Home > Osobní vozy > EDGE > Výbava > Zážitek z jízdy

Inovativní technologie

Ford Edge je vybaven řadou inovativních technologií nesoucími název ,Ford Co-Pilot360‘. Obsahuje například adaptivní tempomat s inteligentním asistentem rychlosti, funkci Stop&Go a aktivní udržování v jízdním pruhu. Tyto systémy spolu spolupracují tak, aby vám usnadnily a zpříjemnily každou cestu.

Bezstarostné řízení

Ford Co-Pilot360 kombinuje řadu asistenčních technologií, které se společně starají o to, aby byla vaše jízda pohodlnější a příjemnější než kdykoliv dříve. Například adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go automaticky upravuje rychlost podle vozidla jedoucího vpředu. Pokud se provoz zcela zastaví, vůz zastaví také a motor zhasne, aby se znovu spustil a vůz se rozjel, jakmile se silnice uvolní (méně než 3 sekundy od zastavení automaticky, déle než 3 sekundy stisknutím tlačítka řidičem). Systém umí také rozpoznávat dopravní značky a regulovat rychlost jízdy podle nich. Aktivní udržování v jízdním pruhu může rovněž poskytovat asistenci během řízení. Sleduje totiž vodorovné dopravní značení a pomáhá vám setrvat uprostřed jízdního pruhu.

Snadné ovládání vozu

Adaptivní řízení usnadňuje jízdu za všech okolností. V nižších rychlostech, třeba při manévrování na parkovišti, stačí k otočení kol do plného rejdu méně otáček volantu. Při vyšších rychlostech je řízení pohotovější a přesnější. Aktivace sportovního režimu usnadní řízení v zatáčkách, takže jízda po klikatých cestách bude zábavnější.

Ford Edge interior with Adaptive Steering

Jistota v nepředvídatelných situacích

Inteligentní pohon všech kol (AWD) dokáže měnit rozdělení hnací síly podle toho, zda zrovna jedete po mokrém, suchém nebo namrzlém povrchu nebo jestli zrovna potřebujete hodně zrychlit. Podle momentální potřeby dokáže rozdělovat hnací sílu na přední, nebo v různých poměrech na přední + zadní kola. Výsledkem je výjimečná ovladatelnost a také nižší spotřeba, protože systém připojuje zadní kola jen v případě potřeby.

Ford Edge in the mountains with snow and people
Ford Edge driving in country with trees next to road

Pokročilý systém, který vám pomůže zůstat v jízdním pruhu

Asistent pro jízdu v pruzích pomocí kamery sleduje, zda nevědomky nevyjíždíte z jízdního pruhu. Pokud ano, vyvine slabý tlak požadovaným směrem, aby vám pomohl vrátit se zpět do správného pruhu. Najedete-li již kolem na dělicí čáru nebo na krajnici, upozorní vás systém vizuálním upozorněním a vibracemi volantu. Tento systém se automaticky vypne při rychlosti pod 64 km/h. Lze jej také deaktivovat manuálně.

Parkování bez stresu

Aktivní parkovací asistent vás navede do podélného parkovacího místa, které je o pouhých 20 % delší než samotný vůz. Jednoduše stiskněte tlačítko a senzory tohoto inovativního systému vyhledají vhodné parkovací místo, až okolo něj projedete. Systém pak do něj vůz automaticky navede. Na vás zůstane jen obsluha pedálů podle pokynů na obrazovce.

Parkování bez stresu
Všimne si dopravních značek, které jste mohli přehlédnout

Všimne si dopravních značek, které jste mohli přehlédnout

Ať už se jedná o značky umístěné vedle vozovky nebo nad ní, o stálé nebo dočasné dopravní značení, funkce rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost je zaznamená. Na palubním počítači se pak rozsvítí kontrolka se symbolem rychlostního omezení nebo zákazu předjíždění.

Pomůže vám dodržovat rychlost

Inteligentní omezovač rychlosti detekuje dopravní značky omezující rychlost a automaticky nastaví maximální rychlostní limit. Je-li systém aktivní, upraví maximální rychlost jízdy tak, aby nedošlo k překročení rychlostního limituTooltip.

Pomůže vám dodržovat rychlost
Více jistoty při rozjezdech v kopci

Více jistoty při rozjezdech v kopci

Asistent rozjezdu do svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Top