Fiesta ST in motion

DYNAMIKA

Mechanický samosvorný diferenciál

MECHANICKÝ SAMOSVORNÝ DIFERENCIÁL

Vyvinut tak, aby přenášel sílu motoru na to přední kolo, které má zrovna vyšší přilnavost. Jakmile jedno kolo začne podkluzovat, výkon je automaticky přesměrován na druhé kolo. Výsledkem je vynikající chování na kluzkém nebo nerovném povrchu, rychlejší akcelerace a celkově lepší výkon.

FUNKCE LAUNCH CONTROL

Funkce Launch Control je navržena výhradně pro použití na závodní dráze. Umožňuje před rozjezdem sešlápnout plyn naplno, přičemž vůz drží motor v předem nastavených otáčkách. Tímto způsobem dosáhnete z pevného startu maximální akcelerace bez nadměrného protočení předních kol.

Funkce Launch Control
Výfuk s aktivní klapkou a elektronickým zvukovým zesílením

VÝFUK S AKTIVNÍ KLAPKOU A ELEKTRONICKÝM ZVUKOVÝM ZESÍLENÍM

Fiesta ST má výfuk s aktivní klapkouFiesta ST Asistenční systémy, která v závislosti na míře sešlápnutí plynu dává vozu plnější a hlubší zvuk. Díky elektronickému zvukovému efektu uslyšíte zvuk motoru i uvnitř vozu.

Přepínatelné jízdní režimy

PŘEPÍNATELNÉ JÍZDNÍ REŽIMY

Čtyři přepínatelné jízdní režimy (Normal, Eco, Sport a Závodní trať) pozmění jízdní projev vozu. Podle zvoleného režimu se mění odezva motoru, plynu, řízení a brzd. V kombinaci s vylepšeným systémem přesměrování točivého momentu a elektronickým stabilizačním systémem to Fiestě ST uděluje optimální jízdní vlastnosti, ať už zrovna cestujete po dálnici, nebo si užíváte sportovní jízdu na závodním okruhu.

Indikátor řazení ST

INDIKÁTOR ŘAZENÍ ST

Pomáhá optimálně řadit při sportovní jízdě. Jakmile nastane nejvhodnější okamžik pro změnu převodového stupně, rozsvítí se v otáčkoměru červené logo ST.

PODVOZEK A JÍZDNÍ VLASTNOSTI

Sportovní odpružení ST se sníženým zavěšením kol a se speciálním vyladěním pružin na zadní nápravě. Propracovaný podvozek Fiesty ST je vyladěn tak, aby se za všech okolností postaral o nejvyšší možnou ovladatelnost vozu spolu s mimořádnou úrovní jistoty a stability během jízdy. 

Podvozek a jízdní vlastnosti
Fiesta ST front three quarter view

MOTORY A PŘEVODOVKY

Technologie EcoBoost

TECHNOLOGIE ECOBOOST

Tříválcový motor 1.5 EcoBoost pod kapotou Fiesty ST je přeplňován turbodmychadlem. Turbodmychadlo využívá energii výfukových plynů k tomu, aby se do motoru dostalo velké množství stlačeného vzduchu, vytváří plnící přetlak rychleji a minimalizuje tak prodlevu po sešlápnutí plynu. Dvoustupňové olejové čerpadlo snižuje tření a vibrace. Kombinace přímého a nepřímého vstřikování paliva zvyšuje výkon a zlepšuje reakce motoru. 

ŠESTISTUPŇOVÁ MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA

Šestistupňová manuální převodovka vám umožní využít potenciál Fiesty ST na maximum. Díky snadnému řazení je změna rychlostních stupňů plynulá a rychlá.

Šestistupňová manuální převodovka
Fiesta ST side view in motion

JÍZDNÍ VLASTNOSTI

Asistent pro jízdu v pruzích

ASISTENT PRO JÍZDU V PRUZÍCH

Přední kamera rozpozná, zda nevědomky nevyjíždíte z jízdního pruhu. Systém vás pak upozorní vibracemi volantu a může dokonce poskytnout jemnou podporu řízení, která vás navede zpět do správného pruhu. Navržen pro víceproudé silnice. Automaticky se deaktivuje při rychlosti pod 65 km/h nebo jej lze vypnout také ručně. Fiesta ST Lane keeping

Nastavitelný omezovač rychlosti s rozpoznáváním dopravních značek

NASTAVITELNÝ OMEZOVAČ RYCHLOSTI S ROZPOZNÁVÁNÍM DOPRAVNÍCH ZNAČEK

Slouží k nastavení požadované maximální rychlosti. Systém také sleduje dopravní značky. Pokud rychlostní limit značky překročíte, systém vás upozorní na přístrojovém štítu. Upozornění na jízdu v protisměru vás také upozorní v případě, že přehlédnete značku zákazu vjezdu.Fiesta ST asistenční systémy 2

