Green Puma ST side view

DYNAMIKA VYPILOVANÁ K DOKONALOSTI

NOVÝ FORD PUMA ST

Vyobrazený model je Puma ST s výbavou na přání

SUVERÉNNÍ NA ASFALTU I NA NEZPEVNĚNÝCH CESTÁCH

V prodeji od října 2020

Puma ST přináší takové jízdní zážitky, že si ikonické označení ST plně zaslouží. 

Díky přepínatelným jízdním režimům Normal, Eco, Sport a Závodní trať můžete svoji Pumu snadno změnit z robustního SUV do města na vzrušující sportovní vůz. 

Precizně naladěný podvozek může být na přání kombinován s mechanickým samosvorným diferenciálem, který neustále optimalizuje přenos hnací síly na vozovku. Výsledkem je za všech okolností mimořádný komfort odpružení a současně i vynikající chování v zatáčkách. 

Důležité provozní údaje se zobrazují na digitálním přístrojovém štítu o úhlopříčce 12,3 palce. Jízdní vlastnosti Pumy ST dále vylepšuje soubor inteligentních asistenčních systémů.

Puma ST nijak neslevuje z vyhlášených inovací modelu Ford Puma jako takového. Například unikátní MegaBox přináší dalších 81 litrů úložného prostoru navíc. 

Přístrojová deska Fordu Puma ST zobrazující jízdní režimy

VLASTNOSTI VOZU MŮŽETE MĚNIT PODLE SITUACE

Nová Puma ST dává na výběr ze čtyř jízdních režimů: Normal, Eco, Sport a Závodní trať. Podle zvoleného režimu se mění chování motoru, odezva plynu a řízení, ale také citlivost stabilizačního a protiprokluzového systému. Můžete tak vůz přizpůsobit jakékoli situaci. Důležité provozní údaje se zobrazují na digitálním přístrojovém štítu o úhlopříčce 12,3".

Ford Puma ST pohled z boku

KAŽDOU ZATÁČKU SI VYCHUTNÁTE

Nová Puma ST je naše první SUV vybavené propracovaným mechanickým samosvorným diferenciálem, který optimalizuje rozdělení hnací síly mezi přední kola a zlepšuje tak směrovou stabilitu. Mechanický diferenciál pracuje v součinnosti se systémem stranového přesměrování točivého momentu, který zlepšuje ovladatelnost a omezuje nedotáčivost. Výsledkem je lepší stabilita v zatáčkách. Můžete je projíždět rychleji a přitom mít vůz plně pod kontrolou.

Ford Puma ST dashboard showing launch control

RYCHLEJŠÍ STARTY Z MÍSTA

Funkce Launch Control umožňuje co nejrychlejší rozjezdy z místa. Je dostupná na přání v sadě Performance a je určena pro použití na závodních tratích. Nastavíte si maximální otáčky a systém se postará o to, aby ani pod plným plynem nedošlo při rozjezdu k nadměrnému protočení předních kol.

Ford Puma ST pohled z boku

BEZ KOMPROMISŮ

Aby řidičsky atraktivní charakter vozů Ford ST ladil se zvýšenou stavbou karoserie SUV, prodělal podvozek Pumy ST několik speciálních modifikací. Úpravy jako dodatečný zkrutný stabilizátor a tužší torzní příčka zadní nápravy kompenzují vyšší těžiště vozu a zajišťují potřebnou jízdní stabilitu. Specificky naladěné odpružení pak zvyšuje celkovou tuhost v příčném směru, což umožňuje ostřejší průjezdy zatáček.

Ford Puma ST sedadala RECARO zblízka

POHODLNĚ SE USAĎTE

Puma ST má výrazně tvarovaná přední sportovní, polokožená sedadla RECARO, inspirovaná závodními vozy. Zdobí je logo Ford ST a prošívání v kontrastním šedém odstínu Metal. Díky neklouzavému potahovému materiálu Acceleration Regular a Acceleration Irregular a ergonomickému tvarování vás sedadla pevně podrží na místě a současně zprostředkují dokonalý kontakt s vozovkou.

