Home > Osobní vozy > EDGE > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Navržen podle nejpřísnějších standardů

Edge kombinuje nápaditý design a pozornost věnovanou každému detailu. Nové motory, včetně precizně navrženého čtyřválcového dvoulitrového vznětového motoru Ford EcoBlue, doplňuje 6stupňová manuální nebo 8stupňová automatická převodovka s otočným voličem. Výsledkem je výkonné a hospodárné SUV s jízdní dynamikou, která vám zaručí dokonalý pocit jistoty a kontrolu nad vozem.

Nový standard vznětových motorů

Nový vznětový čtyřválec Ford EcoBlue o objemu 2,0 litru je velmi pokročilý přeplňovaný motor s měřitelným zvýšením hospodárnosti a výkonu. Tento nový motor zvyšuje úsporu paliva, lépe reaguje a také je tišší než jeho předchůdci.

Nová propracovaná 8stupňová automatická převodovka s otočným voličem

Otočný volič e-Shifter nahrazuje tradiční řadicí páku. Umožňuje ovládání nové pokročilé automatické převodovky zajišťující lepší zrychlení a hladké řazení. Interiér díky tomu vypadá úhledněji a nabízí více místa. Po zaparkování se řazení automaticky přepne do parkovacího režimu.

 

Ford Edge Auto Transmission close up
Interior of Ford Edge tailgate lights

Díky systému Auto Stop-Start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor (i nadále však napájí světlomety, klimatizaci nebo systém Ford SYNC). Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle, popřípadě u vozů s automatem jen sešlápnout plynový pedál. Motor ihned sám naskočí. Automatický systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

Top