Home > Osobní vozy > TOURNEO CONNECT > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Výkon a spotřeba

Ať už dáváte přednost zážehovým nebo vznětovým motorům, manuálnímu či automatickému řazení, Tourneo Connect nabízí široký výběr. Všechny kombinace motorů a převodovek poskytují nekompromisní dynamiku i mimořádnou hospodárnost. Díky vyspělé konstrukci podvozku s pohonem předních kol a elektrickým posilovačem řízení snadno zapomenete, že řídíte velkoprostorový automobil.

Vytěžte z benzínového motoru maximum

Zážehový tříválec 1.0 EcoBoost nabízí výkon o 74 kW a točivý moment o 170 Nm. Je kombinován se šestistupňovou manuální převodovkou. Ve spojení s dalšími úspornými technologiemi jako Stop-Start nabízí tento oceňovaný motor dynamiku, jakou byste očekávali od konvenčního agregátu s objemem 1.6 l, ale přitom má mnohem nižší spotřebu paliva i emise CO2: od 5,6 l/100 km, respektive 129 g/km.

Silné a úsporné vznětové motory

Dáváte-li přednost naftě, můžete vybírat ze dvou variant vznětového motoru 1.5 Duratorq TDCi v kombinaci s manuální nebo automatickou převodovkou: 74 kW s 5stupňovou manuální převodovkou, 88 kW se 6stupňovou manuální nebo automatickou převodovkou PowerShift. Spotřeba paliva 74kW varianty začíná na pouhých 4,3 l/100 km, čemuž odpovídají emise CO2 pouze 111 g/km.

Ford TDCi Diesel engines
Tourneo Connect Use less fuel with Auto-Start-Stop

Díky systému Stop-Start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí světlomety, klimatizaci, rádio nebo systém Ford SYNC.) Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle, popřípadě u vozů s automatem jen sešlápnout pedál plynu. Motor ihned sám naskočí. Automatický systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

Top