Home > Osobní vozy > NOVÝ FOCUS > Výbava > Pohodlí a praktičnost

V pohodlí a v kontaktu se světem

Čisté linie, přehledné uspořádání a vytříbený vzhled. Interiér nového Focusu je ještě komfortnější, prostornější a stylovější než dříve. A je také propojenější s digitálním světem. SYNC 3 s hlasovým ovládáním v českém jazyce umožňuje bezpečně obsluhovat telefon, zábavní funkce nebo navigaci. Díky rozhraní Applink a funkcím Apple CarPlay a Android Auto navíc můžete ovládat některé vaše oblíbené aplikace.

Ford Focus B&O PLAY

Vaše oblíbená hudba v dokonale věrném podání

Bez ohledu na váš hudební vkus si každá skladba zaslouží znít přesně tak, jak to její interpret zamýšlel. A to je přesně to, co můžete očekávat od zcela nového Focusu. Jak je to možné? Protože si ji lze objednat s B&O PLAY. Tento prémiový audio systém o výkonu 675 W je tvořen 10 reproduktory, wooferem a subwooferem. Vyznačuje se plným a silným zvukem. Akustičtí specialisté B&O PLAY navrhli, vyvinuli a naladili tuto pokročilou technologii speciálně pro nový Focus. Vychutnejte si tedy oblíbené kapely a písničky v pohodlí kabiny vašeho vozu, který se přemění v malý koncertní sál.

Užijte si slunce

Focus nabízí i panoramatickou střechu, díky níž do vozu proudí přirozené denní světlo, které vytváří příjemnou a vzdušnou atmosféru. Přední polovina je elektricky ovládaná, automatizovaná a může se otevřít směrem vzad. K dispozici je také stahovatelná sluneční clona po celé délce panoramatické střechy. Díky ní se můžete nadýchat čerstvého vzduchu a být při tom chráněni před příliš prudkým sluncem.

Ford Focus panoramic roof
Ford Focus hands-free tailgate

Bezdotykové ovládání pátých dveří usnadňuje jejich otevírání i zavírání.

Pokud máte plné ruce a váš Focus kombi zaznamená přítomnost vašeho klíče KeyFree, stačí naznačit pohyb odpovídající kopnutí v oblasti pod středem zadního nárazníku. Bezdotykově ovládané páté dveře se tím otevřou nebo zavřou bez jediného dotyku.

Nabíjení za jízdy

Interiér Focusu byl navržen s ohledem na maximální prostor a praktičnost. Například multimediální přihrádka před řadicí pákou pohodlně pojme i ty největší smartphony. Pro kompatibilní telefonyWireless charging je rovněž k dispozici bezdrátové nabíjení, takže není problém mít dané zařízení vždy připravené k použití. 

Ford Focus wireless charging
Ford SYNC 3 with Voice Control and Touchscreen

Díky SYNC 3 nemusíte spustit ruce z volantu

Systém SYNC 3 je prvotřídní systém, díky kterému můžete být neustále připojeni, ovládat telefon, hudební přehrávač a navigaci intuitivními hlasovými pokyny. Dokonce stačí jen říct „mám hlad“, a systém zobrazí seznam restaurací v okolí. Umí také číst nahlas textové zprávy (podporováno pouze některými typy mobilních telefonů). Dotyková obrazovka podporuje vícedotyková gesta, lze tedy prsty přejíždět, ale i oddalovat a přibližovat obraz. K systému SYNC 3 lze snadno připojit zařízení s Apple CarPlay i Android Auto. Přístup k mobilním aplikacím zajišťuje rozhraní Applink.

Top