Home > Osobní vozy > KUGA > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Při vývoji nové Kugy jsme kladli maximální důraz na bezpečí vás i vašich spolucestujících. Dlouhý seznam bezpečnostních systémů vám zajistí vysokou úroveň ochrany i z toho plynoucí klid duše.

Systém, který pomáhá zmírnit následky nehod nebo jim zcela zabránit

Systém přední kamery ve spojení s radarem umožňuje využívat technologii Pre-Collision Assist, která dokáže identifikovat vozidla i chodce. Systém monitoruje vaši vzdálenost od jiných vozidel a chodců i ve tmě a upozorní vás na riziko kolize. Pokud řidič na upozornění nereaguje, systém sám zprovozní Aktivní brzdění a připraví brzdový systém. Aby zabránil nebo zmírnil následky možné kolize, může automaticky použít brzdy. Funkce je aktivní při rychlostech do 80 km/h.

Tato barva laku není dostupná na českém trhu.

White Ford Kuga driving behind blue Ford Focus using Active City Stop
Ford airbag system activated interior view

Vyspělá soustava airbagů

V novém Ford Kuga se budete zaručeně cítit bezpečně. Disponuje předními a bočními airbagy řidiče a spolujezdce, dvěma stropními airbagy pro obě řady sedadel a kolenním airbagem řidiče.

Dbá i na bezpečí dětí

Nový Ford Kuga je navržený tak, aby zajistil bezpečí dětských pasažérů při každé jízdě. Je vybaven ISOFIX úchyty krajních zadních sedadel, takže můžete do vozu snadno namontovat dvě dětské sedačky.

Child seat
Grey Ford Kuga cornering in the countryside

Zůstaňte za všech okolností pány situace

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Jakmile zaznamená jakoukoliv odchylku od zvolené jízdní dráhy jako např. počátek smyku, automaticky upraví vaši pozici na vozovce a pomůže vám dostat vůz zpět pod kontrolu.

Pokročilé systémy pro lepší kontrolu

Protiblokovací brzdová systém (ABS) a systém elektronického rozdělení brzdného účinku společně napomáhají kontrolovanějšímu brzdění.

White Ford Kuga side rear view on the taillights
Grey Ford Kuga towing a water scooter on a road outside of a city

Aby přívěs zůstal bezpečně v příslušném pruhu

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS) vás prostřednictvím kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne tlak.

Front wheel in detail on grey Ford Kuga
Top