Home > Osobní vozy > TOURNEO COURIER > Výbava > Jízdní vlastnosti

Budete se těšit na každou jízdu

Kompaktní, avšak prostorný Ford Tourneo Courier je zkonstruovaný tak, aby usnadňoval život. Prostorný a flexibilní interiér je nabitý pokročilými technologiemi, jako jsou řízení s elektrickým posilovačem nebo zadní kamera s parkovacími senzory. Tyto systémy společně pracují na tom, abyste zvládli každou situaci v klidu a s jistotou.

Emergency Assistance SYNC logo

Ford SYNC s automatickým tísňovým voláním

Důležitou částí systému Ford SYNC je služba automatického tísňového voláníTooltip. V případě dopravní nehody, při které dojde ke spuštění airbagů nebo vypnutí přívodu paliva, umí tato technologie automaticky zavolat na linku tísňového volání. Využívá k tomu mobilní telefon spárovaný a připojený přes Bluetooth®. Hovor můžete zrušit nebo jej převzít a mluvit s operátorem linky tísňového volání sami. Nejdůležitější je, že systém poskytne záchranné službě potřebné informace jako např. GPS souřadnice i tehdy, když to není ve vašich silách.

Více jistoty při rozjezdech v kopci

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Systém prodlouží brzdný účinek o 2,5 sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla z brzdového pedálu na plynový. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Ford Tourneo Courier driving up hill in forest
Ford Tourneo Courier front interior with rear camera close up

Snazší couvání

Patníky, kola, nízké zídky... zadní parkovací kamera zobrazí na obrazovce integrované v palubní desce vše, co je za vámi. Kromě toho, že vám ukáže věci, které se jinak dají snadno přehlédnout, vám parkování usnadní také zobrazením virtuálních čar, které vás bezpečně navedou i do toho nejmenšího prostoru. Kamera se zapíná automaticky, když zařadíte zpátečku.

Senzory pro jednodušší parkování

Parkovací senzory vpředu i vzadu vám pomohou odhadnout vzdálenost mezi vaším automobilem a nejbližší překážkou před vozem nebo za ním. Jakmile zaznamenají nějaký objekt, upozorní vás na něj zvukovým signálem, který bude postupně nabývat na intenzitě v závislosti na zkracující se vzdálenosti od překážky.

Ford Tourneo Courier indicating parking sensors
Ford Tourneo Courier front with assisted steering detail

Posilovač řízení, který reaguje na každou situaci

Elektrický posilovač řízení (EPAS) se automaticky přizpůsobuje rychlosti jízdy a provozním podmínkám. V nízkých rychlostech jde řízení snadno a zlehka, aby se s vozem snadněji manévrovalo. Ve vysokých rychlostech, kdy potřebujete jistější kontrolu nad vozem, řízení ztuhne. Díky rozšířeným funkcím dokáže elektrický posilovač řízení také reagovat na poryvy bočního větru a tlumit nechtěné vibrace volantu na rozbité silnici.

Světlomety, které automaticky reagují na situaci

Automatické světlomety využívají senzor, který detekuje soumrak nebo náhlou změnu světelných podmínek. V takovém případě se světla automaticky zapnou. Výsledkem je snazší a bezpečnější jízda.

Ford Tourneo Courier front automatic headlights detail
Ford Tourneo Courier front with assisted steering detail

Méně únavná a úspornější jízda

Tempomat umožňuje nastavit požadovanou rychlost, kterou potom automaticky udržuje, dokud nezačnete sami brzdit nebo zrychlovat. Tlačítka na volantu umožňují úpravu nastavené rychlosti i během jízdy.

Nechybí ani nastavitelný omezovač rychlosti, který pomáhá dodržovat přednastavenou maximální rychlost. Pomáhá tak šetřit palivo a snižuje pravděpodobnost neúmyslného překročení povolené rychlosti. Vedle praktických výhod přispívají obě technologie ke snížení vaší únavy na dlouhých cestách.

Top