Inteligentní přední LED světlomety

INTELIGENTNÍ PŘEDNÍ LED SVĚTLOMETY

Fiesta ST je standardně vybavena předními LED světlomety s technologií Matrix, které poskytují vynikající osvětlení vozovky a potěší svým poutavým designem. Jejich adaptivní systém optimalizuje světelné kužely tak, aby odpovídaly konkrétním jízdním podmínkám. Například pro jízdu po dálnici, ve městě nebo na okreskách, stejně tak i pro parkování nebo zatáčení.Fiesta ST asistenční systémy 2

Zadní parkovací kamera

ZADNÍ PARKOVACÍ KAMERA

Patníky, jízdní kola, nízké zídky… zadní parkovací kamera vám usnadní parkování tím, že na displeji zobrazí, co je za vámi. Kromě toho, že vám ukáže věci, které se jinak dají snadno přehlédnout, vám parkování usnadní také zobrazením virtuálních čar, které vás bezpečně navedou i do toho nejmenšího prostoru. Kamera se zapíná automaticky, když zařadíte zpátečku.Fiesta ST asistenční systémy 2

 

Parkovací senzory

PARKOVACÍ SENZORY

Parkovací senzory vám pomohou odhadnout vzdálenost mezi autem a nejbližší překážkou. Jakmile zaznamenají nějaký objekt, upozorní vás na něj zvukovým signálem, který bude postupně nabývat na intenzitě v závislosti na zkracující se vzdálenosti od překážky.Fiesta ST asistenční systémy 2

Ford SYNC s funkcí Emergency assist

FORD SYNC S FUNKCÍ EMERGENCY ASSIST

V případě dopravní nehody může Ford SYNC automaticky kontaktovat linku tísňového volání, a to pomocí spárovaného a připojeného mobilního telefonu. Hovor můžete zrušit nebo jej převzít a mluvit s operátorem sami. Nejdůležitější je to, že systém poskytne zásadní informace jako např. GPS polohu vašeho vozu i v případě, že jste v bezvědomí.Overall SYNC 3.2 disclaimer Fiesta ST asistenční systémy 2

SLEDOVÁNÍ BDĚLOSTI ŘIDIČE

Systém sledování bdělosti řidiče monitoruje chování řidiče, a pokud zaznamená jeho únavu, může během jízdy doporučit přestávku. Systém vás upozorní výstražnou ikonou na přístrojové desce. Pokud se vaše pozornost dále zhoršuje, zpráva se zobrazí opakovaně a přidá se i akustické upozornění.Fiesta ST asistenční systémy 2

Sledování bdělosti řidiče
Asistent pro rozjezdy ve svahu

ASISTENT PRO ROZJEZDY VE SVAHU

Asistent pro rozjezdy ve svahu vám pomůže rozjet se do svahu s větší jistotou. Systém prodlouží brzdný účinek o 2,5 sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodila z brzdového pedálu na plynový. Tím zabrání nechtěnému couvání (nebo popojetí dopředu při couvání v kopci). Tato funkce vám přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.Fiesta ST asistenční systémy 2

Driver sitting behind the wheel of a Fiesta, looking at a smartphone

KONEKTIVITA

Ford SYNC Monitor

FORD SYNC 3

Systém SYNC 3Overall SYNC 3.2 disclaimer se hladce propojí s vašim chytrým telefonem díky funkcím Android Auto nebo Apple CarPlaySync 3.2 data service notice. Můžete tak prostřednictvím 8" barevného dotykového displeje nebo jednoduchých hlasových příkazů ovládat vše od telefonních hovorů a textových zpráv až po hudbu nebo navigaci.

DIGITÁLNÍ PŘÍSTROJOVÝ ŠTÍT

Na 12,3" digitálním přístrojovém štítu zobrazuje Fiesta ST ve vysokém rozlišení řidiči informace formou intuitivních a snadno čitelných ikon. Můžete si také nastavit, které informace chcete zobrazovat, včetně upozornění z navigace, a navolit si přednastavení jednotlivých ovládacích prvků. 

Digitální přístrojový štít
Audiosystém B&O

AUDIOSYSTÉM B&O

Vynikající zvuk a stylový design. Tento prémiový audiosystém s 10 reproduktory byl navržen a doladěn přímo pro novou Fiestu odbornými zvukovými inženýry společnosti B&O. Audiosystém obsahuje subwoofer, který je úhledně zabudován po straně zavazadlového prostoru a designový vzor reproduktorů Bang & Olufsen dokonale doplňují osobitý vzhled vozu. 

