Home > Osobní vozy > NOVÝ FOCUS > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dynamika, kterou chcete, hospodárnost, kterou potřebujete

Zcela nový Focus nabízí paletu výkonných a mimořádně úsporných motorů, které lze kombinovat se šestistupňovou manuální nebo osmistupňovou automatickou převodovkou s otočným voličem. Karoserie je navíc tvarovaná tak, aby vedle atletického vzhledu měla dobré aerodynamické vlastnosti, které pomáhají dále snižovat spotřebu paliva.

Ford Focus 8-Speed automatic transmission with Rotary gear shifter

Propracovaná 8stupňová automatická převodovka s otočným voličem

Zcela nový Focus je prvním modelem Ford, který je vybaven touto novou pokročilou automatickou převodovkou. Nová převodovka byla od základu vyvinuta tak, aby zvyšovala zážitek z jízdy a zajišťovala maximální dynamiku. Nabízí hladké řazení a lepší akceleraci. Tradiční řadicí páku jsme nahradili otočným voličem ve středové konzoli. Interiér je tak na pohled čistší a modernější. Navíc je zde jedna nová užitečná funkce: při parkování se řadič automaticky přepne do parkovacího režimu. Automatická převodovka navíc umožňuje využívat nově dostupné technologie, jako je aktivní parkovací asistent, díky kterému vůz zaparkuje bez použití plynového nebo brzdového pedálu nebo funkci Stop&Go a aktivní udržování v jízdním pruhu.

Získejte ze svého motoru maximum

Nové a vylepšené benzínové motory EcoBoost o objemu 1.0 a 1.5 litru byly navržené tak, aby dodávaly výkon, který byste očekávali od mnohem objemnějších motorů. Technologie Ford EcoBoost zajišťuje hladkou, pružnou a suverénní dynamiku. Hospodárnost motorů zvyšuje nová funkce deaktivace válce. Jeden válec je automaticky vyřazen, když není zapotřebí vysoký točivý moment, například při jízdě po dálnici. Jakmile je zapotřebí zvýšit točivý moment, válec se opět uvede v činnost, abyste získali potřebný výkon.

Ford Focus EcoBoost engine

Nový standard vznětových motorů

Vznětové motory EcoBlue o objemu 1.5 a 2.0 litru jsou velmi pokročilé přeplňované jednotky s měřitelným vylepšením efektivity, výkonu a kultivovanosti. Oba nové motory zvyšují úsporu paliva, lépe reagují a také jsou tišší než jejich předchůdci.

Top