Home > Osobní vozy > EDGE > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Pokročilé bezpečnostní systémy

Ford Edge využívá řadu důmyslných bezpečnostních systémů, které maximálně zvyšují bezpečnost vaši, vašich spolucestujících i všech ostatních účastníků silničního provozu.

Ford Edge animation of an Edge car detecting another vehicle

Systém, který pomáhá zmírnit následky nehod nebo jim zcela zabránit

Systém přední kamery ve spojení s radarem umožňuje využívat technologii Pre-Collision Assist, která dokáže identifikovat vozidla i chodce. Systém monitoruje vaši vzdálenost od jiných vozidel a chodců i za snížené viditelnosti a upozorní vás na riziko kolize. Pokud řidič na upozornění nereaguje, systém sám začne brzdit, aby zabránil nebo zmírnil následky možné kolize.

Aby přívěs zůstal bezpečně ve stopě

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Ford Edge driving next to the lake with a big city at the background
Ford Edge animation with airbags engaged

Airbagy, které vás chrání ze všech stran

Ford Edge obsahuje dva přední, dva boční airbagy pro řidiče a spolujezdce a dva stropní airbagy pro všechny řady sedadel.

Zůstaňte pány situace za všech okolností

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje vaši jízdu. Zaznamená-li počínající ztrátu přilnavosti, cíleným přibrzděním jednotlivých kol obnoví směrovou stabilitu vozu.

Zůstaňte pány situace za všech okolností
Maximální záběr s minimálním úsilím

Maximální záběr s minimálním úsilím

Vyspělý systém kontroly trakce eliminuje nadměrné protáčení kol a zajišťuje nejlepší možnou přilnavost, dynamiku a stabilitu právě tehdy, když to nejvíce potřebujete. Systém nepřetržitě monitoruje a reguluje distribuci točivého momentu na jednotlivá kola, čímž zajišťuje optimální záběr pneumatik při akceleraci. Lze vypnout stiskem tlačítka, abyste se snadněji dostali ze závěje sněhu.

Nepřetržitá ochrana proti převrácení

Systém ochrany před převrácením s unikátním snímačem rychlosti naklánění pomáhá udržet všechna kola bezpečně na zemi. Užitečný je zejména při jízdě s vysokým těžištěm nebo v zatáčkách se sklonem vozovky k vnější krajnici.

Nepřetržitá ochrana proti převrácení
Pomoc s brzděním ve vyšších rychlostech

Pomoc s brzděním ve vyšších rychlostech

Systém aktivního brzdění Pre-Collision Assist, je inovativní bezpečnostní funkce, která snižuje riziko nehody s chodcem v rychlosti do 80 km/h nebo s vozidlem do maximální rychlosti. Pomocí radaru a čelní kamery snímá prostor před vozem, a pokud zjistí nebezpečí srážky, upozorní vás. Když nezareagujete, Systém aktivního brzdění připraví brzdovou soustavu k akci a posléze začne sám brzdit.

Ford SYNC s automatickým nouzovým voláním

Funkce automatického nouzového volání Emergency Assist je pokročilou funkcí systému SYNC, která využívá mobilní telefon spárovaný pomocí technologie Bluetooth® ke kontaktování dispečinku záchranných složek poté, co se u havarovaného vozidla aktivuje airbag nebo odpojí palivové čerpadlo. Systém je vytvořen tak, aby byl schopen poskytnout důležité informace, jako jsou například GPS souřadnice, i kdybyste toho sami nebyli schopni.

Ford SYNC s automatickým nouzovým voláním
Top