Home > Osobní vozy > NOVÉ TOURNEO COURIER > Výbava > Zážitek z jízdy

Budete se těšit na každou jízdu

Kompaktní, avšak prostorný nový Ford Tourneo Courier je zkonstruovaný tak, aby usnadňoval život. Prostorný a flexibilní interiér je nabitý pokročilými technologiemi, jako jsou řízení s elektrickým posilovačem nebo zadní kamera s parkovacími senzory. Tyto systémy společně pracují na tom, abyste zvládli každou situaci v klidu a s jistotou.

Emergency Assistance SYNC logo

Ford SYNC Emergency Assistence

Důležitou součástí Ford SYNC je funkce nouzového asistenta.Tooltip V případě dopravní nehody, při které dojde k aktivaci airbagu nebo nouzovému odpojení přívodu paliva, vám tato služba pomůže navázat přímé spojení se záchrannými složkami. Hovor můžete zrušit nebo jej převzít a mluvit s operátorem sami. Nejdůležitější je to, že systém poskytne záchranářům zásadní informace jako např. GPS souřadnice a to i v případě, že jste v bezvědomí.

Větší kontrola při rozjezdu do svahu

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o 2,5 sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce je také užitečná u zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Ford Tourneo Courier driving up hill in forest
Ford Tourneo Courier front interior with rear camera close up

Snadnější parkování

Sloupy, kola, nízké zídky... zadní parkovací kamera ukáže co se děje za vozem. Aktivuje se automaticky při zařazení zpátečky a její obraz se přenáší přímo na centrální obrazovku na středové konzole. Systém také zobrazuje virtuální pomocné čáry, které vám usnadní zaparkovat i na těch nejmenších místech.

Parkování bez stresu

Přední a zadní parkovací senzory vám pomohou odhadnout vzdálenost mezi vaším vozidlem a překážkami vpředu a vzadu . Pokud senzory odhalí přepážku, aktivují vizuální a hlasité upozornění, které se bude zesilovat se zmenšující se vzdáleností od překážky.

Ford Tourneo Courier indicating parking sensors
Ford Tourneo Courier front with assisted steering detail

Posilovač řízení, který reaguje na každou situaci

Elektronický posilovač řízení (EPAS) se automaticky přizpůsobuje rychlosti jízdy a silničním podmínkám. Při nízkých rychlostech jde řízení snadno a zlehka, čímž usnadňuje manévrování. Ve vysokých rychlostech, kdy potřebujete větší kontrolu nad vozidlem, řízení ztuhne. Systém navíc dokáže reagovat na poryvy bočního větru a tlumit nechtěné vibrace volantu.

Světlomety, které se samy rozsvítí v případě potřeby

Automatické světlomety mají senzor, který dokáže zaznamenat úbytek světla za soumraku nebo při náhlé změně světelných podmínek. V takových případech se světlomety automaticky aktivují a pomohou tak řidiči ve špatných světelných podmínkách. 

Ford Tourneo Courier front automatic headlights detail
Top