Home > Osobní vozy > KA+ > Výbava > Zážitek z jízdy

Zážitek z jízdy

Lehký a obratný. Pohotový a jistý. KA+ skvěle reaguje ve všech provozních situacích. Nabízí vynikající užitnou hodnotu díky mnoha důmyslným technologiím, jejichž zásluhou je jízda snazší, zábavnější a také bezpečnější pro všechny cestující. KA+ rozdává radost při každé jízdě, od krátkých cest po městě až po delší výlety.

Grey Ford KA+ rear view in city streets at night

Snadné parkování ve stísněných prostorech

Nový Ford KA+ je natolik kompaktní a agilní, že se snadno vejde i do malých parkovacích míst, navíc díky zadním parkovacím senzorům zaparkujete vždy s jistotou. Senzory na voze totiž sledují vzdálenost od překážky a kromě zvukového signálu vás upozorní také vizuálním znamením na středové konzole. Parkování bez stresu a bez odřených nárazníků! (Dostupné na přání, za příplatek).

Méně únavné a méně nákladné cesty

Tempomat s nastavitelným omezovačem rychlosti automaticky udržuje přednastavenou rychlost. Tím šetří palivo, omezuje riziko překročení povolené rychlosti a stejně jako všechny podobné systémy udržuje požadovanou rychlost za vás, takže na to nemusíte myslet.

Red Ford Ka+ in the city driving behind a blue Ka+
Blue Ford Ka+ driving in a city, followed by a black car

Více jistoty při rozjíždění v kopci

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Ford KA+ SYNC with Emergency Assistance

Systém SYNC s nouzovým asistentem

Důležitou částí systému Ford SYNC, která může i zachránit život, je funkce nouzového asistentaTooltip.V případě dopravní nehody, dojde-li ke spuštění airbagů nebo vypnutí přívodu paliva, umí tato technologie automaticky zavolat na tísňovou linku. Hovor můžete zrušit nebo jej převzít a mluvit s operátorem sami. Nejdůležitější je to, že systém poskytne záchranářům zásadní informace jako např. GPS souřadnice i v případě, že jste v bezvědomí.

Top