Home > Osobní vozy > TOURNEO COURIER > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Hospodárná dynamika

Ford Tourneo Courier kombinuje příjemnou jízdní dynamiku s mimořádně příznivou spotřebou. Pohání ho oceňovaný benzinový motor Ford 1.0 EcoBoost nebo vznětový 1.5 TDCi. V obou případech se můžete spolehnout na to, že ani kapka paliva nepřijde nazmar.

Ford Tourneo Courier 6 gear transmission close up

Se šestistupňovou převodovkou ušetříte palivo

Tourneo Courier je vybaven šestistupňovou manuální převodovkou, která umožňuje pohodlnější a úspornější jízdu. Po dosažení dostatečné rychlosti stačí přeřadit na šestý stupeň a můžete si začít užívat jízdu a zároveň šetřit palivo. Řazení mezi jednotlivými stupni je také hladší a rychlejší.

Díky systému Stop-Start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí spotřebiče, jako jsou světlomety, klimatizace, rádio nebo systém Ford SYNC.) Jakmile se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle. Motor ihned sám naskočí. Systém Stop-Start je nejefektivnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 % (městský cyklus).

Ford Tourneo Courier driving in old town next to shops
Eco Boost engine animation

Získejte ze svého motoru maximum

Revoluční zážehový tříválec 1.0 EcoBoost má výkon, jaký byste očekávali od konvenčního motoru s objemem 1,6 l. Přitom ale dosahuje mnohem nižší spotřeby paliva i produkce emisí CO2, a to již od 122 g/km. Oboustranně výhodné řešení!

Top