JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Home > Osobní vozy > TOURNEO CUSTOM > Výbava > Zážitek z jízdy

Luxusní dojem z jízdy

Tourneo Custom disponuje celou řadou technických řešení, která zlepšují dojem z jízdy. Například elektricky nastavitelné, vyhřívané sedadlo řidiče a nastavitelný volant usnadňují nalezení optimální řidičské pozice. Pak je tu soubor asistenčních technologií jako asistent rozjezdu ve svahu, systém příčného rozdělování točivého momentu nebo kompenzace bočního větru

Funkce představené na této stránce nemusí být k dispozici u všech nabízených variant. Pokud jsou k dispozici, může se jednat o příplatkovou výbavu na přání. Aktuální specifikaci naleznete v ceníku, který si můžete stáhnout.

Špičkové vlastnosti

Tourneo Custom Active s manuální převodovkou je k dispozici s pokročilým systémem, který vám pomůže snadno se vypořádat s náročným terénem. Mechanický samosvorný diferenciál mLSD (výbava na přání) redukuje nežádoucí protáčení kol, zejména na nezpevněném nebo nerovném povrchu, tak, že přenáší výkon na kolo s největší trakcí. To udrží vozidlo v pohybu a zlepší jeho stabilitu, když to nejvíc potřebujete.

Speed Assist close up

Pomůže vám dodržovat rychlost

Inteligentní omezovač rychlosti v Tourneu Custom se postará o dodržování rychlosti, abyste se vy mohli soustředit na sledování provozu. Kamera systému rozpoznávání dopravních značek nejprve detekuje aktuální omezení rychlosti (pokud je rozpoznávání aktivováno). Následně systém upraví nastavení maximální rychlosti podle zjištěného limitu.*

*Za dodržování nejvyšší povolené rychlosti zůstává i nadále plně odpovědný řidič. Inteligentní omezovač rychlosti se dodává pouze v kombinaci s adaptivním tempomatem.

 

Tempomat, který se automaticky přizpůsobí

Na přání dodávaný adaptivní tempomat umožňuje zvolit rychlost jízdy, kterou samočinně udržuje. Pokud ale jeho senzory zaznamenají vpředu jiné vozidlo, váš vůz zpomalí, aby zachoval bezpečný odstup. Jakmile se silnice opět uvolní, systém znovu zrychlí na nastavenou rychlost.

Detektor bezpečné vzdálenosti je součástí adaptivního tempomatu. Jeho úkolem je upozornit vás, pokud se neúmyslně příliš přiblížíte k vozidlu jedoucímu před vámi.

New Ford Tourneo close up on Active Park assist rear view camera

Nechte parkování na Tourneu

Parkování na rušné ulici nebo v těsném místě může být obtížné. S aktivním parkovacím asistentem však bude parkování snazší, než byste si vůbec představili. Po aktivaci systém vyhledá vhodné podélné nebo příčné parkovací místo a pak do něj vůz navede. Vy nemusíte dělat nic víc, než ovládat plyn a brzdu podle pokynů na obrazovce. Tato volitelná technologie umí z parkovacího místa zase vyjet, když chcete znovu vyrazit na cestu.

Technologie, která vidí i to, co vy spatřit nemůžete

Systém hlídání mrtvých úhlů zaznamená díky radarovým senzorům vozidla schovaná v mrtvém úhlu zpětných zrcátek. Nacházejí se na obou stranách Tournea Custom a aktivně upozorňují na potenciální nebezpečí rozsvícením oranžové kontrolky, která je jasně viditelná ve zpětném zrcátku na příslušné straně.

New Ford Tourneo side door mirror close up

Všimne si aut, která jste mohli přehlédnout

Varování před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa je součástí systému hlídání mrtvých úhlů. Když couváte z parkovacího místa, varování před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa zaznamená vozidla přijíždějící ze strany a upozorní vás na ně zvukovým signálem. Navíc se rozsvítí kontrolka ve zpětném zrcátku na té straně, odkud vozidlo přijíždí. Varování se zobrazí i na multifunkčním displeji.

Všimne si dopravních značek, které jste mohli přehlédnout

Systém rozpoznávání dopravních značek zaznamená značky umístěné vedle vozovky nebo nad ní i stálé nebo dočasné dopravní značení. V přístrojovém štítu se pak rozsvítí kontrolka se symbolem rychlostního omezení nebo zákazu předjíždění.

 

New Ford Tourneo driving on a country lane
Ford Tourneo close-up of the new signature HID headlamps

Nezaměnitelné světlomety

Výbojkové světlomety se vyznačují přesným a velmi jasným světlem. Kromě funkční stránky se při jejich navrhování myslelo i na design. Integrované LED denní svícení podtrhuje nezaměnitelný vzhled Tournea Custom. Systém automatických dálkových světel navíc reguluje tvar osvětlené plochy tak, abyste viděli co nejlépe, ale neoslňovali přitom ostatní. Tyto světlomety zároveň sledují vozovku a pomáhají vám lépe vidět do zatáček.

Snadnější couvání

Patníky, zábradlí, nízké zídky... zadní parkovací kamera ukáže, co se děje za vozem. Aktivuje se automaticky při zařazení zpátečky a její obraz se přenáší přímo na centrální obrazovku na středové konzole. Systém také zobrazuje virtuální pomocné čáry, které vám usnadní zajíždění i do těch nejtěsnějších prostor.

 

 

Ford Tourneo centre console display close-up

Zadní pneumatické pérování

Pneumatické odpružení zadní nápravy automaticky udržuje konstantní světlou výšku bez ohledu na aktuální zatížení. Díky tomu se můžete těšit na klidnější a plynulejší jízdu, ať už jedete sami, se spolucestujícími nebo s plně naloženým vozem.

Ford SYNC s automatickým tísňovým voláním

Důležitou částí systému Ford SYNC je služba automatického tísňového volání*. V případě dopravní nehody, při které dojde ke spuštění airbagů nebo vypnutí přívodu paliva, umí tato technologie automaticky zavolat na linku tísňového volání. Využívá k tomu mobilní telefon spárovaný a připojený přes Bluetooth®. Hovor můžete zrušit nebo jej převzít a mluvit s operátorem linky tísňového volání sami. Nejdůležitější je, že systém poskytne záchranné službě potřebné informace jako např. GPS souřadnice tehdy, když to není ve vašich silách.

*Automatické tísňové volání lze v současnosti využít ve více než 40 zemích Evropy. Tato funkce je aktivní, je-li připojen kompatibilní mobilní telefon. Uvede se v činnost vystřelením airbagů (s výjimkou kolenních airbagů), nebo když senzor nárazu odpojí přívod paliva. Funkce automatického tísňového volání není podporována ve všech evropských jazycích.

Ford SYNC logo
Top