Aplikace FordPass

APLIKACE FORDPASS

Odemkněte pomocí chytrého telefonu celou řadu funkcí konektivity. Aplikace FordPassFordPass Pro app umožňuje sledovat polohu vozu údaje o jízdě, získávat aktuální dopravní informace v reálném čase a posílat upozornění na stav vozu do telefonu. Můžete také zkontrolovat, zda je vaše auto zamčené, a pak je případně na dálku zamknout nebo odemknout, ať jste kdekoli.

FordPass Connect

FORDPASS CONNECT

Vestavěný modem FordPass ConnectFiesta ST FordPass Connect do nové Fiesty ST přináší řadu dalších funkcí. Po spárování s aplikací FordPassFordPass Pro app můžete například ze svého chytrého telefonu odeslat cíl cesty do palubní navigace. Pokročilé funkce dálkového ovládání vám umožní ovládat a sledovat svoji Fiestu odkudkoliv.

BEZDRÁTOVÉ NABÍJENÍ

Nový interiér Fiesty ST je vybaven praktickým středovým úložným prostorem a bezdrátovým nabíjením pro váš chytrý telefon.Fiesta ST Bezdrátové nabíjení

Bezdrátové nabíjení
Woman beside a Fiesta ST

KOMFORT A POHODLÍ

Sportovní sedadla Ford Performance

SPORTOVNÍ SEDADLA FORD PERFORMANCE

Přední sportovní sedadla seřiditelná ve 12 směrech byla vyvinuta odborníky z týmu Ford Performance. Jsou optimalizována pro pohodlí za volantem při dynamické jízdě. Mají také nastavitelnou bederní opěrku ve 4 směrech, která zvyšuje oporu trupu i úroveň pohodlí.

Vyhřívaná sedadla a volant

VYHŘÍVANÁ SEDADLA A VOLANT

Vyhřívaný volant vozu vám udrží ruce v teple i během mrazivých zimních rán. Komfortu přispějí také vyhřívaná přední sedadla.

Systém KeyFree

SYSTÉM KEYFREE

Systém Ford KeyFree umožňuje zamknout či odemknout vůz, aniž byste museli vytahovat klíče z kapsy nebo tašky. Dveře můžete také otevřít, pokud je klíč uvnitř vozu, nebo můžete pomocí aplikace FordPassFordPass Pro app odemknout a zamknout vůz na dálku odkudkoli.

MYKEY

Pro větší klid v případě, že půjčíte auto jinému řidiči, vám funkce MyKey® u jednoho z klíčů dálkového ovládání umožní nastavit vybraná omezení. Například maximální rychlostní limity, připomenutí zapnutí bezpečnostních pásů nebo dokonce hlasitost audiosystému.

Ford MyKey
Vyhřívané čelní okno

VYHŘÍVANÉ ČELNÍ OKNO

Tuto funkci nejvíce oceníte v mrazivých ránech. Tenká vlákna zahřejí čelní sklo, které se následně během chvilky odmrazí a odmlží. Současně se rozmrazí i stěrače.

Man siting in the driver's seat of a Fiesta ST

BEZPEČNOST

Pre-collision assist s detekcí chodců

PRE-COLLISION ASSIST S DETEKCÍ CHODCŮ

Funkce Pre-Collision Assist dokáže snížit riziko potenciální kolize s chodci, cyklisty a dalšími vozidly. Pokud nezareagujete na varování, které vám systém sdělí, začne systém automaticky brzdit. Účelem této technologie je snížit závažnost nehod nebo jim dokonce úplně zabránit.Fiesta ST Asistenční systémy

* Funkce byla navržena tak, aby fungovala při rychlostech do 80 km/h a i během noci. 

Asistent nouzového brzdění

ASISTENT NOUZOVÉHO BRZDĚNÍ

Pomáhá vozu dosáhnout maximální účinnosti brzd v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESC sleduje, jak silně šlapete na brzdový pedál a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě. 

Elektronický stabilizační systém

ELEKTRONICKÝ STABILIZAČNÍ SYSTÉM

Využívá vyspělých senzorů protiblokovacího a protiprokluzového systému. Zaznamená-li systém počínající ztrátu přilnavosti vaší Fiesty ST, cíleným přibrzděním jednotlivých kol obnoví směrovou stabilitu vozu. 

Systém monitorování tlaku v pneumatikách

SYSTÉM MONITOROVÁNÍ TLAKU V PNEUMATIKÁCH

Pokud systém zjistí, že tlak v pneumatikách začíná klesat, varuje vás prostřednictvím přístrojového panelu. Upozornění můžete také dostávat prostřednictvím aplikace FordPass, která monitoruje nejen tlak v pneumatikách, ale také množství kapaliny do ostřikovačů a mnoho dalších skutečností. 

Pro více informací klikněte na odkazy níže