Home > Osobní vozy > EDGE > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Díky komplexní soustavě bezpečnostních prvků zajišťuje Ford Edge vysokou úroveň ochrany celé posádce.

Systém, který pomáhá zmírnit následky nehod nebo jim zcela zabránit

Systém přední kamery ve spojení s radarem umožňuje využívat technologii Pre-Collision Assist, která dokáže identifikovat vozidla i chodce. Systém monitoruje vaši vzdálenost od jiných vozidel a chodců i ve tmě a upozorní vás na riziko kolize. Pokud řidič na upozornění nereaguje, systém sám zprovozní Aktivní brzdění) a připraví brzdový systém. Aby zabránil nebo zmírnil následky možné kolize, může automaticky použít brzdy. Funkce je aktivní při rychlostech do 80 km/h.

Tato barva laku není dostupná na českém trhu.

Vylepšená ochrana cestujících na zadních sedadlech

Vnější zadní sedadla mohou být vybavena nafukovacími bezpečnostními pásy. V případě nehody se pásy nafouknou a tím se jejich plocha zvětší pětinásobně. Výhodou je menší zatížení hrudního koše, takže pásy mohou pasažéra pevněji a účinněji přimknout k sedadlu, aniž by se zvýšilo riziko poranění.

Child sat in the back seat with safety belt on
Edge on the move

Silnější zpomalení při prudkém brzdění

Elektronický brzdový asistent pomáhá vozu dosáhnout maximální účinnosti brzd v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESC sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě.

Dbá i na bezpečí dětí

Nový Ford Edge je navržený tak, aby zajistil bezpečí dětí při každé jízdě. Je vybaven úchyty ISOFIX, takže můžete do vozu snadno namontovat dvě dětské sedačky.

Child seating
Orange Ford Edge on a curvy road

Nepřetržitá ochrana proti převrácení

Systém ochrany před převrácením s unikátním snímačem rychlosti naklánění pomáhá udržet všechna kola bezpečně na zemi. Užitečný je zejména při jízdě s vysokým těžištěm nebo v zatáčkách se sklonem vozovky k vnější krajnici.

Vzájemně spolupracující bezpečnostní systémy reagují ve zlomku sekundy

Systém inteligentní ochrany (IPS) koordinuje činnost mnoha různých systémů tak, aby zajistil maximální ochranu vás i dalších cestujících. Kromě tuhého skeletu karoserie pohlcujícího energii při nárazu snižuje riziko zranění při nehodě i moderní konstrukce sedadel a bezpečnostních pásů.

See-through of Ford Edge with 5 passengers and luggage

Aby přívěs zůstal bezpečně v příslušném pruhu

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Edge on the road
Interior airbags positioning

Vyspělá soustava airbagů

Nový Ford Edge obsahuje dva přední, dva boční airbagy pro řidiče a spolujezdce a dva stropní airbagy pro všechny řady sedadel.

Top