Home > Osobní vozy > KUGA > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dynamika a hospodárnost

Přesvědčivá dynamika a pohotové reakce v kombinaci s mimořádnou hospodárností a nízkými emisemi: díky vyspělé technice dokáže nová Kuga tyto protichůdné požadavky dokonale skloubit.

Ford EcoBoost Petrol Engine render

EcoBoost: Dynamika a hospodárnost bez kompromisů

Zážehové motory EcoBoost se vyznačují kombinací přímého vstřikování paliva a přeplňování turbem. Díky tomu dosahují vynikajícího výkonu i spotřeby.

Vznětový motor

Dáváte přednost naftě? Náš 2.0 TDCi motor využívá nejmodernější technologie, které zvyšují výkon a točivý moment, zároveň však snižují spotřebu paliva i emise. 2.0 TDCi nabízí výkon 150 k (110 kW) a 180 k (132 kW).

Ford TDCi engine

Díky systému Stop-Start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí světlomety, klimatizaci, rádio nebo systém Ford SYNC.) Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle, popřípadě u vozů s automatem jen sešlápnout pedál plynu. Motor ihned sám naskočí. Automatický systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

Rychlé manuální řazení

Šestistupňová manuální převodovka je dimenzovaná i na vysoké točivé momenty a vyznačuje se hladkým, přesným řazením. Indikátor řazení na přístrojovém štítu vám napoví, kdy řadit, abyste dosáhli co nejmenší spotřeby.

Ford manual gearbox detail
Ford PowerShift gearbox in detail

Ford PowerShift. Rychlá a úsporná automatická převodovka

Technicky vyspělá šestistupňová převodovka v sobě spojuje pohodlí „automatu“ s pocitem kontroly, který řidiči dává klasická manuální skříň. Automaticky předvolí další stupeň, takže při řazení nedojde k přerušení hnací síly. Bleskurychlé a zcela hladké změny rychlostních stupňů přispívají k plynulejší jízdě. Ve srovnání s konvenčními automaty má přitom PowerShift nižší spotřebu paliva i emise CO2.

Převodovka PowerShift: Rychlá a úsporná

Technicky vyspělá šestistupňová převodovka v sobě spojuje pohodlí „automatu“ s pocitem kontroly, který řidiči dává klasické manuální řazení. Automaticky předvolí další stupeň, takže při řazení nedojde k přerušení hnací síly. Bleskurychlé a zcela hladké změny rychlostních stupňů přispívají k plynulejší jízdě. Ve srovnání s konvenčními automaty má přitom PowerShift převodovka nižší spotřebu paliva i emise CO2.

Ford paddle shift controls
Red Ford Kuga near the seaside

Motory, které odpovídají přísným normám

Všechny motory dostupné pro Ford Kuga splňují emisní normu Euro 6.2, která stanovuje velmi nízké limity škodlivin.

Top