JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Zadejte dotaz, hledané slovo
Home > Osobní vozy > S-MAX > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Rodinný vůz Ford S-MAX je bezpečné vozidlo, jehož součástí je pokročilý inteligentní systém bezpečnostních prvků a technologií, které vám pomohou udržet váš vůz pod kontrolou. K těmto prvkům patří například elektronický brzdový asistent, elektronický stabilizační systém nebo úchyty ISOFIX pro všechna sedadla druhé řady.

Whte Ford S-MAX in motion in the city

Silnější zpomalení při prudkém brzdění

Elektronický brzdový asistent pomáhá vozu dosáhnout maximální účinnosti brzd v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESC sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě.

Pomáhá udržet vůz pod kontrolou

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Zaznamená-li systém počínající ztrátu přilnavosti, automaticky cíleně brzdí jednotlivá kola, aby vozidlo obnovilo směrovou stabilitu a dostalo se pod kontrolu.

Modrý Ford S-MAX jedoucí po pobřežní silnici
Detail na přední masku chladiče

Rychlejší zastavení na kratší vzdálenosti

Při prudkém brzdění systém ESC automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě. Brzdové destičky se těsně přimknou ke kotoučům, takže vůz začne brzdit bez prodlevy. Funkce označovaná jako preventivní zvýšení tlaku v brzdové soustavě může zkrátit brzdnou dráhu vozu.

Vyspělá soustava airbagů

Obsahuje 9 airbagů - přední a boční pro řidiče a spolujezdce, stropní airbagy pro všechny řady sedadel a také boční airbag pro cestující na krajích ve 2. řadě sedadel. Navíc také kolenní airbag řidiče.

Red Ford S-MAX from bird's perspective showing the interior
Modrý Ford S-MAX s načrtlými alarmovými kruhy na zemi kolem auta

Chrání vůz S-MAX proti zlodějům

Bezpečnostní systém vozu Ford S-MAX je tvořen obvodovým alarmem a dvojitým zamykáním. V případě násilného vniknutí nebo pohybu uvnitř zamčeného vozidla se rozezní hlasitý alarm - tento alarm se rozezní i v případě nechtěného pohybu přívěsu. Pokud dojde k některému z dříve zmíněného, aplikace FordPass vás na danou skutečnost upozorní.

Top