Home > Osobní vozy > S-MAX > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dynamika a hospodárnost

Už se nemusíte rozhodovat mezi hospodárným a dynamickým vozem. Inovativní technologie Fordu S-MAX, jako je například systém Auto Stop/Start, vám poskytnou obojí.

Ford EcoBoost engine

Motory Ford EcoBoost: dynamika i hospodárnost bez kompromisů

Oba zážehové motory Ford EcoBoost se vyznačují kombinací přímého vstřikování paliva a přeplňování turbodmychadlem. Díky tomu dosahují vynikajícího výkonu i spotřeby: 

Zážehový motor 1.5 Ford EcoBoost je nejnovějším členem revoluční řady Ford EcoBoost. Vznikl promyšleným zmenšením motoru 1.6 Ford EcoBoost. Má nižší emise a spotřebu paliva jen 7,5 l/100 km (kombinovaná), přitom však dosahuje výkonu 121 kW (165k).

 

Nepřekonatelný výkon

Řada motorů EcoBlue o objemu 2.0 litru zajišťuje lepší výkon i točivý moment. Přínosy těchto pokročilých pohonných jednotek jsou umocněny řadou inteligentních a úsporných technologií. Všechny dostupné motory splňují požadovanou emisní normu Euro 6.2. s využitím systému katalitické redukce vyžadující vystřikování kapaliny AdBlue®

Ford All-New 2.0L TDCi engine
Ford S-MAX 6-Speed Manual Gearbox detail

Síla volby

S Fordem S-MAX si můžete vybrat ze dvou druhů převodovek. Šestistupňová manuální převodovka má vysoký točivý moment a zajišťuje hladké a přesné řazení. Osmistupňová automatická převodovka má rovněž vysoký točivý moment a poskytuje maximální výkon a účinnost. K dispozici je také pohon všech kol.

Ford S-MAX Advanced Multi-Link Rear Suspension

Vynikající ovladatelnost i komfort díky vyspělému podvozku

Nové víceprvkové zavěšení zadních kol v kombinaci se zdokonalenými vzpěrami MacPherson vpředu zajišťuje přesné vedení kol, vysoký komfort odpružení a precizní ovládání vozu.

Top