Home > Osobní vozy > NOVÉ TOURNEO COURIER > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Technologie, které dohlížejí na bezpečí cestujících a zabezpečení vozu

Nové Tourneo Courier je vybaveno řadou vyspělých technologií, které ochraňují jak vás a vaše cestující, tak samotné auto. Některé z těchto systémů, například ochrana před převrácením nebo stabilizace přívěsu, pomáhají nehodě v první řadě předejít. Další systémy jako elektronický brzdový asistent jsou tu od toho, aby snížily závažnost následků nehody.

Ford Tourneo Courier on motorway with ESC diagram

ESP vám pomůže udržet vůz pod kontrolou

Elektronický stabilizační systém byl navržen tak, aby prostřednictvím zásahů do řízení pomáhal zvládnout extrémní jízdní podmínky. Nepřetržitě monitoruje vaši jízdu a zaznamenává jakékoliv vychýlení vozidla. Automatickou regulací brzdění a výkonu motoru pak udržuje zvolený směr a pomáhá vám udržet si kontrolu nad vozidlem.

Zdokonalená soustava airbagů

Nové Tourneo Courier může být vybaveno čelními, bočními a okenními airbagy se zdokonaleným aktivačním systémem.

Aerial view of Ford Fiesta with inflated airbags
Detail of Ford Tourneo Courier front alloy wheel

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém monitorování tlaku v pneumatikách vás prostřednictvím kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne nastavený tlak.

Neustálá ochrana proti převrácení vozu

Jedinečný senzor pomáhá udržovat pneumatiky na povrchu vozovky i při vysokém těžišti vozidla nebo při jízdě velmi klopenými zatáčkami.

Roll Stability Control diagram
ISOFIX Child Seat Attachment detail

Dbá i na bezpečí dětí

Nové Tourneo Courier je zkonstruované tak, aby zajistilo bezpečí dětských pasažérů při každé jízdě. Je vybaveno úchyty ISOFIX, takže můžete do vozu snadno namontovat dvě dětské sedačky.

Pokročilý systém pro více kontrolované brzdění

Elektronický brzdový asistent pomáhá vozu dosáhnout maximální účinnosti brzd v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESC sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě. Systém navíc při rozpoznání nouzového brzdění automaticky zapne přední a zadní směrová výstražná světla, což poskytuje ostatním řidičům včasné varování před hrozícím nebezpečím.

Ford Tourneo Custom driving up hill in forest
Trailer Sway Assist illustration

Aby přívěs zůstal bezpečně v příslušném pruhu

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Dvě možnosti špičkového alarmu

Nové Tourneo Courier lze na přání vybavit obvodovým alarmem, který se rozezní při násilném otevření dveří nebo kapoty. K dispozici je i pokročilejší alarm s ochranou vnitřního prostoru. Ten se uvede do chodu automaticky uzamčením vozu a jeho silná siréna se spustí při pokusu o násilné vniknutí do vozu, pokusu o odtažení vozu nebo při pohybu v kabině.

Nezávislý záložní alarm navíc

Zvukový alarm s vlastní záložní baterií slouží jako přídavný, sekundární alarm. Dodává se jako výbava na přání. Rozezní se při spuštění alarmu. Protože má svůj vlastní zdroj, aktivuje se i v případě, že někdo odpojí hlavní akumulátor vozu.

Ford Tourneo Custom parked next to modern wooden building
Top