Home > Osobní vozy > NOVÝ FOCUS > Výbava > Zážitek z jízdy

Praktické technologie

Zcela nový Focus byl navržen tak, aby vám usnadnil každý den. Tento zcela nový model je nabitý pokročilými technologiemi nesoucími název "Ford Co-Pilot360" - obsahuje například adaptivní tempomat s inteligentním asistentem rychlosti a funkcí Stop & Go, aktivní udržování v jízdním pruhu nebo zdokonalený aktivní parkovací asistent. Společně tyto inteligentní technologie dokáží ovládat akceleraci, brzdění a dokonce i řízení. Jsou to technologie tak užitečné, že se budete divit, jak jste se bez nich mohli dosud obejít.

Ford Focus Ford Co-Pilot 360

Bezstarostné řízení

Zcela nový Ford Focus kombinuje řadu technologií, které se společně starají o to, aby byla vaše jízda pohodlnější a příjemnější než kdykoliv dříve. Například adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go automaticky upravuje rychlost podle vozidla jedoucího před vámi. Pokud se provoz zcela zastaví, motor vozu zhasne a znovu se spustí, jakmile je silnice volná. Systém umí také rozpoznávat dopravní značky a regulovat rychlost jízdy podle nich. Aktivní udržování v jízdním pruhu může rovněž poskytovat asistenci během řízení tak, že sleduje vodorovné dopravní značení a pomáhá vám setrvat uprostřed jízdního pruhu. Tyto technologie jsou dostupné s automatickou převodovkou e-shifter.

Parkování a vyjíždění z parkovacích míst bez stresu

Aktivní parkovací asistent váš vůz nejen navede do volného parkovacího místa, ale ovládá také rychlost, řazení a brzdy. S touto technologií, která je k dispozici u modelů Focus s automatickou převodovkou, zaparkujete bez sebemenších problémů. Po aktivaci stačí vybrat, na které straně vozovky chcete zaparkovat, a zda chcete parkovat podélně nebo příčně. Pak už jen stisknete tlačítko a vše ostatní za vás udělá automobil.

Ford Focus Active Park Assist
Ford Focus dynamic LED headlights

Světlomety, které vám posvítí i do zatáčky

Adaptivní LED světlomety s funkcí prediktivního svícení se vyznačují precizním a jasným světelným kuželem, který se automaticky přizpůsobuje aktuální podmínkám. Systém neoslňujících dálkových světel navíc reguluje tvar osvětlené plochy tak, abyste viděli co nejlépe, ale neoslňovali přitom ostatní. LED světlomety s pomocí kamery dokáží rozpoznávat dopravní značky Kruhový objezd a Stůj, dej přednost v jízdě, identifikují vodorovné dopravní značení a přisvítí do zatáčky dříve, než řidič otočí volantem.

Jízdní vlastnosti, které vám sednou

Jízdní vlastnosti vozu si můžete upravit podle svého stylu nastavením citlivosti plynového pedálu, řízení a dokonce i chování převodovky během řazení. Můžete si vybrat z jízdních režimů Normal, Sport a Eco.

Ford Focus selectable drive mode
Ford Focus Electronic Handbrake

Malá, praktická, šetřící místem

Elektronická parkovací brzda je jednoduchým doplňkem, který nabízí překvapivé výhody. Například máte díky ní více místa v kabině, snadno se používá a nevyžaduje pravidelnou údržbu. Brzdu aktivujete jednoduchým stiskem tlačítka na středové konzoli.

Důležité informace bez mrknutí oka

Head-up displej promítá důležité informace z palubní desky přímo do vašeho zorného pole, takže jste stále informováni, aniž byste museli spouštět zrak z vozovky. Informace na barevném displeji si rovněž můžete upravit podle vlastních preferencí.

Ford Focus Heads-up display
Ford Focus Traffic Sign Recognition

Všimne si dopravních značek, které jste mohli přehlédnout

Systém rozpoznávání dopravních značek zaznamená značky umístěné vedle vozovky nebo nad ní i stálé nebo dočasné dopravní značení. Na displeji palubního počítače se rovněž zobrazují ikony maximální povolené rychlosti a zákazu předjíždění, které vás upozorňují na změny těchto omezení.

Top