Home > Osobní vozy > NOVÝ EDGE > Výbava > Zážitek z jízdy

Inovativní technologie

Nový Ford Edge je vybaven řadou inovativních technologií nesoucími název ,Ford Co-Pilot360‘. Obsahuje například adaptivní tempomat s inteligentním asistentem rychlosti, funkci Stop&Go a aktivní udržování v jízdním pruhu. Tyto systémy spolu spolupracují tak, aby vám usnadnily a zpříjemnily každou cestu.

Bezstarostné řízení

Ford Co-Pilot360 kombinuje řadu asistenčních technologií, které se společně starají o to, aby byla vaše jízda pohodlnější a příjemnější než kdykoliv dříve. Například adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go automaticky upravuje rychlost podle vozidla jedoucího vpředu. Pokud se provoz zcela zastaví, vůz zastaví také a motor zhasne, aby se znovu spustil a vůz se rozjel, jakmile se silnice uvolní (méně než 3 sekundy od zastavení automaticky, déle než 3 sekundy stisknutím tlačítka řidičem). Systém umí také rozpoznávat dopravní značky a regulovat rychlost jízdy podle nich. Aktivní udržování v jízdním pruhu může rovněž poskytovat asistenci během řízení. Sleduje totiž vodorovné dopravní značení a pomáhá vám setrvat uprostřed jízdního pruhu.

Snadné ovládání vozu

Adaptivní řízení usnadňuje jízdu za všech okolností. V nižších rychlostech, třeba při manévrování na parkovišti, stačí k otočení kol do plného rejdu méně otáček volantu. Při vyšších rychlostech je řízení pohotovější a přesnější. Aktivace sportovního režimu usnadní řízení v zatáčkách, takže jízda po klikatých cestách bude zábavnější.

Ford Edge interior with Adaptive Steering

Jistota v nepředvídatelných situacích

Inteligentní pohon všech kol (AWD) dokáže měnit rozdělení hnací síly podle toho, zda zrovna jedete po mokrém, suchém nebo namrzlém povrchu nebo jestli zrovna potřebujete hodně zrychlit. Podle momentální potřeby dokáže rozdělovat hnací sílu na přední, nebo v různých poměrech na přední + zadní kola. Výsledkem je výjimečná ovladatelnost a také nižší spotřeba, protože systém připojuje zadní kola jen v případě potřeby.

Ford Edge in the mountains with snow and people
Ford Edge driving in country with trees next to road

Pokročilý systém, který vám pomůže zůstat v jízdním pruhu

Asistent pro jízdu v pruzích pomocí kamery sleduje, zda nevědomky nevyjíždíte z jízdního pruhu. Pokud ano, vyvine slabý tlak požadovaným směrem, aby vám pomohl vrátit se zpět do správného pruhu. Najedete-li již kolem na dělicí čáru nebo na krajnici, upozorní vás systém vizuálním upozorněním a vibracemi volantu. Tento systém se automaticky vypne při rychlosti pod 64 km/h. Lze jej také deaktivovat manuálně.

Top