Home > Osobní vozy > NOVÁ KUGA > Výbava > Zážitek z jízdy

Zážitek z jízdy

Navržený jako kombinace elegantního stylu s houževnatostí SUV: Díky inteligentnímu adaptivnímu tempomatu a 5 přepínatelným jízdním režimům můžete jízdní vlastnosti nového Fordu Kuga přizpůsobit jakýmkoli podmínkám silničního provozu.

Váš osobní asistent řidiče

Ford Co-Pilot 360 kombinuje řadu technologií, které se společně starají o to, aby byla vaše jízda pohodlnější a příjemnější. Adaptivní tempomat automaticky upravuje rychlost podle vozidla jedoucího před vámi. Systém umí také rozpoznávat dopravní značky a regulovat rychlost jízdy podle nich. Systém udržování v jízdním pruhu může kromě toho poskytovat asistenci během řízení tak, že sleduje vodorovné dopravní značení a pomáhá vám setrvat uprostřed jízdního pruhu.

Pomáhá zůstat v jízdním pruhu

Systém udržování v jízdním pruhu kamerou sleduje, zda nevědomky nevyjíždíte z jízdního pruhu. Asistent pro jízdu v pruzích zahájí opravnou korekci směru, aby vám pomohl vrátit se zpět do správného pruhu. Najedete-li již kolem na dělicí čáru nebo na krajnici, upozorní vás systém vizuálním upozorněním a vibracemi volantu. Systém se automaticky vypne při rychlosti pod 64 km/h. Lze jej také vyřadit z činnosti manuálně.

Ford Kuga interiér

Nechte parkování na Fordu Kuga

Parkování na rušné ulici nebo v těsném místě může být obtížné. Ale díky pokročilému aktivnímu parkovacímu asistentovi bude parkování s novým Fordem Kuga ještě snazší. Systém je k dispozici u modelů s automatickou převodovkou. Vyhledá vhodné parkovací místo a automaticky za vás provede celý parkovací manévr. Z místa umí také sám vyjet. Stačí stisknout tlačítko Aktivní parkovací asistent. Pak už nemusíte ani řídit, ani používat pedály – o všechno se postará automobil.

Všimne si dopravních značek, které jste mohli přehlédnout 

Systém rozpoznávání dopravních značek zaznamená značky umístěné vedle vozovky nebo nad ní, a to jak stálé, tak dočasné dopravní značení. Na přístrojovém štítu se rovněž zobrazují ikony maximální povolené rychlosti a zákazu předjíždění, které vás upozorňují na změny těchto omezení.

Nový Ford Kuga ve městě

Pomůže vám vidět do zatáček

Adaptivní přední světlomety Fordu Kuga zajišťují vynikající viditelnost za různých podmínek. LED světlomety sledují prostor před vozem prostřednictvím kamery a upravují světelný kužel podle potřeby v různých situacích, včetně zatáček na silnici nebo blížících se kruhových objezdů. Neoslňující dálkové světlomety upravují úhel tak, aby zajistily maximální osvětlení a minimální oslnění a chránily tak protijedoucí účastníky provozu, jakmile je systém detekuje.

Důležité informace mrknutím oka

Head-Up displej promítá klíčové informace do vašeho zorného pole, takže můžete současně sledovat vozovku před sebou. Díky kompatibilitě s polarizačními slunečními brýlemi může čirý a jasný displej zobrazovat preferovaný obsah od rychlosti jízdy přes navigační pokyny či upozornění tempomatu až po údaje systému rozpoznávání dopravních značek.

All new Ford Kuga interior with head up display close up
All New Ford Kuga with parking sensor lines

Senzory pro jednodušší parkování

Parkovací senzory vám pomohou odhadnout vzdálenost mezi autem a nejbližší překážkou. Jakmile zaznamenají nějaký objekt, upozorní vás na něj zvukovým signálem, který bude postupně nabývat na intenzitě v závislosti na zkracující se vzdálenosti od překážky.

Pár očí navíc

Systém hlídání mrtvého úhlu zaznamená díky bočním senzorům vozidla schovaná v mrtvém úhlu. Pokud je zjištěno jiné vozidlo, systém vás upozorní prostřednictvím diskrétních výstražných světel zabudovaných do obou zpětných zrcátek. Systém upozornění na provoz v kolmém směru funguje se systémem hlídání mrtvých úhlů. Upozorní vás na vozidla přijíždějící ze strany, když couváte z parkovacího místa s omezeným výhledem. Systém dokáže zaznamenat vozidla přijíždějící ze stran a vydá výstražný signál upozorňující na jejich přítomnost.

Nový Ford Kuga při jízdě do kopce ve městě

Více jistoty při rozjezdech v kopci

Asistent pro rozjezd do svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Pomůže vám vydat se správným směrem 

Upozornění na špatný směr používá přední kamery a informace z navigačního systému ke zjištění, zda jste omylem nepřejeli do protisměru. Systém zapne varovné vizuální a zvukové upozornění na jízdu v protisměru, takže můžete včas zastavit a jednat.

Detail na palubní desku Ford Kuga
Top