Home > Osobní vozy > EDGE > Výbava > Zážitek z jízdy

Zážitek z jízdy

Ford Edge je vybaven mnoha inovativními technologiemi. Jakmile je vyzkoušíte, budete se divit, jak jste se bez nich dosud mohli obejít. Pomohou vám soustředit se plně na řízení, abyste mohli pozorně sledovat provoz před vámi.

Větší požitek. Méně otáčení volantem.

Adaptivní řízení je nová technologie, která usnadňuje jízdu za všech okolností – dokonce i při parkování. V nižších rychlostech, třeba při manévrování na parkovišti, stačí k otočení kol do plného rejdu méně otáček volantu. Ve vyšších rychlostech se převod řízení automaticky upraví tak, jak jste běžně zvyklí. Výsledkem je komfortní a jisté ovládání vozu. Řízení má také speciální režim Sport. Po jeho aktivaci bude vůz v zatáčkách působit živějším a ochotnějším dojmem, protože mu bude stačit menší natočení volantu.

Nejmodernější hands-free technologie

Systém SYNC 3 s hlasovým ovládáním a dotykovou obrazovkou představuje novou úroveň komunikačních a zábavních systémů. Na přání je k dispozici s barevnou dotykovou 8“ obrazovkou. Tato obrazovka s vysokým rozlišením umožňuje intuitivní hlasové nebo dotykové ovládání nejdůležitějších funkcí jako je telefon, audio nebo navigace. Nyní navíc systém poskytuje plnou podporu českého jazyka, díky čemuž je ovládání ještě snazší a příjemnější.

Ford Edge centre display detail

Vidí, co se blíží. Z obou stran

Panoramatická kamera na přídi přenáší rozdělený obraz na multifunkční displej vozu. Díky tomu včas zpozorujete auto, cyklistu nebo chodce, a to z obou stran. K nezaplacení je zejména v situacích, kdy vyjíždíte z úzkého parkovacího místa nebo odbočujete do nepřehledné křižovatky.

Tempomat, který se automaticky přizpůsobí

Na přání dodávaný adaptivní tempomat umožňuje zvolit rychlost jízdy, kterou samočinně udržuje. Pokud ale jeho senzory zaznamenají vpředu jiné vozidlo, váš vůz zpomalí, aby zachoval bezpečný odstup. Jakmile se silnice opět uvolní, systém znovu zrychlí na nastavenou rychlost.

Detektor bezpečné vzdálenosti je součástí adaptivního tempomatu. Jeho úkolem je upozornit vás, pokud se neúmyslně příliš přiblížíte k vozidlu jedoucímu před vámi.

Tato barva laku není dostupná na českém trhu.

Zrcátka, která uvidí to, co vy vidět nemůžete

BLIS systém hlídání mrtvého úhlu přispívá k bezpečnějšímu přejíždění mezi jednotlivými jízdnímipruhy. Jeho radarové senzory totiž sledují oblast mrtvých úhlů na obou stranách vozu. Pokud zaznamenají vozidlo, která vám zůstává skryto, rozsvítí se ve zpětném zrcátku na odpovídající straně oranžová kontrolka.

Sledování bdělosti řidiče upozorní na únavu

Systém sledování bdělosti nepřetržitě monitoruje váš způsob jízdy. Rozpozná změny, které by mohly být způsobeny únavou. Pokud ve vašem chování zaznamená znaky svědčící o ztrátě pozornosti, na přístrojovém panelu se zobrazí ikona, která vám doporučí udělat si přestávku. Pokud se vaše pozornost dále zhoršuje, zpráva se zobrazí opakovaně a přidá se i akustické upozornění.

Edge alarm system
Sync Logo

Systém SYNC s nouzovým asistentem

Důležitou částí systému Ford SYNC, která může i zachránit život, je funkce nouzového asistentaTooltip.V případě dopravní nehody, dojde-li ke spuštění airbagů nebo vypnutí přívodu paliva, umí tato technologie automaticky zavolat na tísňovou linku. Hovor můžete zrušit nebo jej převzít a mluvit s operátorem sami. Nejdůležitější je to, že systém poskytne záchranářům zásadní informace jako např. GPS souřadnice i v případě, že jste v bezvědomí.

Top