Home > Osobní vozy > FOCUS > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dynamika, kterou chcete, hospodárnost, kterou potřebujete

Kromě výkonných a úsporných zážehových i vznětových motorů je nyní Ford Focus k dispozici také ve verzi EcoBoost mHEV. Tato mild-hybridní technologie zvyšuje výkon, maximalizuje hospodárnost a minimalizuje emise. Exteriér vozu má sportovní tvar s vynikající aerodynamikou, což ještě více podporuje skvělé jízdní vlastnosti.

Hospodárnost
mild-hybridu

Motor EcoBoost Mild-hybrid (mHEV) využívá malý přídavný startér-generátor napájený 48V akumulátorem. Vůz tedy neumožňuje jízdu čistě na elektrický pohon, nicméně elektrický motor v případě potřeby poskytuje podporu zážehovému motoru. Energie získaná při rekuperačním brzdění, která by jinak zůstala nevyužita, dobíjí akumulátor, je ukládána a pomáhá tak snížit spotřebu i emise. Vůz navíc není třeba připojovat k externímu zdroji napájení.

Propracovaná 8stupňová automatická převodovka s otočným voličem

Automatická převodovka byla od základu vyvinuta tak, aby zvyšovala zážitek z jízdy a zajišťovala maximální úsporu paliva i jízdní dynamiku vozu. Nabízí hladké řazení a lepší akceleraci. Tradiční řadicí páku jsme nahradili otočným voličem rychlostních režimů ve středové konzoli. Interiér je tak uspořádán mnohem přehledněji a moderněji. Navíc je zde další užitečná funkce: když zaparkujete svůj vůz, volič se automaticky přepne do parkovacího režimu. Automatická převodovka navíc umožňuje využívat další  technologie, jako je aktivní parkovací asistent, díky kterému vůz zaparkuje bez použití plynového nebo brzdového pedálu nebo funkci Stop&Go a aktivní udržování v jízdním pruhu.

Ford Focus 8-Speed automatic transmission with Rotary gear shifter
Ford Focus EcoBoost engine

Získejte ze svého motoru maximum

Vylepšené tříválcové benzínové motory EcoBoost o objemu 1,0 a 1,5 litru byly navrženy tak, aby dodávaly výkon, který byste očekávali od mnohem objemnějších motorů. Technologie Ford EcoBoost zajišťuje hladkou, pružnou a suverénní dynamiku. Hospodárnost obou motorů zvyšuje funkce deaktivace válce. Jeden válec je automaticky deaktivován, když není zapotřebí vysoký točivý moment, například při jízdě po dálnici. Jakmile je zapotřebí zvýšit točivý moment, válec se opět uvede v činnost, abyste získali potřebný výkon.

Vznětové motory EcoBlue

Vznětové motory Ford EcoBlue o objemu 1,5 a 2,0 litru jsou velmi pokročilé přeplňované jednotky s měřitelným zvýšením efektivity, výkonu a kultivovanosti. Oba nové motory zvyšují úsporu paliva, lépe reagují a také jsou tišší než jejich předchůdci. Vznětové motory 2.0 EcoBlue využívají AdBlue®, což je kapalina na bázi močoviny a vody, která rozkládá oxidy dusíku ve výfukových plynech na dusík a vodu. Filtr pevných částic pak zachytí více než 99 procent všech prachových částic ve výfukových plynech.

Ford Focus Diesel engines
Ford Focus 6-speed manual transmission

Šestistupňová manuální převodovka

Šestistupňová manuální převodovka ve Fordu Focus byla optimalizována tak, aby bylo řazení snazší, přesnější a tišší. Byla speciálně navržena s cílem zvýšit jízdní dynamiku, snížit spotřebu paliva a zvýšit požitek z jízdy.

Inteligentní systém, který vám pomůže řídit efektivněji

Inovativní systém Eco Coach neustále vyhodnocuje účinky vašeho jízdního chování na spotřebu paliva. Systém analyzuje rychlost, frekvenci řazení, brzdění a počet krátkých a dlouhých cest. Inteligentní software vám pak doporučuje, jak snížit spotřebu. Po každé cestě systém zhodnotí vaši jízdu a umožní vám ji porovnat s těmi předešlými.

Ford Focus eco mode display detail
Top