Home > Osobní vozy > FIESTA ST > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Paleta nejmodernějších bezpečnostních a zabezpečovacích prvků chrání jak vás samotné, tak vaši novou Fiestu ST.

Zůstaňte za všech okolností pány situace

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Jakmile zaznamená jakoukoliv odchylku od zvolené jízdní dráhy jako např. počátek smyku, automaticky upraví vaši pozici na vozovce a pomůže vám dostat vůz zpět pod kontrolu.

Airbagy, které vás chrání ze všech stran

Kromě předních airbagů řidiče a spolujezdce je zcela nový Ford Fiesta ST vybaven také postranními airbagy, jež chrání hrudník a jsou navržené tak, aby vedly tělo pryč od místa nárazu. Zároveň dokážou přizvednout paži a vytvořit tak prostor mezi ní a deformovanou strukturou. Stropní airbagy pokrývají velkou plochu a opěrky hlavy zajišťují ochranu před poraněním krční páteře. O tom, že nová Fiesta ST klade vaše bezpečí na první místo, svědčí také přítomnost předpínačů s omezovači tahu na bezpečnostních pásech vpředu i vzadu. Samozřejmostí je upozornění na nezapnuté pásy u všech pěti sedadel.

Aerial view of Ford Fiesta with inflated airbags
Blue Ford Fiesta front wheel close up

Pokročilé systémy pro jistější brzdění

Protiblokovací systém (ABS) s elektronickým rozdělovačem brzdné síly (EBD) se společně starají o to, aby váš vůz zůstal ovladatelný i při prudkém brzdění. Vylepšená brzdová soustava má také rychlejší odezvu.

Vysoká úroveň zabezpečení

Na přání lze do vozu nainstalovat obvodový alarm a dvojité zamykání. Dvojité zamykání znemožňuje otevření dveří zevnitř. Zloděj se tedy dovnitř nedostane, ani když rozbije boční okno a pokusí se otevřít dveře vnitřní klikou. Dvojité zamykání se aktivuje opakovaným stiskem uzamykacího tlačítka na dálkovém ovladači centrálního zamykání.

Blue Ford Fiesta parked near industrial estate
Euro NCAP logo

Pětihvězdičková bezpečnost

O schopnosti ochránit vás i vaše spolucestující svědčí pět hvězdiček, které vozu udělila organizace Euro NCAP.

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS) vás prostřednictvím kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne tlak.

Ford Fiesta ST tyre pressure
Top