Home > Osobní vozy > FIESTA ST > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dynamika a hospodárnost

Nový Ford Fiesta ST je poháněn výkonným zážehovým motorem 1.5 EcoBoost. Již tak mimořádnou hospodárnost vylepšuje funkce deaktivace válce, která automaticky šetří palivo, když jeden z válců není potřeba. Řada doprovodných technologií dále zajistí vynikající jízdní výkony společně s nízkou spotřebou paliva.

Poznejte, jak chutná výkon

Nová Fiesta ST je ještě výkonnější, pohotovější a řidičsky podmanivější než kdy dříve. Díky zcela novému zážehovému motoru 1.5 EcoBoost o výkonu 147 kW (200 k) a točivém momentu 290 Nm akceleruje z nuly na 100 km/h za 6,5 s. Funkce deaktivace válce snižuje spotřebu paliva v běžném každodenním provozu. Nově je nyní možné vybavit Fiestu ST mechanickým samosvorným diferenciálem, který zlepšuje rozdělení točivého momentu mezi přední kola a tím zajišťuje lepší dynamiku a hbitost vozidla.

Trakce když ji potřebujete

Mechanický samosvorný diferenciál je k dispozici ve volitelné sadě Performance. Tento systém je navržen tak, aby přenesl výkon motoru na kolo s největší trakcí. Jakmile jedno kolo začne prokluzovat, výkon je automaticky přenesen na druhé kolo k zajištění nejlepší stability. Nový samosvorný diferenciál je ve Fiestě ST kombinován s technologií stranového usměrňování točivého momentu, která potlačuje nedotáčivost cíleným přibrždováním vnitřního kola v zatáčce. Výsledek: maximální přilnavost na kluzkém nebo nerovném povrchu a lepší dynamika a hbitost vozidla.

Ford Fiesta ST Active valve exhaust

Vychutnejte si zvuk

Se systémem elektronického vylepšení zvuku a funkcí aktivní výfukové klapky si užijete jízdu ve Fiestě ST naplno. Proč? Díky aktivní výfukové klapce budete mít zvukový projev své Fiesty ST plně pod kontrolou. Tato technologie vykouzlí při silnějším sešlápnutí plynu hlubší, burácivější tón. Systém elektronického vylepšení zvuku pak zajistí, abyste si za volantem své Fiesty ST užili zvuk motoru.

Ford Fiesta

Díky systému Stop-Start spotřebujete méně paliva

Tato úsporná technologie automaticky vypne motor, jakmile vůz zastaví například na semaforech nebo v koloně, přitom stále dodává dostatek energie pro světlomety, klimatizaci, rádio nebo systém SYNC 3. Jakmile se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle a systém nastartuje. Systém Stop-Start je efektivní zejména ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

Šestistupňová převodovka

Šestistupňová převodovka vám zaručí pozoruhodný a přesný výkon, a vytěží tak z vašeho motoru maximum zábavy.

Ford Fiesta gear stick close up
Ford Fiesta ST active grille shutter

Dokonalejší aerodynamika snižuje spotřebu paliva

Při pomalé jízdě ponechává aktivní maska chladiče otevřený přístup vzduchu do motorového prostoru. Jakmile zrychlíte, automaticky se uzavře. Tím se zlepší aerodynamika vozu, což vede k nižší spotřebě. Postupem času může tato technologie ušetřit nemalé množství paliva.

Motory, které odpovídají přísným normám

Jistě je uklidňující vědět, že motor 1.5 EcoBoost ve Fordu Fiesta ST plní emisní normu Euro 6d-Temp, která stanovuje velmi nízké limity emisí.

Ford Fiesta ST Euro emissions
Top