Home > Osobní vozy > KA+ > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Ochrana ze všech stran

Je uklidňující vědět, že KA+ využívá pokročilá bezpečnostní řešení, která chrání vás i vaše spolucestující. Patří k nim i elektronický stabilizační systém. Jakmile zaznamená jakoukoliv odchylku od zvolené jízdní dráhy, automaticky upraví vaši pozici na vozovce a pomůže vám dostat vůz zpět pod kontrolu.

 

Zůstaňte pány situace za všech okolností

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Zaznamená-li počínající ztrátu přilnavosti, cíleným přibrzděním jednotlivých kol obnoví směrovou stabilitu vozu. ESC sleduje chování auta prostřednictvím vyspělých senzorů protiblokovacího a protiprokluzového systému.

Orange Ka+ driving around bend
Orange Ford Ka+ driving around bend showing traction control

Maximální jistota s minimálním úsilím

Protiprokluzový asistent eliminuje nadměrné protáčení kol a poskytuje vám nejlepší možnou přilnavost, výkon a stabilitu ve chvílích, kdy to potřebujete nejvíc. Systém neustále monitoruje a upravuje množství energie dodávané jednotlivým kolům a zároveň zajišťuje maximální kontakt s vozovkou při zrychlování.

Zabezpečí vůz před zloději

KA+ se dodává s dálkově ovládaným zamykáním dveří a na přání také s obvodovým alarmem. Tato funkce zajišťuje vnější zabezpečení vozu. Dveře i kapota vašeho vozu jsou tak chráněny před zloději.

Grey Ford Ka+ with alarm illustration
Ford Ka+ back seat SOFIX child seat attachment

Dbá i na bezpečí dětí

KA+ je navržený tak, aby zajistil bezpečí dětských pasažérů při každé jízdě. Je vybaven úchyty ISOFIX, takže můžete do vozu snadno umístit dvě dětské sedačky.

Top