Home > Osobní vozy > ECOSPORT > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dynamika a hospodárnost

Oceňovaný zážehový motor 1.0 EcoBoost je dokonalým příkladem toho, jak konstrukce motorů pokročila. Vyznačuje se ideálním spojením výkonu, dynamiky a nízkých emisí. EcoBoost je motor budoucnosti, který můžete mít ve svém voze už dnes.

Získejte ze svého motoru více

Revoluční zážehový tříválec 1.0 EcoBoost již šestkrát zvítězil v anketě Mezinárodní motor rokuTooltip. K dispozici je ve verzi o výkonu 73 kW (100 k) a 92 kW (125 k). S motorem zažijete suverénní dynamiku, jakou byste čekali od konvenčního motoru o objemu 1,6 l, ale při mnohem nižší spotřebě paliva a emisích CO2.

Ford EcoSport EcoBoost Engine of the Year 2017
White Ford EcoSport rear view

Díky systému Stop‑Start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí světlomety, klimatizaci, rádio nebo systém Ford SYNC.) Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle, popřípadě u vozů s automatem jen sešlápnout pedál plynu. Motor ihned sám naskočí. Automatický systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

Rychlé a snadné manuální řazení

Šestistupňová manuální převodovka je dimenzovaná i na vysoké točivé momenty a vyznačuje se hladkým a přesným řazením. Výsledkem je nejen lepší zážitek z jízdy, ale také menší spotřeba paliva a nižší hlučnost.

Ford EcoSport manual gearbox
Ford EcoSport Shift Indicator Dashboard

Úspornější řazení

Indikátor řazení na přístrojovém štítu vám napoví, kdy řadit, abyste dosáhli co nejmenší spotřeby. Je to jednoduchý, ale velmi účinný způsob, jak snížit spotřebu při každé jízdě.

Nejdůležitější provozní informace

Palubní počítač zobrazuje užitečné údaje o ujeté vzdálenosti, spotřebě paliva, rychlosti a teplotě vnějšího vzduchu. Udává také přibližný dojezd na množství paliva zbývající v nádrži.

Ford EcoSport on-board trip computer
Blue Ford EcoSport driving

Motory, které odpovídají přísným normám

Všechny motory dostupné pro Ford EcoSport splňují emisní normu Euro 6.2. Jsou měřeny metodikou WLTP, která testuje spotřeby paliva a emise CO2. Jedná se o reálnější metodiku, která je v souladu s technickými požadavky a specifikacemi evropského nařízení (EU) 2017/1151.

Top