Home > Osobní vozy > FOCUS ST > Features > Zážitek z jízdy

Zážitek z jízdy

Focus ST nabízí maximální zážitek z jízdy. Díky volitelným jízdním režimům Normal, Kluzký povrch, Sport a Závodní trať můžete Focus ST plynule měnit z pohodlného cestovního vozu na vzrušující sportovní vůz. Přesně naladěný elektronicky nastavitelný adaptivní podvozek neustále upravuje nastavení odpružení, aby byla zajištěna vynikající kvalita jízdy a jízdní dynamika za všech okolností. Toto je Focus, který je vytvořen pro silnici a zrozen pro závodní trať.

Ford Focus ST interior drive selector close up

Charakter vozu můžete měnit podle situace

Focus ST nabízí čtyři přepínatelné jízdní režimy: Kluzký povrch, Normal, Sport a Závodní traťTooltip. Každý režim jemně upravuje jízdní vlastnosti vozu mapováním plynového pedálu a motoru, odezvy řízení a brzd. Díky kombinaci s elektronicky řízeným samosvorným diferenciálem (eLSD), elektronickým stabilizačním systémem a sportovně naladěným podvozkem je dosaženo optimálních jízdních vlastností, a to jak při dlouhých cestách po dálnici, tak při adrenalinové sportovní jízdě na závodním okruhu.

Vynikající jízdní vlastnosti

Focus ST nabízí elektronicky řízený adaptivní podvozekTooltip. Tento inteligentní systém nepřetržitě monitoruje odpružení vozidla. Poté se automaticky přizpůsobuje danému povrchu a upraví odezvu tlumičů tak, aby poskytovaly větší pohodlí a vynikající jízdní dynamiku. 

U benzínové varianty se sadou na přání Performance je adaptivní podvozek nastavitelnýTooltip. Odezvu tlumičů lze individuálně optimalizovat zvolením požadovaného jízdního režimu. 

Blue Ford Focus ST front view in motion
Ford Focus ST launch control dashboard close up

Rychlejší starty z místa

Focus ST disponuje funkcí optimálního rozjetí Launch Control, která umožňuje opakovatelné a ostré starty z místaTooltip. Po její aktivaci stačí sešlápnout plyn naplno a prudce uvolnit spojku. Vůz se postará o regulaci otáček motoru tak, aby se rozjel co nejrychleji.

Top