Home > Osobní vozy > FOCUS > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dynamika, kterou chcete, hospodárnost, kterou potřebujete

Focus nabízí paletu výkonných a mimořádně úsporných motorů, které lze kombinovat se šestistupňovou manuální nebo osmistupňovou automatickou převodovkou s otočným voličem. Karoserie je navíc tvarovaná tak, aby vedle atletického vzhledu měla dobré aerodynamické vlastnosti, které pomáhají dále snižovat spotřebu paliva.

Ford Focus 8-Speed automatic transmission with Rotary gear shifter

Propracovaná 8stupňová automatická převodovka s otočným voličem

Focus je prvním modelem Ford, který je vybaven touto novou pokročilou automatickou převodovkou. Nová převodovka byla od základu vyvinuta tak, aby zvyšovala zážitek z jízdy a zajišťovala maximální úsporu paliva i jízdní dynamiku vozu. Nabízí hladké řazení a lepší akceleraci. Tradiční řadicí páku jsme nahradili otočným voličem rychlostních režimů ve středové konzoli. Interiér je tak uspořádán mnohem přehledněji a moderněji. Navíc je zde další užitečná funkce: když zaparkujete svůj vůz, volič se automaticky přepne do parkovacího režimu. Automatická převodovka navíc umožňuje využívat nově dostupné technologie, jako je aktivní parkovací asistent, díky kterému vůz zaparkuje bez použití plynového nebo brzdového pedálu nebo funkci Stop&Go a aktivní udržování v jízdním pruhu.

Získejte ze svého motoru maximum

Nové a vylepšené tříválcové benzínové motory EcoBoost o objemu 1,0 a 1,5 litru byly navrženy tak, aby dodávaly výkon, který byste očekávali od mnohem objemnějších motorů. Technologie Ford EcoBoost zajišťuje hladkou, pružnou a suverénní dynamiku. Hospodárnost obou motorů zvyšuje nová funkce deaktivace válce. Jeden válec je automaticky deaktivován, když není zapotřebí vysoký točivý moment, například při jízdě po dálnici. Jakmile je zapotřebí zvýšit točivý moment, válec se opět uvede v činnost, abyste získali potřebný výkon.

Ford Focus EcoBoost engine
Ford Focus Diesel engines

Nový standard vznětových motorů

Vznětové motory Ford EcoBlue o objemu 1,5 a 2,0 litru jsou velmi pokročilé přeplňované jednotky s měřitelným zvýšením efektivity, výkonu a kultivovanosti. Oba nové motory zvyšují úsporu paliva, lépe reagují a také jsou tišší než jejich předchůdci. Vznětové motory 2.0 EcoBlue využívají AdBlue®, což je kapalina na bázi močoviny a vody, která rozkládá oxidy dusíku ve výfukových plynech na dusík a vodu. Filtr pevných částic pak zachytí více než 99 procent všech prachových částic ve výfukových plynech.

Šestistupňová manuální převodovka

Šestistupňová manuální převodovka ve Fordu Focus byla optimalizována tak, aby bylo řazení snazší, přesnější a tišší. Byla speciálně navržena s cílem zvýšit jízdní dynamiku, snížit spotřebu paliva a zvýšit požitek z jízdy.

Ford Focus 6-speed manual transmission
Ford Focus eco mode display detail

Inteligentní systém, který vám pomůže řídit efektivněji

Inovativní systém Ford Eco Mode neustále vyhodnocuje účinky vašeho jízdního chování na spotřebu paliva. Systém analyzuje rychlost, frekvenci řazení, brzdění a počet krátkých a dlouhých cest. Inteligentní software vám pak doporučuje, jak snížit spotřebu. Po každé cestě systém zhodnotí vaši jízdu a umožní vám ji porovnat s těmi předešlými.

Top