Home > Osobní vozy > TOURNEO COURIER > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Technologie, které dohlížejí na bezpečí cestujících a zabezpečení vozu

Tourneo Courier je vybaveno řadou vyspělých technologií, které ochraňují jak vás a vaše cestující, tak samotné auto. Některé z těchto systémů, například ochrana před převrácením nebo stabilizace přívěsu, pomáhají nehodě v první řadě předejít. Další systémy jako elektronický brzdový asistent jsou tu od toho, aby snížily závažnost následků nehody.

Ford Tourneo Courier on motorway with ESC diagram

Lepší stabilita v nepříznivých podmínkách

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Zaznamená-li počínající ztrátu přilnavosti, cíleným přibrzděním jednotlivých kol obnoví směrovou stabilitu vozu. ESC sleduje chování auta prostřednictvím vyspělých senzorů protiblokovacího a protiprokluzového systému.

Zdokonalená soustava airbagů

Tourneo Courier může být vybaveno čelními, bočními a okenními airbagy se zdokonaleným aktivačním systémem.

Aerial view of Ford Fiesta with inflated airbags
Detail of Ford Tourneo Courier front alloy wheel

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém detekce poklesu tlaku v pneumatikách vás prostřednictvím ikony na přístrojové desce okamžitě upozorní, jakmile v některé z pneumatik klesne tlak.

Nepřetržitá ochrana proti převrácení

Systém ochrany před převrácením s unikátním snímačem rychlosti naklánění pomáhá udržet všechna kola bezpečně na zemi. Užitečný je zejména při jízdě s vysokým těžištěm nebo v zatáčkách se sklonem vozovky k vnější krajnici.

Roll Stability Control diagram
ISOFIX Child Seat Attachment detail

Dbá i na bezpečí dětí

Tourneo Courier je zkonstruované tak, aby zajistilo bezpečí dětských pasažérů při každé jízdě. Je vybaveno úchyty ISOFIX, takže můžete do vozu snadno namontovat dvě dětské sedačky.

Pokročilé systémy pro vyšší kontrolu brzdění

Protiblokovací systém brzd (ABS) a systém elektronického rozdělování brzdné síly (EBD) společně napomáhají kontrolovanějšímu brzdění. Elektronický brzdový asistent pomáhá dosáhnout maximálního brzdného účinku v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESC sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě. Signalizace prudkého brzdění začne při intenzivním zpomalování automaticky blikat brzdovými světly, čímž varuje řidiče za vámi.

Ford Tourneo Custom driving up hill in forest
Trailer Sway Assist illustration

Aby přívěs zůstal bezpečně ve stopě

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Dvě možnosti špičkového alarmu

Tourneo Courier lze na přání vybavit obvodovým alarmem, který se rozezní při násilném otevření dveří nebo kapoty. K dispozici je i pokročilejší alarm s ochranou vnitřního prostoru. Ten se uvede do chodu automaticky uzamčením vozu a jeho silná siréna se spustí při pokusu o násilné vniknutí do vozu, pokusu o odtažení vozu nebo při pohybu v kabině.

Nezávislý záložní alarm navíc

Zvukový alarm s vlastní záložní baterií slouží jako přídavný, sekundární alarm. Dodává se jako výbava na přání. Rozezní se při spuštění alarmu. Protože má svůj vlastní zdroj, aktivuje se i v případě, že někdo odpojí hlavní akumulátor vozu.

Ford Tourneo Custom parked next to modern wooden building
Top