JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Home > Osobní vozy > TOURNEO CUSTOM > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Vynikající dynamika a mimořádná hospodárnost

Tourneo Custom disponuje řadou nekompromisních technických řešení, jejichž účelem je zlepšit dynamiku i spotřebu. Patří k nim motor 2.0 EcoBlue, samočinná převodovka s úspornými algoritmy řazení nebo systém Stop-Start.

Funkce představené na této stránce nemusí být k dispozici u všech nabízených variant. Pokud jsou k dispozici, může se jednat o příplatkovou výbavu na přání. Aktuální specifikaci naleznete v ceníku, který si můžete stáhnout.

 

Nabíjení nového Fordu Tourneo Custom PHEV

Technologie geofencingu

Technologie geofencingu dostupná pro Custom Plug-in Hybrid je navržena pro zlepšení kvality ovzduší. Tourneo Custom PHEV dokáže rozeznat průjezd nízkoemisní zónou a automaticky přepnout jízdní režim na ,EV nyní', který neaktivuje spalovací motor. Uživatel vozidla může také nastavit vlastní zóny k docílení snížení emisí například v okolí škol nebo v zastavěných oblastech.

Vozy s touto technologií umožňují také sběr dat spojený s jízdou v režimu ,EV nyní' v nízkoemisních zónách. Takto shromážděná data lze sdílet s příslušnými úřady k potvrzení dodržování podmínek vjezdu do nízkoemisní zóny.

Pokud Tourneo Custom PHEV nízkoemisní zónu opustí, automaticky přepne jízdní režim zpět na odpovídající aktuálnímu stylu jízdy.

To nejlepší z obou světů

Nový Ford Tourneo Custom PHEV má dva zdroje energie, které vás a vaše cestující dostanou do cíle cesty ještě efektivněji. Pokročilé elektrifikované hnací ústrojí umožní absolvovat kratší jízdy s nulovými emisemi. Na delších trasách se dostane ke slovu oceňovaný motor 1.0 EcoBoost, se kterým dojedete tak daleko, jak budete chtít. Kola jsou však vždy poháněna výhradně elektromotorem, spalovací motor pouze v případě potřeby dobíjí akumulátor. Tato technologie přináší maximální hospodárnost bez negativních dopadů na spolehlivost a flexibilitu, jaké od Tournea očekáváte.

Nový Ford Tourneo Custom PHEV doplňuje benzínový motor EcoBoost
Nabíjení nového Fordu Tourneo Custom PHEV

Bezstarostné dobíjení

PHEV lze nabít kdekoliv, kde máte přístup k elektrické síti. Po plném nabití ujedete až 53 km jen na elektrický pohon. To stačí k dokončení většiny krátkých tras po městě bez použití paliva. Když začne elektrická energie docházet, prodlouží spalovací motor nejen dojezd, ale také pomůže s nabíjením akumulátoru. Tourneo také používá inteligentní samonabíjecí technologie jako rekuperační brzdění, čímž vrací energii do elektromotoru. Po dostatečném nabití můžete opět přepnout na čistě elektrický pohon a šetřit palivo a svou peněženku.

Vyspělá technologie motorů

Tourneo Custom je poháněno vyspělými vznětovými motory 2.0 EcoBlue, které jsou ještě výkonnější a úspornější než dříve. Vybírat můžete ze čtyř pohonných jednotek o výkonu až 125 kW (170 k) a točivém momentu 390 Nm. Určitě tak najdete vůz, který bude vyhovovat vašim konkrétním potřebám. Ať se rozhodnete jakkoliv, všechny motory plní přísné emisní normy Euro 6.2. V nabídce je dokonce i mild-hybridní (mHEV) pohon, se kterým má vůz ještě nižší spotřebu i emise.

Dlouhé servisní intervaly znamenají méně prostojů

Vyspělé motory 2.0 EcoBlue jsou robustní a spolehlivé. Svědčí o tom i prodloužení proměnlivých servisních intervalů na 40 000 km nebo dva roky podle toho, co nastane dříve. Díly, u kterých se předpokládá běžné opotřebení, byly navrženy tak, aby sloužily déle bez nutnosti údržby.

* V případě, že se kvalita oleje zhorší do té míry, že je zapotřebí jeho předčasná výměna, rozsvítí se v přístrojovém štítu kontrolka.

Výkon, který splňuje nejpřísnější normy

Ford 2.0 EcoBlue je vyspělý vznětový motor, který splňuje přísné emisní normy Euro 6.2. To je výsledek zavedení pokročilé technologie katalytické redukce. A podařilo se nám toho dosáhnout bez kompromisů v oblasti dynamiky nebo dojmu z jízdy.

 

Ford EcoBlue 2.0-litre engine
Close-up of Ford Tourneo AdBlue tank

Aditivum, které likviduje zplodiny

Systém selektivní katalytické redukce (SCR) využívá kapalinu AdBlue®. Jedná se o kapalinu na bázi močoviny a vody, která rozkládá oxidy dusíku ve výfukových plynech na dusík a vodu. Filtr pevných částic pak zachytí více než 99 % všech prachových částeček ve výfukových plynech. Aby vznětový motor Ford EcoBlue pracoval správně, nesmí dojít k úplnému vyprázdnění nádrže na aditivum AdBlue®. Na pokles hladiny pod bezpečnou hodnotu vás upozorní kontrolka na palubní desce.

Díky systému Stop-Start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí světlomety, klimatizaci, rádio nebo systém Ford SYNC.) Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout pedál plynu. Motor ihned sám naskočí. Automatický systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10%.

New Ford Tourneo Auto Start-Stop indicator close up
Close-up of New Ford Tourneo shift gear

Automatická převodovka SelectShift

K motorizacím 96 a 125 kW lze objednat novou šestistupňovou samočinnou převodovku SelectShift. Ta se postará o klidnou a uvolněnou jízdu, zejména v rušném městském provozu. Jedná se o vhodnou volbu pro širokou řadu karosářských variant a nosností. Rychlostní stupně lze volit i manuálně pomocí páky voliče na palubní desce. Převodovka také umožňuje uzamknout v náročnějších provozních situacích zvolený rychlostní stupeň. Příkladem může být jízda po kluzkém povrchu nebo do prudkého stoupání.

 

Top