Home > Osobní vozy > NOVÁ KUGA > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Pro vaši ochranu

Děláme maximum pro vaše bezpečí: od upozornění na hrozící kolizi až po inteligentní systémy, které vám pomohou udržet trakci a stabilitu. Proto je nový Ford Kuga standardně vybaven řadou inteligentních asistenčních technologií, které chrání vás, vaši rodinu i ostatní účastníky provozu.

Pětihvězdičková bezpečnost

Neříkáme to jen my. Není pro nás překvapením, že schopnost Fordu Kuga ochránit vás i vaše spolucestující byla potvrzena udělením pěti hvězdiček od přední nezávislé organizace Euro NCAP, která se zabývá bezpečností vozidel. Tato organizace důkladně zkoumá bezpečnost všech nových vozidel a podrobuje je přísnému testování.

EURO/NCAP logo

Systém, který pomáhá chránit chodce

Pre-Collision Assist s detekcí chodců sleduje prostor před vozem prostřednictvím kamery. Zaznamená-li riziko střetu s jiným vozidlem nebo chodcem, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil.

Maximalizuje brzdění v případě nebezpečí 

Brzdový asistent (EBA) byl navržen tak, aby dokázal rozpoznat stav nouzového brzdění a optimalizoval tlak v brzdné soustavě pro dosažení maximálního brzdného účinku.

New red Ford Kuga viewed from back to show LED tail lights
New Red Ford Kuga driving above the sea level with city behind

Pomáhá udržet vůz pod kontrolou

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Pokročilé senzory systému ABS a protiprokluzového dokáží zaznamenat ztrátu přilnavosti a automaticky přibržďovat jednotlivá kola tak, aby se obnovila jízdní stabilita.

Dbá i na bezpečí dětí

Ford Kuga je zkonstruován tak, aby zajistil bezpečí dětských pasažérů při každé jízdě. Je vybaveno úchyty ISOFIX, takže můžete do vozu snadno namontovat dvě dětské sedačky.

Dětská sedačka
New Red Ford Kuga driving above the sea level with city behind

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém detekce poklesu tlaku v pneumatikách vás prostřednictvím ikony na přístrojové desce okamžitě upozorní, jakmile v některé z pneumatik klesne tlak.

Zabezpečení Fordu Kuga před nenechavci

Vyspělý alarm se automaticky uvede do režimu ostrahy při dvojitém uzamknutí vozu. Pokud senzory zaznamenají pohyb uvnitř nebo dojde k násilnému vniknutí, popřípadě zvednutí vozu, rozezní se silná siréna. Tato technologie rovněž brání nežádoucímu odtažení vašeho Fordu Kuga. Různými způsoby nastavení systému můžete zvolit monitorování dveří, kapoty a kufru.

Ford Kuga s grafickým znázorněním alarmového zabezpečení
Top