Home > Osobní vozy > NOVÉ KA+ > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Moderní technika, která šetří palivo

Přesvědčíte se, že jízda s novým KA+ a KA+ Active je podmanivá i hospodárná. Nový zážehový motor 1.2 je úspornější a systém Stop-Start snižuje spotřebu paliva až o 10 procent. 

Ford KA+ front steering wheel with man driving and car ahead

Ušetřete palivo díky systému Stop-Start

Ať už zastavíte na semaforech nebo se ocitnete v koloně, systém Stop-Star automaticky vypne motor, zatímco stále dodává energii základním funkcím jako jsou světlomety, klimatizace nebo systém SYNC 3. Ve chvíli, kdy jste připraveni se rozjet, stačí jako obvykle sešlápnout spojku a zvolit první převodový stupeň. Systém Stop-Start je zvláště užitečný ve městech, kde s jeho pomocí můžete ušetřit až 10 % spotřeby paliva.

 

Nový KA+ šetří vaše palivo i peněženku

KA+ je poháněn vyspělým novým zážehovým tříválcovým motorem 1.2 s pětistupňovou manuální převodovkou. Příznivější průběh točivého momentu už od nejnižších otáček uděluje vozu vynikající dynamiku a celkově suverénnější jízdní projev. Motor je ale zkonstruovaný s ohledem na hospodárnost. Má proto vynikající spotřebu i nízké emise CO2.

Ford KA+ petrol and diesel engine
Ford KA+ gear shift indicator

Ušetřete palivo zvolením správného převodového stupně

Indikátor řazení na palubním počítači vám napoví, kdy změnit převodový stupeň, abyste dosáhli maximální účinnosti. Díky tomuto jednoduchému a efektivnímu řešení mohou být vaše výlety úspornější.

Důležité informace o cestě

Palubní počítač vám poskytne důležité informace jako např. ujetá vzdálenost, spotřeba paliva, rychlost a vnější teplota. Rovněž vás informuje o dojezdové hladině paliva, díky které můžete určit, jakou vzdálenost můžete ujet bez nutnosti dalšího natankování. Tato funkce je užitečná především na dlouhých cestách.

Ford KA+ trip computer close up
Top