JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Zadejte dotaz, hledané slovo
Home > Osobní vozy > S-MAX > Výbava > Zážitek z jízdy

Zážitek z jízdy

Ať již jedete ve městě či na dálnici, díky inteligentním technologiím vám Ford S-MAX zajistí pohodlí za jakékoliv situace. Řada chytrých technologií a funkcí vám pomůže při jakémkoliv manévru, pomůže udržet přednastavenou rychlost, zaparkovat nebo sledovat vozy v mrtvém úhlu.

Více jistoty při rozjíždění v kopci

Asistent rozjezdu do svahu (HSA) dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

White Ford S-MAX driving up hill
Zadní pohled na stříbrný Ford S-MAX s grafickým znázorněním adaptivní kontroly řízení

Ulehčí jízdu v hustém provozu 

Inteligentní adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go umožňuje nastavit cestovní rychlost i odstup od vozidla jedoucího před vámi. Když systém zjistí, že provoz zpomaluje a podmínky neumožňují pokračovat nastavenou rychlostí, zachová přednastavenou vzdálenost. Pokud provoz ještě víc zhoustne, dokáže i sám zastavit. Jakmile se silnice uvolní, systém automaticky zrychlí na nastavenou rychlost. Díky tomu se skvěle osvědčí například v nepřehledném městském provozu, kde je třeba neustále zastavovat a znovu se rozjíždět.

Pomůže vám dodržovat rychlost

Inteligentní omezovač rychlosti spolupracuje s rozpoznáváním dopravních značek, abyste se mohli soustředit na sledování provozu. Po aktivaci systém zjišťuje místní rychlostní limit a automaticky podle toho upravuje maximální rychlost jízdy.

Zadní pohled na modrý Ford S-MAX projíždějící kolem značky s rychlostním omezením
Detail na přední LED světlomety

Světlomety, které vám posvítí i do zatáčky

Adaptivní světlomety s technologií Dynamic LED i světlomety pro denní svícení se vyznačují precizním a jasným světelným kuželem, který se automaticky přizpůsobuje aktuálním podmínkám. Systém automatických dálkových světel navíc reguluje tvar osvětlené plochy tak, abyste viděli co nejlépe, ale neoslňovali přitom ostatní. Nový systém zároveň sleduje vozovku a pomáhá vám lépe vidět do zatáček a křižovatek.

Ještě snazší parkování

Aktivní parkovací asistent vám pomůže zaparkovat do míst, která jsou pouze o 20 % delší než vaše vozidlo. Jednoduše stisknete tlačítko a senzory tohoto inovativního systému lokalizují vhodné místo, pokud okolo něj projíždíte. Následně parkovací asistent vozidlo zaparkuje, zatímco vy ovládáte pouze brzdový pedál, plyn a řadicí páku dle zvukových signálů a instrukcí na displeji palubního počítače.

White Ford S-MAX ST-Line parking
Ford S-MAX Panoramic camera

Vidí co se blíží ze všech stran

Malá kamera na přídi Fordu S-MAX odesílá na multifunkční displej panoramatický obraz, který ukazuje vozidla, chodce či cyklisty blížící se z obou stran. Tato nová technologie, dodávaná jako výbava na přání, je k nezaplacení zejména tehdy, když vyjíždíte z úzkého parkovacího místa nebo vjíždíte do křižovatky tvaru T s omezeným výhledem.

Ford SYNC 2 with Emergency Assistance

Automatické nouzové volání eCall

Funkce automatického nouzového volání eCall je součástí FordPass Connect. Pomáhá cestujícím navázat spojení s tísňovou linkou a poskytuje záchranným službám informace o poloze vozidla v příslušném jazyce. Tato inovativní funkce pomáhá posádce vozidla po havárii, při níž se odpálily airbagy, nebo odpojilo palivové čerpadlo.

Důmyslnější systém stěračů

Na rozdíl od většiny ostřikovačů, systém předních stěračů Ford Clearview rozprašuje kapalinu po celé délce stěračů. K dispozici je také více vodních otvorů, takže se kapalina do ostřikovačů rozprašuje přímo do dráhy každé stírací lišty, která se pohybuje po čelním skle. Výsledek? Čistší čelní sklo, kterým lépe vidíte. A protože systém spotřebovává méně kapaliny, nemusíte ji doplňovat tak často.

Ford S-MAX wipers close up
Top