Home > Osobní vozy > FIESTA > Výbava > Zážitek z jízdy

Zážitek z jízdy

Když nastartujete Ford Fiesta, probudíte tím k životu širokou paletu vyspělých systémů a technologií. Například aktivní parkovací asistent, adaptivní tempomat, asistent pro jízdu v pruzích, systém rozpoznávání dopravních značek a mnoho dalších. Připravte se vyzkoušet technologie tak chytré a užitečné, až se budete divit, jak jste se bez nich mohli doposud obejít.

Tempomat, který se automaticky přizpůsobí

Adaptivní tempomat umožňuje zvolit si rychlost jízdy, kterou potom samočinně udržuje. Pokud jeho senzory zaznamenají vpředu jiné vozidlo, váš vůz zpomalí, aby zachoval bezpečný odstup. Jakmile se silnice opět uvolní, systém znovu zrychlí na nastavenou rychlost.

Parkování bez stresu

Parkování může být někdy otrava. Ale ne s Fordem Fiesta. Aktivní parkovací asistent totiž dokáže zaparkovat vaši Fiestu za vás. Pomůže vám zaparkovat do řady podélně stojících vozidel a poradí si také s příčným parkováním. Senzory vyhledají parkovací místo a poté vůz převezme kontrolu nad volantem - na vás zůstane pouze ovládání pedálů a řazení. Součástí je i asistent pro vyjetí z podélného parkovacího místa.

Ford Fiesta steering wheel

Zrcátka, která vidí i to, co vy spatřit nemůžete

Systém hlídání mrtvých úhlů (BLIS) sleduje pomocí radarových senzorů vozidla po obou stranách vozu v oblasti mrtvých úhlů. Pokud senzory zaznamenají vozidlo, které vám zůstává skryto, rozsvítí se ve vnějším zpětném zrcátku na odpovídající straně jasně viditelná oranžová kontrolka. Když couváte z parkovacího místa, systém sleduje provoz v kolmém směru a na zaznamenaná vozidla přijíždějící ze strany vás upozorňuje zvukovým signálem a také rozsvícením kontrolky.

Pokročilý systém, který vám pomůže zůstat v jízdním pruhu

Asistent pro jízdu v pruzích sleduje pomocí kamery, zda nevědomky nevyjíždíte z jízdního pruhu. V takovém případě vás varuje vibracemi volantu i grafickým symbolem na informačním displeji. Reagujete-li pomalu nebo vůbec, asistent pro jízdu v pruzích zasáhne do řízení a natočí volant tak, aby vás vrátil zpět do správného pruhu. Tato technologie je určena pro víceproudé komunikace dálničního typu. V rychlostech pod 65 km/h se deaktivuje a lze ji vypnout i ručně.

Ford Fiesta on the road
Ford Fiesta front LED light close up

Přední LED potkávací světlomety

Přední LED potkávací světlomety s funkcí denního svícení vám zaručí, že budete nepřehlédnutelní ve dne i v noci a zajistí vám dokonalý výhled.

Top-down vie on red Ford Fiesta with call sign within green circles

Funkce automatického nouzového volání Emergency Assist

Funkce automatického nouzového volání Emergency Assist je pokročilou funkcí systému SYNC, který využívá mobilní telefon spárovaný pomocí technologie Bluetooth® ke kontaktování dispečinku záchranných složek poté, co se u havarovaného vozidla aktivuje airbag nebo odpojí palivové čerpadlo. Tuto funkci lze používat ve více než 40 evropských zemích a regionech.

Když vidíte, co je za vámi, snadněji zacouváte

Patníky, zábradlí, nízké zídky... zadní parkovací kamera ukáže, co se děje za vozem. Aktivuje se automaticky při zařazení zpátečky a její obraz se přenáší přímo na centrální obrazovku na středové konzole. Systém také zobrazuje virtuální pomocné čáry, které vám usnadní zajíždění i do těch nejtěsnějších prostor.

Ford Fiesta using Adaptive cruise control
Ford Fiesta using Adaptive cruise control

Více jistoty při rozjíždění v kopci

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Automat zpříjemní dlouhé cesty

Tempomat s nastavitelným omezovačem rychlosti automaticky udržuje přednastavenou rychlost. Pomáhá tak dodržet rychlostní limit a dokonce rozpozná dopravní značky omezující rychlost a upravit podle nich jízdu. Také šetří palivo a stejně jako všechny podobné systémy udržuje požadovanou rychlost za vás, takže na to nemusíte myslet.

Ford Fiesta behind another Ford car
Top