Konfigurátor Testovací jízda Prodejci a servis Objednat servis Ask Ford
Home > Osobní vozy > FOCUS RS

Úchvatný koncept. Nezkrotná síla

Najděte si svůj Ford Focus RS v našem přehledu skladových vozů nebo si vyžádejte individuální cenovou nabídku vám na míru.

Podrobnější informace o voze naleznete v ceníku a katalogu.

Ford Focus RS interior view

Maximální jistota v zatáčkách

Inovativní systém pohonu všech kol Ford Performance AWD s dynamickým přesměrováváním točivého momentu umožňuje Focusu RS dosáhnout v zatáčkách příčného zrychlení (lidově se často hovoří o bočním přetížení) až 1 G. Systém totiž uděluje vozu extrémní trakci, přilnavost a zároveň nedostižnou agilitu a rychlost v zatáčkách.

Jeho základem jsou dvě elektronicky řízené lamelové spojky na každé straně zadního diferenciálu, které zajišťují rozdělování točivého momentu mezi přední a zadní nápravou a také mezi levým a pravým zadním kolem podle povrchu vozovky a aktuálních jízdních podmínek. A na závodním okruhu vám tato inteligentní technologie dovolí vychutnat si jízdu kontrolovaným přetáčivým smykem.

Nejmodernější hands-free technologie

Systém SYNC 3 s hlasovým ovládáním a dotykovou obrazovkou představuje novou úroveň komunikačních a zábavních systémů. Na přání je k dispozici s barevnou dotykovou 8“ obrazovkou. Tato obrazovka s vysokým rozlišením umožňuje intuitivní hlasové nebo dotykové ovládání nejdůležitějších funkcí jako je telefon, audio nebo navigace. Nyní navíc systém poskytuje plnou podporu českého jazyka, díky čemuž je ovládání ještě snazší a příjemnější.

Ford Focus RS SYNC 2 touchscreen in detail
Ford Focus RS 2.3-litre EcoBoost engine in detail

Pokročilý motor 2.3 EcoBoost 

Revoluční technologie motoru 2.3 EcoBoost kombinuje přímé vstřikování paliva, nezávisle proměnné časování sacích i výfukových ventilů a přeplňování turbodmychadlem.

Motor zvolený pro Ford Focus RS prošel speciálním laděním. Výsledkem je nejvyšší výkon 257 kW (350 koní) a točivý moment 440 Nm, respektive 470 Nm s využitím funkce overboost (dočasné zvýšení plnicího tlaku turbodmychadla při akceleraci).

Motor se vyznačuje excelentní odezvou od nejnižších otáček i mohutným zátahem ve středním rozsahu. Ochotně se vytáčí až k omezovači nastavenému na 6800 ot./min.

Vzájemně spolupracující bezpečnostní systémy reagují ve zlomku sekundy.

Focus RS je vybaven pokročilým systémem inteligentní ochrany Ford IPS, který koordinuje fungování několika bezpečnostních technologií. Jeho cílem je chránit co nejlépe vás i vaše spolucestující. Kromě pevné karoserie, která díky vysokopevnostní oceli účinně pohlcuje energii nárazu, chrání posádku vozu také soustava airbagů. Sloupek řízení i pedálová skupina jsou zkonstruované tak, aby se při nehodě odsunuly směrem od řidiče, a tím zmírnily riziko zranění.

Blue Ford Focus RS on a road rear angle
 

<%-DealerName%>

<% if (serviceList) { %>

<%- serviceList %>

<% } %> <% if (todayClosingTime) { %>

Dnes otevřeno do <%-todayClosingTime%>

<% } %> <% if (todayPartsClosingTime) { %>

Dnes otevřeno do <%-todayPartsClosingTime%>

<% } %> <% if (todayServiceClosingTime) { %>

Dnes otevřeno do <%-todayServiceClosingTime%>

<% } %>
<% _.forEach(formattedAddress, function(addressLine) { %>

<%- addressLine %>

<% }); %>
<% if (PrimaryPhone) { %>

<%- PrimaryPhone %>

<% } %>

  Trasa

  Nabízené služby

Alternativní modely

Top