Home > Osobní vozy > NOVÉ KA+ > Výbava > Zážitek z jízdy

Řídit ho je vždy radost

Ať už se proplétáte městem nebo uháníte po dálnici, nový KA+ vždy působí energickým a řidičsky atraktivním dojmem. Je také nabitý technologiemi, které usnadňují život a mohou vám dokonce pomoci snížit spotřebu paliva. Například tempomat s nastavitelným omezovačem rychlosti automaticky udržuje přednastavenou rychlost.

Orange Ford KA+ front headlamp close up

Přední světlomety, které se samy rozsvítí v případě potřeby

Automatické světlomety využívají senzor, který detekuje soumrak nebo náhlou změnu světelných podmínek. V takovém případě se automaticky aktivují přední světlomety. Jízda je pak snazší a bezpečnější.

Úspornjší a méně únavné cesty

Tempomat s nastavitelným omezovačem rychlosti vám napomáhá udržet rychlost automobilu ve vámi nastaveném limitu. Tato funkce zajišťuje úsporu paliva, zabraňuje překročení rychlosti a umožňuje udržovat zvolenou rychlost bez nutnosti mít nohu na plynovém pedálu.

 

Silver Ford Ka+ in the city driving at night
Ford KA+ reverse parking at night

Senzory, které vás zbaví stresu z parkování

Parkovací senzory vám pomohou bezpečně posoudit vzádlenost mezi vaším vozidlem a překážkami za ním, čímž vám ulehčí manévrování. Pokud senzory detekují překážku, aktivuje se zvukový varovný signál. Čím více se překážce přibližujete, tím je varovný signál intenzivnější.

Speciální pomocník při rozjezdech do svahu

Asistent pro rozjezd do svahu zabrání nežádoucímu couvnutí v okamžiku, kdy se rozjíždíte v kopci. Pokud je asistent aktivní, KA+ zůstane stát na místě ještě 2 až 3 sekundy po uvolnění brzdového pedálu. Tím získáte dostatek času k přesunutí chodidla na plynový pedál. Asistent je rovněž užitečný při rozjezdech na kluzkém povrchu.

Ford KA+ orange parked near traffic light on hill
Top