Home > Osobní vozy > TOURNEO CONNECT > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Propracované bezpečnostní a zabezpečovací technologie

Ford Tourneo Connect je vybaven řadou vyspělých technologií, které ochraňují vás i vaše cestující. K dispozici jsou také důmyslné bezpečnostní systémy zajišťující bezpečí vašeho vozu i vašich věcí v něm. 

Ford Tourneo Connect detecting another car

Systém pomáhající ochraně chodců

Systém pokročilého nouzového brzdění detekuje vozy a chodce na vozovce před vámi. Dokonce dokáže rozpoznat chodce s úmyslem vstoupit do vozovky do dráhy vozidla. Prostřednictvím varování upozorní na potenciální kolizi a v případě nereagování ze strany řidiče automaticky aplikuje brzdové systémy. Tato technologie pomáhá snížit závažnost nehod nebo umožňuje jim dokonce úplně zabránit, přičemž funguje při rychlostech do 80 km/h.

Lepší stabilita v nepříznivých podmínkách

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Zaznamená-li počínající ztrátu přilnavosti, cíleným přibrzděním jednotlivých kol obnoví směrovou stabilitu vozu. ESC sleduje chování auta prostřednictvím vyspělých senzorů protiblokovacího a protiprokluzového systému.

Ford Tourneo Connect with electronic stability control diagram
Ford Tourneo Connect with engaged airbags shown

Zdokonalený systém airbagů

Tourneo Connect se dodává se stropními, čelními i bočními airbagy. Na důležitých místech ve voze jsou rozmístěné vyspělé senzory, které zajišťují rychlou a kontrolovanou reakci airbagů.

Aby přívěs zůstal bezpečně ve stopě

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Ford Tourneo Trailer Sway Control detail
Ford Tourneo Connect front wheel close up

Pokročilé systémy pro vyšší kontrolu brzdění

Protiblokovací systém brzd (ABS) a systém elektronického rozdělování brzdné síly (EBD) společně napomáhají kontrolovanějšímu brzdění. Elektronický brzdový asistent pomáhá dosáhnout maximálního brzdného účinku v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESC sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě. Signalizace prudkého brzdění začne při intenzivním zpomalování automaticky blikat brzdovými světly, čímž varuje řidiče za vámi.

Upozornění na prudké brzdění

Signalizace prudkého brzdění začne při intenzivním zpomalování automaticky blikat brzdovými světly, čímž varuje řidiče za vámi.

Ford Tourneo Connect emergency brake lights on
Ford Tourneo Connect front wheel close up

Varuje vás, pokud vaše pneumatika ztratí tlak

Je vždy důležité mít vaše pneumatiky pod správným tlakem, abyste šetřili palivo, chránili vaše pneumatiky a udrželi vás v bezpečí. Proto monitory neustále kontrolují všechna kola a upozorní vás na případný problém. Můžete také dostávat upozornění přímo do vašeho telefonu skrze aplikaci FordPass, která kontroluje tlak v pneumatikách, životnost oleje a mnoho dalšího.

Nikdy si nezapomenete zapnout bezpečnostní pás

Připomenutí nezapnutého bezpečnostního pásu řidiče vás upozorní, pokud se někdy zapomenete připoutat. Dodává se standardně do všech verzí.

Ford Tourneo Connect seat belt reminder
ISOFIX Child Seat Attachments

Dbá i na bezpečí dětí

Tourneo Connect je zkonstruované tak, aby zajistilo bezpečí dětských pasažérů při každé jízdě. Je vybaveno úchyty ISOFIX, takže můžete do vozu snadno namontovat dvě dětské sedačky.

Dálkově ovládané centrální zamykání se zámky odolávajícími pokusům o násilné vniknutí

Tourneo Connect má dálkově ovládané centrální zamykání, které je ještě lépe zabezpečené než dosud. Můžete se totiž rozhodnout, že odemknete pouze jedny dveře. Všechny ostatní zůstanou zamknuté, dokud neaktivujete spínač na dveřích řidiče. Tento spínač řídí odemykání a zamykání všech dveří vozu. Zámky všech dveří jsou opatřeny ochranou proti odvrtání nebo vylomení.

Ford Tourneo Connect Anti-Tamper Door Locks
Ford Tourneo Connect perimeter alarm

Váš vůz vždy v bezpečí

Tourneo Connect je dostupné s obvodovým alarmem (výbava na přání), který se spustí, když jsou dveře nebo kapota otevřeny násilím. S aplikací FordPass můžete dostávat upozornění, pokud je alarm vašeho auta aktivován bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Guard Mode vás může skrze váš mobilní telefon upozornit, pokud se do vašeho auta snaží někdo dostane ukradeným nebo duplikovaným klíčem.

Čtyřhvězdičkové hodnocení EURO NCAP

Tourneo Connect si v náročném testování bezpečnosti EURO NCAP vysloužilo čtyři hvězdičky. Takovým hodnocením jsou označeny automobily, které při testu prokázaly pokročilé schopnosti nejen v zabránění vzniku dopravní nehody, ale také výraznou měrou snižují její případné následky.

Euro NCAP logo
Top