Home > Osobní vozy > C-MAX > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Spolehnout se můžete na širokou paletu bezpečnostních prvků. Jejich účelem je zajistit maximální ochranu vám i vašim spolucestujícím. Ve standardní výbavě nabízí například systém Active City Stop, který předchází nehodám v městském provozu.

Systém, který pomáhá zmírnit následky nehod nebo jim zcela zabránit

Systém přední kamery ve spojení s radarem umožňuje využívat technologii Pre-Collision Assist, která dokáže identifikovat vozidla i chodce. Systém monitoruje vaši vzdálenost od jiných vozidel a chodců i ve tmě a upozorní vás na riziko kolize. Pokud řidič na upozornění nereaguje, systém sám zprovozní Aktivní brzdění a připraví brzdový systém. Aby zabránil nebo zmírnil následky možné kolize, může automaticky použít brzdy. Funkce je aktivní při rychlostech do 80 km/h.

Tato barva laku není dostupná na českém trhu.

Active City Stop
Electronic Stability Program

Zůstaňte za všech okolností pány situace

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Jakmile zaznamená jakoukoliv odchylku od zvolené jízdní dráhy jako např. počátek smyku, automaticky upraví vaši pozici na vozovce a pomůže vám dostat vůz zpět pod kontrolu.

Provázané bezpečnostní systémy reagují ve zlomku sekundy

Ford C-MAX disponuje systémem inteligentní ochrany Ford IPS, který koordinuje činnost mnoha bezpečnostních technologií, aby tak chránil vás i vaše spolucestující. Kromě robustní karoserie se o bezpečnost posádky stará také kompletní sestava airbagů, která chrání cestující ze všech stran. Sloupek řízení i pedálová skupina se při nehodě řízeně deformují směrem od řidiče a snižují tak riziko poranění.

Intelligent Protection System
Anti-lock braking system

Pokročilé systémy pro lepší kontrolu

Protiblokovací brzdová systém (ABS) a systém elektronického rozdělení brzdného účinku společně napomáhají kontrolovanějšímu brzdění.

Power child door and window locks

Elektricky ovládané dětské pojistky se postarají o bezpečí vašich nejmilejších

Tato inovativní funkce umožňuje zajistit jediným stiskem tlačítka zadní dveře a okna před nechtěným otevřením.

Top