Home > Osobní vozy > FOCUS > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Výkon a hospodárnost: užívejte si obojí

Technologie motorů hraje ve Fordu Focus klíčovou roli. Pomáhá totiž snižovat provozní náklady i emise, přičemž poskytuje skvělou úroveň výkonu a dynamiky.

Nabídka motorů nově obsahuje zážehový motor 1.5 EcoBoost, který dosahuje nižších emisí a spotřeby paliva bez ztráty výkonu a ovladatelnosti.

1.0 EcoBoost

Překvapivě výkonný a zároveň hospodárný motor 1.0 EcoBoost nabídne emise CO2 105 g/km a kombinovanou spotřebu již od 4,6 l/100 km. Ne náhodou se stal šestinásobným vítězem ankety Mezinárodní motor roku (2012 - 2017). K dispozici je ve výkonových verzích 100 a 125 k.

EcoBoost: Dynamika a hospodárnost bez kompromisů

Zážehové motory EcoBoost se vyznačují kombinací přímého vstřikování paliva a přeplňování turbem. Díky tomu dosahují vynikajícího výkonu i spotřeby.

EcoBoost Engine
Diesel Engine

Nový vznětový motor

1.5 Duratorq TDCi je nový motor vycházející z motoru 1.6 Duratorq TDCi. Ačkoliv nabízí stejný výkon 95 k v základu, je nabízen také se zvýšeným výkonem 120 k (místo 115 k), a to při maximální úspoře paliva a produkci nižšího množství emisí CO2. K dispozici je se šestistupňovou manuální převodovkou nebo automatickou převodovkou PowerShift.

Maximální jistota v zatáčkách

Systém přesměrovávání točivého momentu mezi předními koly automaticky reaguje na povrch vozovky stokrát za sekundu. (To je 33x rychleji než mrknutí oka.) Na základě získaných informací průběžně rozděluje hnací sílu mezi obě přední kola. Výsledkem je maximální přilnavost a preciznější ovladatelnost jak v zatáčkách, tak při přejezdu nerovností.

Focus on the road
Ford Focus steering wheel with control buttons in detail

Volant, díky kterému je vše v dosahu

Nový ergonomický tříramenný volant byl navržen speciálně pro nový Ford Focus. Všechna tlačítka jsou v dosahu vašich prstů a umístění volantu bylo zvoleno tak, abyste měli nerušený výhled na přístrojový panel. A proč si nedopřát ještě více komfortu v podobě nového vyhřívaného volantu?

Top