Home > Osobní vozy > S-MAX > Výbava > Bezpečnost a ochrana

Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost pasažérů je vždy na prvním místě. Můžete se spolehnout na řadu asistentů a systémů, které neustále chrání jak cestující, tak samotný vůz

Whte Ford S-MAX in motion in the city

Silnější zpomalení při prudkém brzdění

Elektronický brzdový asistent pomáhá vozu dosáhnout maximální účinnosti brzd v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESC sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě.

Zůstaňte za všech okolností pány situace

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Jakmile zaznamená jakoukoliv odchylku od zvolené jízdní dráhy jako např. počátek smyku, automaticky upraví vaši pozici na vozovce a pomůže vám dostat vůz zpět pod kontrolu.

Ford S-MAX in motion on the road in sunset
Red Ford S-MAX detail on the front right wheel

Rychlejší zastavení na kratší vzdálenosti

Při prudkém brzdění systém ESC automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě. Brzdové destičky se těsně přimknou ke kotoučům, takže vůz začne brzdit bez prodlevy. Funkce označovaná jako preventivní zvýšení tlaku v brzdové soustavě může zkrátit brzdnou dráhu vozu.

Vyspělá soustava airbagů

Obsahuje čelní a boční airbagy vpředu. Na přání lze dodat rovněž boční airbagy pro vnější sedadla ve druhé řadě.

Red Ford S-MAX from bird's perspective showing the interior
Silver Ford S-MAX with alarm lines

Zloději nedostanou šanci

Vyspělý alarm se automaticky uvede do režimu ostrahy při dvojitém uzamknutí vozu. Pokud senzory zaznamenají pohyb uvnitř nebo dojde k pokusu o násilné vniknutí, popřípadě odtažení vozu, rozezní se silná siréna.

Top