JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Home > Osobní vozy > TOURNEO CUSTOM > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečně a s jistotou za všech okolností

Jak asi čekáte, bezpečnost je u Tournea Custom prioritou. Vybavili jsme ho technickými řešeními, která chrání vás, vaše spolucestující i samotný vůz. To vše přispívá k pětihvězdičkovému hodnocení Euro NCAP.

Funkce představené na této stránce nemusí být k dispozici u všech nabízených variant. Pokud jsou k dispozici, může se jednat o příplatkovou výbavu na přání. Aktuální specifikaci naleznete v ceníku, který si můžete stáhnout.

 

Ford Tourneo Pre-Collision Assist detects slower vehicle

Systém, který pomáhá chránit chodce

Systém Pre-Collision Assist s detekcí chodců rozpoznává vozidla vpředu, popřípadě chodce a vozidla, která by vám mohla zkřížit jízdní dráhu, a upozorní vás na ně. Pokud nezareagujete na varování, systém začne automaticky brzdit. Účelem této technologie je snížit závažnost nehod nebo jim dokonce úplně zabránit.

Pětihvězdičková bezpečnost

O schopnosti ochránit vás i vaše spolucestující svědčí pět hvězdiček, které Tourneu Custom udělila organizace Euro NCAP.

EURO NCAP logo
Ford Tourneo aerial view indicating sway control

Aby přívěs zůstal bezpečně v příslušném pruhu

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Systémy aktivní bezpečnosti, které se přizpůsobí rozložení nákladu

Jedinečný senzor monitorující náklon vozidla pomáhá udržovat pneumatiky v kontaktu se silnicí v případě, že je těžiště vozu vysoko nebo při jízdě klopenými zatáčkami.

Ford Tourneo close up with inflated airbags

Airbagy kolem dokola

Tourneo Custom je vybaveno kompletní soustavou airbagů. Vedle sériově dodávaného čelního airbagu řidiče je to na přání dodávaný čelní airbag spolujezdce, stejně jako boční a okenní airbagy, které zajišťují dokonalejší ochranu hlavy při bočním nárazu.

Tužší karoserie

Robustnější konstrukce Tournea Custom přináší vyšší pevnost a větší odolnost vůči deformaci při nehodě. Zvýšená tuhost se odráží rovněž ve výrazně lepších jízdních vlastnostech a menším přenosu hluku do prostoru pro cestující.

Ford Tourneo optimised body structure
Fort Tourneo ISOFIX child seat

Dbá i na bezpečí dětí

Tourneo Custom je zkonstruované tak, aby zajistilo bezpečí dětských pasažérů při každé jízdě. Je vybaveno úchyty ISOFIX, takže můžete do vozu snadno namontovat dvě dětské sedačky.

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém monitoringu tlaku v pneumatikách vás prostřednictvím ikony na přístrojové desce okamžitě upozorní, jakmile v některé z pneumatik klesne tlak.

Close up of Ford Tourneo wheel
Top