linkový vstup pro audio zařízení i USB port.

Ford Transit Courier parked on cobbled street

KOMFORT A POHODLÍ 

Ford Transit Courier stowage space and cup holders

UŽITEČNÉ ODKLÁDACÍ PROSTORY PO CELÉM INTERIÉRU

Transit Courier je plný praktických odkládacích prostor. Například ve stropní polici máte všechno na dosah a hluboká středová konzola pojme i pořadač formátu A4 nebo malý notebook. Nechybí šikovná schránka na cenné předměty pod sedadlem. Přidejte si k tomu krytou schránku před spolujezdcem nebo dva držáky nápojů a je jasné, že vždycky budete mít kam odložit své věci.

PRAKTICKÁ STROPNÍ PŘIHRÁDKA

Díky důmyslnějšímu uspořádání nabízí kabina Transitu Courier překvapivě mnoho úložného prostoru. Stropní přihrádka je dostatečně velká pro uložení složky formátu A4, takže máte vše potřebné snadno po ruce.

Ford Transit Courier heat controls in detail

NASTAVTE SI IDEÁLNÍ TEPLOTU PRO VÁS I VAŠE PASAŽÉRY

Nastavte si vámi preferovanou teplotu ve vozidle, abyste se na svých cestách cítili dobře a pracovní den tak pro vás byl méně náročný.

Ford Transit Courier Easy-Fuel

FORD EASY FUEL ZABRAŇUJE ZÁMĚNĚ PALIV

S tímto systémem je načerpání nesprávného druhu paliva prakticky nemožné, protože tryska tankovací pistole neprojde hrdlem. A jelikož je systém Ford Easy Fuel bezvíčkový, nemusíte ani manipulovat se špinavým víčkem nádrže.

Ford Transit Courier Auto-headlights in detail

SVĚTLOMETY, KTERÉ SE SAMY ROZSVÍTÍ V PŘÍPADĚ POTŘEBY

Automatické světlomety mají senzor, který dokáže zaznamenat úbytek světla za soumraku nebo při náhlé změně světelných podmínek. V takových případech se světlomety automaticky aktivují a pomohou tak řidiči ve špatných světelných podmínkách.

Dark Blue Ford Transit Custom Parked with workmen in high vis jackets

BEZPEČNOST 

Ford Transit Courier in motion on a street

ESP VÁM POMŮŽE UDRŽET VŮZ POD KONTROLOU

Elektronický stabilizační systém byl navržen tak, aby prostřednictvím zásahů do řízení pomáhal zvládnout extrémní jízdní podmínky. Nepřetržitě monitoruje vaši jízdu a zaznamenává jakékoliv vychýlení vozidla. Automatickou regulací brzdění a výkonu motoru pak udržuje zvolený směr a pomáhá vám udržet si kontrolu nad vozidlem.

MAXIMÁLNÍ ZÁBĚR S MINIMÁLNÍM ÚSILÍM

Vyspělý systém regulace prokluzu kol eliminuje nadměrné protáčení kol a zajišťuje nejlepší možnou přilnavost, dynamiku a stabilitu právě tehdy, když to nejvíce potřebujete. Systém nepřetržitě monitoruje a reguluje distribuci točivého momentu na jednotlivá kola, čímž zajišťuje optimální záběr pneumatik při akceleraci.

Ford Transit Courier showing the Traction Control System
Ford Transit Courier at pedestrian crossing

POKROČILÝ SYSTÉM PRO VÍCE KONTROLY PŘI BRZDĚNÍ

Elektronický brzdový asistent pomáhá vozu dosáhnout maximální účinnosti brzd v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESC sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě. Systém navíc při rozpoznání nouzového brzdění automaticky zapne přední a zadní směrová výstražná světla, což poskytuje ostatním řidičům včasné varování před hrozícím nebezpečím.

Transit Custom Protection against roll-over

NEPŘETRŽITÁ OCHRANA PROTI PŘEVRÁCENÍ

Systém ochrany před převrácením s unikátním snímačem rychlosti naklánění pomáhá udržet všechna kola bezpečně na zemi. Užitečný je zejména při jízdě s vysokým těžištěm nebo v zatáčkách se sklonem vozovky k vnější krajnici.

Tyre Pressure Monitoring

VČASNÉ UPOZORNĚNÍ NA DEFEKT PNEUMATIKY

Systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS) vás prostřednictvím kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne tlak.

Ford Transit Courier parked outside office building

ZABEZPEČENÍ

Ford Transit Courier side view

DÁLKOVĚ OVLÁDANÉ CENTRÁLNÍ ZAMYKÁNÍ

Transit Courier má dálkově ovládané centrální zamykání, které je ještě bezpečnější než dosud. Můžete se totiž rozhodnout, že odemknete pouze jedny dveře. Všechny ostatní zůstanou zamknuté, dokud neaktivujete spínač na dveřích řidiče. Tento spínač řídí odemykání a zamykání všech dveří vozu.

DVĚ MOŽNOSTI ŠPIČKOVÉHO ALARMU 

Transit Courier lze na přání vybavit obvodovým alarmem, který se aktivuje při násilném otevření dveří nebo kapoty. K dispozici je i pokročilejší alarm s ochranou vnitřního prostoru. Automaticky se uvede do pohotovostního stavu při zamknutí vozu a pokud zaznamená násilné vniknutí do kabiny, pokus o odtažení nebo jakýkoli pohyb uvnitř vozu, rozezní silnou sirénu. Součástí je také nezávislá záložní siréna napájená z baterie, která se aktivuje při spuštění alarmu i v případě, že někdo odpojí hlavní akumulátor vozu.

Ford Transit Courier showing the alarm options
Specialist support from Ford Transit Centres

FORD SERVIS

Společnost Ford disponuje širokou sítí autorizovaných servisů po celé Evropě, což znamená, že nikdy nebudete příliš dakeko od specialistů, kteří vám pomohou nebo poskytnou servis.

Více informací získáte na těchto odkazech