Home > Osobní vozy > NOVÁ KUGA > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dynamika a hospodárnost

Z nabídky s hybridním, zážehovým i vznětovým motorem si určitě vyberete Ford Kuga dle svého gusta. Pokročilý Plug-in Hybrid (PHEV) nabízí bezproblémovou kombinaci zážehového a elektrického pohonu, EcoBlue (mHEV) je vybaven malým elektrickým motorem pro zvýšení účinnosti a koncem roku 2020 bude na trh uveden Hybrid (HEV).

Ekologicky šetrný. Tichý. Praktický.

Pokročilá plug-in hybridní technologie Fordu Kuga kombinuje elektrický motor napájený z akumulátoru se zážehovým motorem 2.5 Duratec. Hybridní soustava dosahuje kombinovaného výkonu 165 kW (225 k) při mimořádně nízké spotřebě paliva a nízkých emisích CO2 – pouhých 32 g CO2/km (WLTP)/26 g CO2/km (NEDC).  

Na výběr máte režimy elektrického pohonu (EV), takže se můžete rozhodnout, zda pojedete na elektrický motor, zážehový motor, nebo je budete kombinovat. Při použití režimu „EV nyní“ může vozidlo ujet až 56 km pouze na elektrickou energii. Snadno si tak poradíte v libovolném terénu, zatímco po městě budete jezdit čistě, tiše a kultivovaně.

Extra podpora pro váš motor

V nabídce je také model Kuga EcoBlue (mHEV) se vznětovým motorem a malým elektromotorem napájeným 48V akumulátorem pro zlepšení účinnosti motoru. Elektromotor v případě potřeby pomáhá spalovací jednotce, čímž snižuje spotřebu i emise ve srovnání s nehybridními zážehovými a vznětovými motory. Vůz není třeba připojovat k externímu zdroji napájení, protože samostatný 48V akumulátor se dobíjí během jízdy.

Akumulátor mHEV

Inteligentnější naftový pohon

Dáváte přednost naftě? Ford Kuga si můžete objednat i se vznětovými motory 1.5 a 2.0 EcoBlue. Díky nejmodernějším technickým řešením dosahují vyššího výkonu a točivého momentu při nižší spotřebě a emisích. Jejich nejvyšší výkon činí 88 kW (120 k), respektive 140 kW (190 k). Obě varianty lze kombinovat jak s mechanickou, tak s vyspělou automatickou převodovkou.

Nekompromisní výkon

Zážehové motory 1.5 EcoBoost využívají kombinaci přímého vstřikování paliva a přeplňování turbodmychadlem. Díky tomu dosahují vynikajícího výkonu i spotřeby. K dispozici ve verzi s výkonem 120 k nebo 150 k. Užijete si nekompromisní výkon, jaký byste očekávali od konvenčního motoru o objemu 1,5 l, ale s nižší spotřebou paliva a emisemi CO2.

Zážehový motor EcoBoost
Wallbox domácí nabíječka

Nabíjení bez námahy

Nový Ford Kuga Plug-in Hybrid je dodáván se dvěma standardními nabíjecími kabely: jedním pro běžné nabíjení doma a druhým pro veřejné nabíjecí stanice.

Chcete svůj plug-in hybrid nabíjet doma co nejrychleji? U některého z našich partnerů vám můžeme na přání zprostředkovat odbornou instalaci nástěnné domácí nabíječky. Nástěnná nabíječka typu Wallbox dokáže nabít Ford Kuga z 0 na 100 % za méně než 3,5 hodiny, což je mnohem kratší doba než při nabíjení z konvenční zásuvky.

Při jízdě pomáhají dobíjet akumulátor regenerativní brzdění a napájení z motoru. A pokud potřebujete dobíjet na cestách, můžete snadno využívat rostoucí síť veřejných nabíjecích stanic.

Kuga Plug-in Hybrid je k dispozici na objednávku s datem dodání 2021

Díky systému Stop-Start spotřebujete méně paliva

Když vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie automaticky zhasne motor. Důležité přístroje jsou však stále napájeny. Když se budete chtít znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle nebo, u vozů s automatickou převodovkou, sešlápnout plynový pedál. Motor ihned sám naskočí. Systém Stop-Start je nejefektivnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 % (městský cyklus).

Červený Ford Kuga stojí u přechodu s ženou
Detail na šestistupňovou manuální převodovku Ford

Rychlé manuální řazení

Šestistupňová manuální převodovka Fordu Kuga je dimenzovaná i na vysoké točivé momenty a vyznačuje se hladkým, přesným řazením. Indikátor řazení na přístrojovém štítu vás informuje o tom, kdy řadit, abyste dosáhli co nejmenší spotřeby.

Plynulé ovládání automatu

U modelů s automatickou převodovkou vám otočný volič dává úplnou kontrolu nad pokročilou 8stupňovou převodovkou – umožňuje hladké přepínání režimů (P, R, N, D) prostým otočením voliče. Otočný volič nezabírá tolik místa jako tradiční pákový a interiér díky němu působí úhlednějším dojmem. 

All new Ford Kuga interior with control panel
All New Ford Kuga selectable drive modes close up

Zkroťte každý terén

Rovné městské ulice nebo klikaté silnice na venkově: Ford Kuga je navržen tak, abyste měli nad vším maximální kontrolu. Vyberte si z pěti jízdních režimů, které upraví charakter vozu podle aktuálních podmínek. V závislosti na zvoleném režimu se mění odezva plynu, řízení i podvozku a zároveň také citlivost stabilizačního a protiprokluzového systému. V každé situaci tak budete mít novou Kugu zcela pod kontrolou. 

Vyberte si: Normal, Sport, Mokro/Kluzký povrch, Nezpevněné cesty nebo pro maximální hospodárnost režim Eco. Klíčové informace jsou zobrazovány na 12,3" digitálním přístrojovém štítu Kugy, jehož barevné schéma se rovněž mění podle zvoleného jízdního režimu.

Nižší emise

Díky působivým hodnotám emisí CO2 ve výši pouhých 32 g CO2/km (WLTP)/26 g CO2/km (NEDC) splňuje motor Fordu Kuga Plug-in Hybrid (PHEV) přísné emisní normy Euro 6.2. Tyto normy mají za cíl zlepšit kvalitu ovzduší a snížit emise výfukových plynů.

Reduced emissions blue bubble
Top