Home > Osobní vozy > FOCUS RS > Výbava > Zážitek z jízdy

Zážitek z jízdy

Ve Fordu Focus RS budete obklopeni chytrými technologiemi. Každá z nich má konkrétní úkol, ale všechny společně plní jediný účel: umožnit vám vychutnat si dynamický potenciál vozu naplno. Focus RS dává řidiči naprostou kontrolu nad svým chováním – ať už na silnici, nebo na závodní dráze. Můžete přepínat mezi režimy Normal, Sport a Track. Podle zvoleného režimu se upraví nastavení pohonu všech kol, tlumičů pérování, stabilizačního systému, ABS, řízení a motoru. Změní se dokonce i zvuk. Na uzavřené trati můžete aktivovat režim Drift Mode, který usnadňuje vyvolání a udržení kontrolovaného přetáčivého smyku.

Maximální jistota v zatáčkách

Inovativní systém pohonu všech kol Ford Performance AWD s dynamickým přesměrováváním točivého momentu umožňuje Focusu RS dosáhnout v zatáčkách příčného zrychlení (lidově se často hovoří o bočním přetížení) až 1 G. Systém totiž uděluje vozu extrémní trakci, přilnavost a zároveň nedostižnou agilitu a rychlost v zatáčkách.

Jeho základem jsou dvě elektronicky řízené lamelové spojky na každé straně zadního diferenciálu, které zajišťují rozdělování točivého momentu mezi přední a zadní nápravou a také mezi levým a pravým zadním kolem podle povrchu vozovky a aktuálních jízdních podmínek. A na závodním okruhu vám tato inteligentní technologie dovolí vychutnat si jízdu kontrolovaným přetáčivým smykem.

 

Stvořen pro silnici. Připraven na závodní trať.

Elektronický stabilizační systém (ESC) má tři přepínatelné režimy. Pouhým stiskem tlačítka můžete střídat různé režimy: Normal, Sport a Track. Každý režim upravuje nastavení pohonu všech kol, tlumičů pérování, elektronického stabilizačního programu, ABS, řízení, odezvy motoru a dokonce i zvuku.

Ford Focus RS Suspension detail

Nastavitelné tlumiče

Aniž byste spustili ruce z volantu (nebo zrak ze silnice), můžete změnit nastavení tlumičů pérování. Tlačítkem pod volantem můžete zvolit Base Mode s komfortním, ale stále dostatečně sportovním chováním. Režim Sport Mode přinese tužší nastavení tlumičů a spolu s ním také ještě preciznější ovladatelnost vozu na silnici nebo na závodním okruhu. Zvolený režim se přehledně zobrazí v přístrojovém panelu, abyste měli vždy přehled o aktuálním nastavení.

Nastavte si vlastní omezení rychlosti a Focus RS ho bude dodržovat

Nový Focus RS dává řidiči naprostou kontrolu nad svým chováním – ať už na silnici, nebo na závodní dráze. Můžete přepínat mezi režimy Normal, Sport a Track. Podle zvoleného režimu se upraví nastavení pohonu všech kol, tlumičů pérování, stabilizačního systému, ABS, řízení a motoru. Změní se dokonce i zvuk. Na uzavřené trati můžete aktivovat režim Drift Mode, který usnadňuje vyvolání a udržení kontrolovaného přetáčivého smyku.

Blue Ford Focus RS Option Pack rear on race track
Blue Ford Focus RS Bi-Xenon headlamps

Světlomety, které vám pomohou vidět do zatáček

Bixenonové světlomety nového Fordu Focus RS jsou nejen atraktivní na pohled, ale také chytré. Přesně totiž sledují silnici podle toho, jak otáčíte volantem. Dokážou také upravit světelný kužel podle rychlosti jízdy a okolního prostředí. V závislosti na aktuálních podmínkách systém zvolí vždy ten nejvhodnější ze sedmi různých režimů – například do města, na dálnici, na okresní silnice nebo do nepříznivého počasí.

Top