Home > Osobní vozy > FOCUS ST > Features > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Focus ST je vybaven technologiemi, které chrání vás, vaše cestující i ostatní účastníky provozu. Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Zaznamená-li ztrátu trakce, může automaticky aktivovat jednotlivé brzdy k udržení stability. Větší brzdové komponenty zajišťují lepší brzdný účinek. K dispozici je také funkce Pre-Collision Assist s detekcí chodců a cyklistů, která vás upozorní na potenciální překážky na vozovce a v případě potřeby může i aktivovat brzdy.

Blue Ford Focus ST driving on wet surface

Přesvědčivý brzdný výkon

Oproti ostatním verzím vozu Focus je Focus ST vybaven vylepšeným brzdovým systémem, včetně dvoupístových předních třmenů a větších komponentů předních a zadních kotoučů. Brzdný účinek Focusu ST byl testován na stejné náročné limity jako supersport Ford GT. Brzdy jsou téměř čtyřikrát odolnější vůči slábnutí účinnosti oproti předchozí generaci ST.

Malá, praktická, šetřící místem

Elektronická parkovací brzda nabízí více místa v kabině, snadno se používá a nevyžaduje pravidelnou údržbu. Brzdu aktivujete jednoduchých stiskem tlačítka na středové konzoli.

Blue Ford Focus ST parked on wet surface
Red Ford Focus demonstrating pre-collision assist

Systém, který pomáhá chránit chodce i cyklisty

Pre-Collision Assist s detekcí chodců a cyklistů sleduje prostor před vozem prostřednictvím radaru a kamery. Zaznamená-li riziko střetu s jiným vozidlem, chodcem nebo cyklistou, upozorní vás na to vizuálně i zvukově. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil.

Top