Home > Osobní vozy > S-MAX > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dynamika a hospodárnost

Už se nemusíte rozhodovat mezi hospodárným a dynamickým vozem. Inovativní technologie Fordu S-MAX, jako je například systém Auto Stop/Start, vám poskytnou obojí.

Ford EcoBoost engine

Motory Ford EcoBoost: dynamika i hospodárnost bez kompromisů

Oba zážehové motory Ford EcoBoost se vyznačují kombinací přímého vstřikování paliva a přeplňování turbodmychadlem. Díky tomu dosahují vynikajícího výkonu i spotřeby: 

Zážehový motor 1.5 Ford EcoBoost je nejnovějším členem revoluční řady Ford EcoBoost. Vznikl promyšleným zmenšením motoru 1.6 Ford EcoBoost. Má nižší emise a spotřebu paliva jen 6,5 l/100 km (kombinovaná), přitom však dosahuje výkonu 118 kW (160k).

 

Vznětové motory

Dáváte přednost naftě? Zcela nový, technicky vyspělý motor 2.0 TDCi je k dispozici ve třech úrovních výkonu: 88 kW (120 k), 110 kW (150 k) a 132 kW (180 k). Všechny využívají nejmodernější technologie, které zvyšují výkon a točivý moment, zároveň však snižují spotřebu i emise. Pokles emisí CO2 činí až 7%.

Ford All-New 2.0L TDCi engine
Ford S-MAX 6-Speed Manual Gearbox detail

Možnost volby

Ford S-MAX dává na výběr hned tři různé převodovky. Šestistupňová manuální převodovka je dimenzovaná i na vysoké točivé momenty a vyznačuje se hladkým, přesným řazením. Rovněž šestistupňová samočinná převodovka umožňuje přenášet vysoký točivý moment. Její algoritmy jsou pečlivě naladěné s ohledem na maximální dynamiku a zároveň hospodárnost. K dispozici je rovněž pohon všech kol a šestistupňová převodovka Ford PowerShift.

Ford S-MAX Advanced Multi-Link Rear Suspension

Vynikající ovladatelnost i komfort díky vyspělému podvozku

Nové víceprvkové zavěšení zadních kol v kombinaci se zdokonalenými vzpěrami MacPherson vpředu zajišťuje přesné vedení kol, vysoký komfort odpružení a precizní ovládání vozu.

Top