Home > Osobní vozy > NOVÉ TOURNEO COURIER > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Hospodárná dynamika

Nový Ford Tourneo Courier kombinuje příjemnou jízdní dynamiku s mimořádně příznivou spotřebou. Pohání ho oceňovaný benzinový motor Ford 1.0 EcoBoost nebo vznětový 1.5 TDCi. V obou případech se můžete spolehnout na to, že ani kapka paliva nepřijde nazmar.

Ford Tourneo Courier 6 gear transmission close up

Se šestistupňovou převodovkou ušetříte palivo

Nový Tourneo Courier je vybaven šestistupňovou manuální převodovkou, která umožňuje pohodlnější a úspornější jízdu. Po dosažení dostatečné rychlosti stačí přeřadit na šestý stupeň a můžete si začít užívat jízdu a zároveň šetřit palivo. Řazení mezi jednotlivými stupni je také hladší a rychlejší.

Díky Auto-Start Stop spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech či v koloně, tato technologie dokáže automaticky vypnout motor (nadále však napájí důležité funkce vozu, typu světlomety, klimatizaci, rádio a systém Ford SYNC). Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit rychlostní stupeň jako obvykle, nebo sešlápnout plynový pedál a motor znovu naskočí. Systém Auto-Start Stop je nejefektivnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10%.

Ford Tourneo Courier driving in old town next to shops
A service person inspecting Ford Tourneo Courier

Prodloužené servisní intervaly

Intervaly pravidelné údržby jsou stanoveny na 1 rok nebo 30 000 km pro zážehové motorizace. Vznětové motory mají stanovený servisní interval pravidelné údržby na 1 rok nebo 15 000 km. Po dobu životnosti vozu tak ušetříte nemálo peněz.

Získejte ze svého motoru maximum

Revoluční nový zážehový tříválec 1.0 EcoBoost má výkon, jaký byste čekali od konvenčního motoru o objemu 1,6 l.

Eco Boost engine animation
Top