Home > Osobní vozy > S-MAX > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost pasažérů je vždy na prvním místě. Můžete se spolehnout na řadu asistentů a systémů, které neustále chrání jak cestující, tak samotný vůz

Whte Ford S-MAX in motion in the city

Silnější zpomalení při prudkém brzdění

Elektronický brzdový asistent pomáhá vozu dosáhnout maximální účinnosti brzd v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESC sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě.

Pomáhá udržet vůz pod kontrolou

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Zaznamená-li systém počínající ztrátu přilnavosti, automaticky cíleně brzdí jednotlivá kola, aby vozidlo obnovilo směrovou stabilitu a dostalo se pod kontrolu.

Modrý Ford S-MAX jedoucí po pobřežní silnici
Detail na přední masku chladiče

Rychlejší zastavení na kratší vzdálenosti

Při prudkém brzdění systém ESC automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě. Brzdové destičky se těsně přimknou ke kotoučům, takže vůz začne brzdit bez prodlevy. Funkce označovaná jako preventivní zvýšení tlaku v brzdové soustavě může zkrátit brzdnou dráhu vozu.

Vyspělá soustava airbagů

Obsahuje 9 airbagů - přední a boční pro řidiče a spolujezdce, stropní airbagy pro všechny řady sedadel a také boční airbag pro cestující na krajích ve 2. řadě sedadel. Navíc také kolenní airbag řidiče.

Red Ford S-MAX from bird's perspective showing the interior
Modrý Ford S-MAX s načrtlými alarmovými kruhy na zemi kolem auta

Zloději nedostanou šanci

Vyspělý alarm se automaticky uvede do režimu ostrahy při dvojitém uzamknutí vozu. Pokud senzory zaznamenají pohyb uvnitř nebo dojde k pokusu o násilné vniknutí, popřípadě odtažení vozu, rozezní se silná siréna.

Top