Home > Osobní vozy > NOVÉ TOURNEO CONNECT > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Propracované bezpečnostní a zabezpečovací technologie

Nový Ford Tourneo Connect je vybaven řadou vyspělých technologií, které ochraňují vás i vaše cestující. K dispozici jsou také důmyslné bezpečnostní systémy zajišťující bezpečí vašeho vozu i vašich věcí v něm. 

Ford Tourneo Connect detecting another car

Systém pomáhající ochraně chodců

Systém pokročilého nouzového brzdění detekuje vozy a chodce na vozovce před vámi. Dokonce dokáže rozpoznat chodce s úmyslem vstoupit do vozovky do dráhy vozidla. Prostřednictvím varování upozorní na potenciální kolizi a v případě nereagování ze strany řidiče automaticky aplikuje brzdové systémy. Tato technologie pomáhá snížit závažnost nehod nebo umožňuje jim dokonce úplně zabránit, přičemž funguje při rychlostech do 80 km/h.

Lepší stabilita v nepříznivých podmínkách

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Zaznamená-li počínající ztrátu přilnavosti, cíleným přibrzděním jednotlivých kol obnoví směrovou stabilitu vozu. ESC sleduje chování auta prostřednictvím vyspělých senzorů protiblokovacího a protiprokluzového systému.

Ford Tourneo Connect with electronic stability control diagram
Ford Tourneo Connect with engaged airbags shown

Zdokonalený systém airbagů

Nové Tourneo Connect se dodává se stropními, čelními i bočními airbagy. Na důležitých místech ve voze jsou rozmístěné vyspělé senzory, které zajišťují rychlou a kontrolovanou reakci airbagů.

Aby přívěs zůstal bezpečně ve stopě

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Ford Tourneo Trailer Sway Control detail
Ford Tourneo Connect front wheel close up

Pokročilé systémy pro vyšší kontrolu brzdění

Protiblokovací systém brzd (ABS) a systém elektronického rozdělování brzdné síly (EBD) společně napomáhají kontrolovanějšímu brzdění. Elektronický brzdový asistent pomáhá dosáhnout maximálního brzdného účinku v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESC sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě. Signalizace prudkého brzdění začne při intenzivním zpomalování automaticky blikat brzdovými světly, čímž varuje řidiče za vámi.

Top