Ford Puma ST kola z lehkých slitin

PŘESVĚDČIVÝ BRZDNÝ VÝKON

Brzdová soustava Pumy ST je dimenzovaná s ohledem na požadavky sportovní jízdy. Přední i zadní kotouče jsou větší než u jiných stupňů výbavy Fordu Puma, což přispívá k lepšímu výkonu brzd.

Motor Ford EcoBoost

DECHBEROUCÍ VÝKON

Stvořena pro ryzí radost z jízdy. Nová Puma ST přináší optimální rovnováhu mezi strhující dynamikou a pozoruhodnou hospodárností. Silný přeplňovaný motor 1.5 EcoBoost nabízí 147 kW (200 k) a 320 Nm, což vozu umožňuje akcelerovat z nuly na 100 km/h za pouhých 6,7 s.

Ford Puma ST manuální řadicí páka zblízka

ŠEST RYCHLOSTÍ K VAŠIM SLUŽBÁM

Šestistupňová manuální převodovka vám umožní využít potenciál motoru na maximum. Díky preciznímu řazení s krátkými drahami jsou změny všech rychlostních stupňů rychlé a plynulé.

Green Ford Puma ST front view parked

EMOCE PŘEDEVŠÍM

NOVÝ FORD PUMA ST

Ford Puma ST zobrazen v aplikaci FordPass

VÁŠ KLÍČ K PROPOJENĚJŠÍMU SVĚTU

Ford Puma ST je k dispozici s modemem FordPass ConnectFordPass Connect. Tento systém nabízí celou řadu užitečných funkcí včetně bezdrátového připojení 4G LTE WiFiWi-Fi Hotspot až pro deset zařízení a aktuálních informací o dopravní situaciLive Traffic, které se zobrazují přímo na obrazovce satelitního navigačního systému. Informace o nebezpečí na trase, zobrazené jako výstražné symboly v palubním počítači, vás informují o případných překážkách, ke kterým se blížíte. V případě nehody dokáže FordPass dokonce uskutečnit eCall (tísňové volání) na tísňovou linku a poskytnout informace o poloze vozu. Další funkce získáte, pokud si stáhnete aplikaci FordPass. Například můžete použít mobilní telefon k vyhledání svého vozu či jeho zamknutí/odemknutí na dálku.

Ford Puma ST systém SYNC3 zblízka

DÍKY SYNC 3 NEMUSÍTE VŮBEC SPUSTIT RUCE Z VOLANTU

Ford SYNC 3 je prvotřídní systém, díky kterému můžete být neustále připojeni, ovládat telefon, hudební přehrávač a navigaci intuitivními hlasovými pokyny. Dokonce stačí jen říct „mám hlad“, a systém zobrazí seznam restaurací v okolí. Dotyková obrazovka podporuje gesta jako posouvání prstem (swipe) a pohyb dvou prstů od sebe a k sobě. K systému SYNC 3 lze snadno připojit zařízení s Apple CarPlay i Android Auto. Přístup k mobilním aplikacím zajišťuje také rozhraní Applink.

Prémiový audiosystém B&O

HUDBA V DOKONALE VĚRNÉM PODÁNÍ

Bez ohledu na váš hudební vkus si každá skladba zaslouží znít přesně tak, jak to její interpret zamýšlel. To je přesně to, co můžete očekávat od zcela nového Fordu Puma. Jak to? Protože na přání je k dispozici B&O – prémiový audiosystém o výkonu 575 wattů, navržený a precizně vyladěný speciálně pro Pumu ST akustickými odborníky ze společnosti B&O. Tato bohatá a výkonná sestava obsahuje 10 reproduktorů včetně subwooferu, který je inteligentně zabudován do zadní přepážky, takže nezabírá místo v zavazadlovém prostoru. Vychutnejte si tedy oblíbené kapely a písničky v soukromé koncertní síni, v niž se kabina vašeho vozu promění.

Ford Puma ST zobrazující grafiku osobního asistenta řidiče

VÁŠ OSOBNÍ ASISTENT ŘIDIČE

Ford Co-Pilot360 kombinuje řadu technologií, které se společně starají o to, aby byla vaše jízda pohodlnější a příjemnější než kdykoliv dříve. Například adaptivní tempomat automaticky upravuje rychlost podle vozidla jedoucího vpředu. Systém umí také rozpoznávat dopravní značky a regulovat rychlost jízdy podle nich.