Home > Osobní vozy > TOURNEO CUSTOM > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Vynikající dynamika a mimořádná hospodárnost

Nové Tourneo Custom disponuje řadou nekompromisních technických řešení, jejichž účelem je zlepšit dynamiku i spotřebu. Patří k nim nový motor Ford 2.0 EcoBlue, samočinná převodovka s úspornými algoritmy řazení nebo systém Auto Start-Stop.

Funkce představené na této stránce nemusí být k dispozici u všech nabízených variant. Pokud jsou k dispozici, může se jednat o příplatkovou výbavu na přání. Aktuální specifikaci naleznete v katalogu, který si můžete stáhnout.

 

Vyspělá technika motorů

Tourneo Custom je poháněno vyspělými vznětovými motory Ford 2.0 EcoBlue, které jsou ještě výkonnější a úspornější než dříve. Vybírat můžete ze čtyř pohonných jednotek o výkonu až 136 kW (185 k) a točivém momentu 415 Nm. Určitě tak najdete vůz, který bude vyhovovat vašim konkrétním potřebám. Ať se rozhodnete jakkoliv, všechny motory plní přísné emisní normy Euro 6.2. V nabídce je dokonce i mild-hybridní (mHEV) pohon, se kterým má vůz ještě nižší spotřebu i emise.

Dlouhé servisní intervaly znamenají méně prostojů

Vyspělé nové motory Ford 2.0 EcoBlue jsou robustní a spolehlivé. Svědčí o tom i prodloužení proměnlivých servisních intervalů na 40 000 km nebo dva roky podle toho, co nastane dříve. Díly, u kterých se předpokládá běžné opotřebení, byly navrženy tak, aby sloužily déle bez nutnosti údržby.

* V případě, že se kvalita oleje zhorší do té míry, že je zapotřebí jeho předčasná výměna, rozsvítí se v přístrojovém štítu kontrolka.

Výkon, který splňuje nejpřísnější normy

Ford 2.0 EcoBlue je vyspělý vznětový motor, který splňuje přísné emisní předpisy Euro 6. To je výsledek zavedení pokročilé technologie katalytické redukce. A podařilo se nám toho dosáhnout bez kompromisů v oblasti dynamiky nebo dojmu z jízdy.

 

Ford EcoBlue 2.0-litre engine
Close-up of Ford Tourneo AdBlue tank

Aditivum, které likviduje zplodiny

Systém selektivní katalytické redukce (SCR) využívá kapalinu AdBlue®. Jedná se o kapalinu na bázi močoviny a vody, která rozkládá oxidy dusíku ve výfukových plynech na dusík a vodu. Filtr pevných částic pak zachytí více než 99 % všech prachových částeček ve výfukových plynech. Aby vznětový motor Ford EcoBlue pracoval správně, nesmí dojít k úplnému vyprázdnění nádrže na aditivum AdBlue®. Na pokles hladiny pod bezpečnou hodnotu vás upozorní kontrolka na palubní desce.

Díky systému Stop-Start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí světlomety, klimatizaci, rádio nebo systém Ford SYNC.) Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle, popřípadě u vozů s automatem jen sešlápnout pedál plynu. Motor ihned sám naskočí. Automatický systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

New Ford Tourneo Auto Start-Stop indicator close up
Close-up of New Ford Tourneo shift gear

Automatická převodovka SelectShift

K motorizacím 96 a 125 kW lze objednat novou šestistupňovou samočinnou převodovku SelectShift. Ta se postará o klidnou a uvolněnou jízdu, zejména v rušném městském provozu. Jedná se o vhodnou volbu pro širokou řadu karosářských variant a nosností. Rychlostní stupně lze volit i manuálně pomocí páky voliče na palubní desce. Převodovka také umožňuje uzamknout v náročnějších provozních situacích zvolený rychlostní stupeň. Příkladem může být jízda po kluzkém povrchu nebo do prudkého stoupání.

 

Top