Home > Osobní vozy > TOURNEO CONNECT > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Nekompromisní vznětové a zážehové motory

Ford Tourneo Connect se nabízí s cenami ověnčenými zážehovými motory EcoBoost nebo modernizovanými vznětovými motory EcoBlue. Oba typy disponují výjimečnou dynamikou a úsporou paliva. V kombinaci s přesnou šestistupňovou manuální převodovkou nebo osmistupňovou automatickou převodovkou jsou zárukou hladkého řazení a pohodlnějšího cestování.

Ford tourneo Connect engine diagram

1,5litrový vznětový motor EcoBlue

Nové vznětové motory EcoBlue o výkonu 74 nebo 88 kW (resp. 100 nebo 120 k) na vás udělají dojem svým vyladěným výkonem a vynikající hospodárností s kombinovanou spotřebou od 4,5 l/100kmTooltip a emisemi CO2 118 g/kg. Ve městě i na dálnici dodávají plynulý točivý moment, který oceníte při stoupání a předjíždění.

Litrový benzinový motor Ford EcoBoost

OceňovanéTooltip přeplňované motory Ford EcoBoost s přímým vstřikováním benzínu a proměnlivým časováním ventilů dodávají výkon srovnatelný s mnohem objemnějšími motory, ale při nižší spotřebě paliva a emisích. 

Ford EcoBoost engine diagram
Interior of Ford Tourneo with SelectShift automatic transmission detail

Propracovaná 8-stupňová automatická převodovka

Tourneo Connect může být vybaveno moderní pokročilou automatickou převodovkou. Nová převodovka byla od základu vyvinuta tak, aby zvyšovala zážitek z jízdy a zajišťovala maximální úsporu paliva i jízdní dynamiku vozu. Nabízí hladké řazení a lepší akceleraci.

Díky systému Auto Start-Stop spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí spotřebiče, jako jsou světlomety, klimatizace, rádio nebo systém Ford SYNC.) Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle, popřípadě u vozů s automatem jen sešlápnout pedál plynu. Motor ihned sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je nejefektivnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 % (městský cyklus).

Interior of Ford Tourneo with auto start stop detail
Top