Home > Osobní vozy > NOVÝ ECOSPORT > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dynamika a hospodárnost

Oceňovaný zážehový motor 1.0 EcoBoost je dokonalým příkladem toho, jak konstrukce motorů pokročila. Vyznačuje se ideálním spojením výkonu, dynamiky a nízkých emisí. EcoBoost je motor budoucnosti, který můžete mít ve svém voze už dnes.

Ford EcoSport EcoBoost Engine of the Year 2017

Získejte ze svého motoru více

Revoluční zážehový tříválec 1.0 EcoBoost již šestkrát zvítězil v anketě Mezinárodní motor rokuTooltip. K dispozici je ve verzi o výkonu 92 kW (125 k). S motorem zažijete suverénní dynamiku, jakou byste čekali od konvenčního motoru o objemu 1,6 l, ale při mnohem nižší spotřebě paliva a emisích CO2

 

Zcela nový vznětový motor

Ford 1.5 EcoBlue je zcela nový vznětový motor* a nový EcoSport je první model, v němž se objevuje. Tento přeplňovaný čtyřválec s přímým vstřikováním dosahuje výkonu 92 kW (125 k). Přitom je tichý, kultivovaný a velmi hospodárný: 4,6 l/100 km. To odpovídá emisím CO2 na úrovni 119 g/km.

*Dostupné od léta 2018.

New White Ford EcoSport driving

Díky systému Stop‑Start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí světlomety, klimatizaci, rádio nebo systém Ford SYNC.) Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle, popřípadě u vozů s automatem jen sešlápnout pedál plynu. Motor ihned sám naskočí. Automatický systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

New EcoSport Interior Trip Computer

Nejdůležitější provozní informace

Palubní počítač zobrazuje užitečné údaje o ujeté vzdálenosti, spotřebě paliva, rychlosti a teplotě vnějšího vzduchu. Udává také přibližný dojezd na množství paliva zbývající v nádrži.

Motory, které odpovídají přísným normám

Všechny motory dostupné pro Ford EcoSport splňují emisní normu Euro 6. Pro zážehové motory stanovuje norma Euro 6 následující limity škodlivin: 1,0 g/km oxidu uhelnatého, 0,10 g/km uhlovodíku, 0,06 g/km oxidů dusíku a 0,005 g/km pevných částic. *

*Vztahuje se pouze na motory s přímým vstřikováním

New Blue Ford EcoSport driving
Top