Home > Osobní vozy > FOCUS RS > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Vůz schopný dosahovat vysokých jízdních výkonů potřebuje také vysokou úroveň bezpečnosti. Proto je Focus RS vybaven působivou paletou pokročilých technických řešení, která chrání vás i vaše spolucestující.

Blue Ford Focus RS on the road rear view

Vzájemně spolupracující bezpečnostní systémy reagují ve zlomku sekundy.

Focus RS je vybaven pokročilým systémem inteligentní ochrany Ford IPS, který koordinuje fungování několika bezpečnostních technologií. Jeho cílem je chránit co nejlépe vás i vaše spolucestující. Kromě pevné karoserie, která díky vysokopevnostní oceli účinně pohlcuje energii nárazu, chrání posádku vozu také soustava airbagů. Sloupek řízení i pedálová skupina jsou zkonstruované tak, aby se při nehodě odsunuly směrem od řidiče, a tím zmírnily riziko zranění.

Pokročilé systémy pro lepší kontrolu

Protiblokovací brzdová systém (ABS) a systém elektronického rozdělení brzdného účinku společně napomáhají kontrolovanějšímu brzdění.

Blue Ford Focus RS front wheel detail
Ford Focus RS interior cockpit, steering wheel, dashboard, centre console, rear-view mirror

Suverénní brzdný výkon

Chlazené přední kotouče o průměru 350 mm a čtyřpístové brzdiče Brembo tvoří dosud nejvýkonnější brzdovou soustavu v historii modelů Ford RS. Brzdy jsou zkonstruované tak, aby se účinně chladily a odolávaly vadnutí i při sportovní jízdě na závodním okruhu. K optimálnímu chlazení přispívají mimo jiné chladicí žebra na předních kotoučích.

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS) vás prostřednictvím kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne tlak.

Blue Ford Focus RS alloy wheel detail
Blue Ford Focus RS standing behind red Ford

Systém prevence zabraňuje nárazu při pomalé jízdě

Inovativní systém Active City Stop pomáhá předcházet nehodám v pomalu jedoucím provozu. Funguje v rychlostech do 50 km/h. Pokud je vpředu jedoucí vozidlo v dosahu jeho senzorů, systém nepřetržitě měří odstup. Zaznamená-li náhlé zpomalení vozidla vpředu, začne automaticky brzdit.

Zloději nedostanou šanci

Vyspělý alarm se automaticky uvede do režimu ostrahy při dvojitém uzamknutí vozu. Pokud senzory zaznamenají pohyb uvnitř nebo dojde k pokusu o násilné vniknutí, popřípadě odtažení vozu, rozezní se silná siréna.

Blue Ford Focus RS front view
Top