Konfigurátor Testovací jízda Prodejci a servis Objednat servis Ask Ford
Home > Osobní vozy > EXPLORER > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Chytré bezpečnostní technologie

Ford Explorer  využívá řady pokročilých technologií, které maximálně zvyšují bezpečnost vaši, vašich spolujezdců i všech ostatních účastníků silničního provozu. Systémy jako Pre-Collision Assist s detekcí chodců a ochrana před převrácením aktivně pomáhají předcházet nehodám. Zatímco ostatní, jako je brzdění po nárazu, mohou snížit závažnost nehody.

Ford Explorer with trailer parked near lake

Aby přívěs zůstal bezpečně ve stopě

Ford Explorer je také vybaven systémem stabilizace náklonu přívěsu, díky kterému je tažení bezpečnější. Pokud technologie rozpozná počínající rozkývání přívěsu, automaticky sníží rychlost. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním tlaku v brzdové soustavě, aby bylo tažení kontrolovanější.

Systém, který pomáhá chránit chodce

Předkolizní asistent s detekcí chodců sleduje prostor před vozem prostřednictvím radaru a kamery. Zaznamená-li riziko střetu s jiným vozidlem nebo chodcem, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil. 

Ford Explorer trailing another car with pre collision assist engaged
Seat belt reminder icon

Připomínka, abyste zůstali připoutaní

Užitečný displej ukazuje, která obsazená sedadla nemají zapnuté bezpečnostní pásy, takže můžete snadno zkontrolovat, zda jsou všichni pasažéři připoutáni. Všechny bezpečnostní pásy také obsahují předpínače a omezovače tahu, které pomáhají zlepšit bezpečnost v případě srážky.

Lepší zabezpečení díky obvodovému alarmu

Bezpečnostní systém vozu Ford Explorer je tvořen obvodovým alarmem a dvojitým zamykáním. V případě násilného vniknutí nebo pohybu uvnitř zamčeného vozidla se rozezní hlasitý alarm - tento alarm se rezezní i v případě nechtěného pohybu přívěsu. Pokud dojde k některému z dříve zmíněného, aplikace FordPass vás upozorní na problém, mimo jiné funkce SecuriAlert dokáže rozpoznat jakýkoliv pokus o krádež vozidla, dokonce i pokud se jedná o vniknutí pomocí kradeného či duplikovaného klíče a upozorní vás.

Ford Explorer with circles around it symbolising alarm
Ford Explorer detail of an alloy wheel and a tyre

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém detekce poklesu tlaku v pneumatikách vás rozsvícením kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne tlak v důsledku defektu. Notifikace v případě defektu pneumatiky, stavu oleje a další dostanete i z aplikace FordPass.

Dbá i na bezpečí dětí

Explorer je zkonstruován tak, aby zajistil bezpečí dětských pasažérů při každé jízdě. Je vybaven úchyty ISOFIX, takže můžete do vozu snadno namontovat dvě dětské sedačky.

Ford Edge interior with ISOFIX seats
Euro NPAP logo

Pětihvězdičková bezpečnost

O schopnosti ochránit vás i vaše spolucestující svědčí pět hvězdiček, které vozu udělila organizace Euro NCAP.

Top